Spire'dan yeni işlemci soğutucusu; VertiCool II Pro

*reventon*

Uzman üye
28 Eki 2008
1,536
0
spireverticooliipro_dh_fx57.jpg


Komponent üreticisi Spire, ürün gamına yeni bir işlemci soğutucusu daha ekledi. Firmanın VertiCool II Pro olarak isimlendirdiği, performans sınıfı yeni işlemci soğutucusu, ısı iletim teknolojisini temel alıyor ve 8mm kalınlığında iki adet Bakır tabanlı ısı borusuyla geliyor. Çok sayıda Alüminyum yaprakle ile donatılan Spire VertiCool II Pro, UV duyarlı 80mm'lik fan ile geliyor ve açıklanan resmi rakamlara göre bu fan 2400 devir/dakika'da 25.78 CFM hava üfleyebiliyor ve 19dbA'lık gürültü yaratıyor.

AMD'nin Soket AM2, Intel'in ise LGA775 formundaki işlemcileriyle kullanılabilen Spire VertiCool II Pro, LGA1366 formundaki Core i7 işlemcilerle ise uyumlu değil. 95×82×102 mm boyutlarında olan yeni soğutucunun özellikle standart işlemci soğutucusnu hem ekonomik hem de daha güçlü bir çözümle değiştirmek isteyenleri hedef aldığı söylenirken, tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatının henüz açıklanmadığını da belirtelim.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.