Spotify hacklendim mi bug mu

Photess

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
832
3
İyi Forumlar THT Ailesi,
Bugün yaşadığım küçük bir hadisen bahsetmek istiyorum bunca zamandır ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum, olay şu; spotifyımda "Microsoft Edge" tarayıcısından rusça anlamsız şarkılar çaldığını gördüm, tabiki hemen şifremi değişip bütün oturumlardan çıkıp yapmayı düşündüm. Şifremi değişip bütün oturumlardan çıkış yaptım ve tekrar hesabıma girdim fakat hala Edge tarayıcısında rusça bir şarkı çalıyordu, acaba 3. parti yazılıma izin mi verdim diyip ayar uygulamalar kısmından 3. parti bir yazılıma izin vermişmiyim ona baktım lakin 3. parti bir uygulamaya izin de vermemişim.
4 kere şifremi değiştim, her şifremi değiştirdikten sora tüm uygulamalardan çıkış yaptım ama hala benim bilmediğim hiç dinlemediğim muzik (Edge tarayıcısından ve ruşça) çalmaya devam ediyordu.
Muziği durdurduğum zaman 2-3 saniye içinde tekrardan başlatıyordu, başka bir muzik açmak istesem yine aynı muziği açıp devam ediyordu.
Tuhaf bir şekilde ne yapsam fayda etmedi, bende farklı bir hesap açtım, lakin neden & nasıl böyle bir durum oldu hala anlamış değilim.
Düşüncelerinizi bekliyorum.

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Bug olması imkansız gibi büyük ihtimalle biri sizinle dalga geçiyor gibi yakın zamanda indirdiğiniz crack'li oyun vs indirdiniz mi kontrol edin

Photess

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
832
3
Bug Olması Mantıksız.
Bilgisayarınızı Ve spo. kullandığınız cihazları taratıp format atmanızı öneriyorum.
dedikleriniz aklıma geldi, bütün cihazlardan çıkış yaptım farklı bir telefonla spotfiyıma giriş yaptım sorun düzelmedi. Eğer hacklenseydim yeni kullandığım spotifyıma aynısı olurdu diye düşünüyorum.

Bug olması imkansız gibi büyük ihtimalle biri sizinle dalga geçiyor gibi yakın zamanda indirdiğiniz crack'li oyun vs indirdiniz mi kontrol edin
yakın zamanda hiç crackli bir uygulama indirmedim malesef. Dün gece steamdan en bilindik bir oyunlardan bir tanesini indirmiştim. üstte belirttiğim gibi eğer hacklenseydim yeni kullandığım spotifyıma aynısı olurdu diye düşünüyorum.

spotify i silip tekrar yükleseydin sorun hallolurdu
malesef bunu da yaptım ama birşey değişmedi.

Melix1337

Üye
21 Nis 2020
77
14
Anladım,
hesabınızın şifresine erişim sağlanmış ve başka bir bilgisayardan veya telefondan kontrol ediliyor,diğer yerlerde de aynı şifreyi kullanıyorsanız tüm hesaplarınızın şifresini değiştirmesini öneririm,iyi forumlar:)

Photess

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
832
3
Anladım,
hesabınızın şifresine erişim sağlanmış ve başka bir bilgisayardan veya telefondan kontrol ediliyor,diğer yerlerde de aynı şifreyi kullanıyorsanız tüm hesaplarınızın şifresini değiştirmesini öneririm,iyi forumlar:)

yazdıklarımı tam okumamışsın galiba hocam, 4 kere şifremi değiştrdim kullandığım cihazlardan değil farklı kullanmadığım bir cihazdan şifremi değişip tüm uygulamalardan çıkış yaptım. Yorumun için teşekkürler.

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
3
22
Kafkasya
Merhabalar,

Üzülerek söylemeliyim ki karşılaştığınız bu durumun bug veya sistemsel bir hata olma ihtimali çok düşük olsa bile kısa sürede son bulurdu. Spotify haricinde cihazınızda bir anormallik görmüyorsanız pek de korkulacak bir şey yok. Farklı cihazlardan ve web sürümünde deneyin. Şifre değiştirme işleminin yanı sıra e-posta adresinizi de her ihtimale karşı değiştirip, yeni e-posta adresiniz ile giriş yapıp kontrol edin. Sorun hala Spotify dahilinde devam ediyorsa Spotify Teknik servis ile irtibata geçin. Hemen dönüş yaptıklarını söylemeliyim.

İyi Forumlar

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,434
33
1,505
K E R K Ü K
virüs yemiş olabilirsiniz, eğer başka bi anormallik yoksa format atmaya fazla gerek yok spotify'i silin youtube musice geçin hiç değilse daha az reklam var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.