Spotify Şarkıcılara Ödemeyi Nasıl Yaptığını Gösterdi!

kurtdereli1

Basın&Medya Ekibi
19 Tem 2020
1,024
23
12
-Türkistan-


Spotify şarkıcılarına nasıl ödeme yaptığını gösterdi.

Loud & Clear adlı platform, şarkıcıların ayarladığı protestoyu piyasaya sundu. Spotify, Dünyada 31 değişik ilde "Adalet Kampanyası" çıkartmıştı.

Spotify'nin daha olduğu gibi davranıp öyle bir politika yapmasını söyleyen Müzisyenler ve Müttefik İşçiler Sendikasına, Streaming Servis'ten yanıt verdi ve kendisi gibi davranmadığını yani şeffaf davranmasını ortaya çıkaracak sorular sordu.

Sitedeki grafik, şarkıcıların ne kadar kazandığını ortaya çıkarıyor, bilgilere göre 2020'de dijital müzik üzerinden tam 870 şarkıcı, 1 milyon doları aşkın para kazandı.Şarkıcıların, kazanacakları paraların her sözleşmede, değişebileceğini kamuoyuna söyledi.


 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.