sql map nedir

Agent-47

Katılımcı Üye
23 Mar 2023
415
266
HACKERİSTAN
konumuz kısa SqlMap nedir ve nasıl kullanılır kullanırken nasıl anonim kalınır
hocam sql'e yeni başladıysanız sqlmapi kullanın fakat öğrendikten sonra bağımlısı olmadan bırakmanızı tavsiye ediyorum bırakınca sql dilini öğrenin ve ardından manuel sql öğrenin manuel sql iyice öğrendikten sonra hem sqlmap hem de manuel sql kullanarak kendinizi geliştirin isterseniz ilk başta da sql dili öğrenebilirsiniz.
fakat sql açıklarına çok yönelmeyin artık yavaş yavaş bu açık tükeniyor (yeni ve büyük sitelerde)

qwaxx_136

Yeni üye
5 Mar 2023
16
1
hocam sql'e yeni başladıysanız sqlmapi kullanın fakat öğrendikten sonra bağımlısı olmadan bırakmanızı tavsiye ediyorum bırakınca sql dilini öğrenin ve ardından manuel sql öğrenin manuel sql iyice öğrendikten sonra hem sqlmap hem de manuel sql kullanarak kendinizi geliştirin isterseniz ilk başta da sql dili öğrenebilirsiniz.
fakat sql açıklarına çok yönelmeyin artık yavaş yavaş bu açık tükeniyor (yeni ve büyük sitelerde)
biliyorum bu tür işlerde yeniyim yavaş yavaş öğreniyorum birde kullanırken nasıl gizlenirim onuda söylerseniz cok yardımcı olursunuz

13 Ara 2021
140
65
biliyorum bu tür işlerde yeniyim yavaş yavaş öğreniyorum birde kullanırken nasıl gizlenirim onuda söylerseniz cok yardımcı olursunuz
Terminalı açıp sql map komutu çalıştırdığında public ip kullanarak hedef siteye payloadlar dener. O üzden tor ağına ve ya proton vpn gibi ücretsiz(3 ülke ile sınırlı) bir VPN kullanmanı öneririm. Hatda killswitch diye bir özelliği olduğununda altını çizerim. Bu özellik sayesinde, olurda VPN bağlantısı kesilirse kendi internet ağını bloke eder reconnect olup yeniden vpn-e bağlanana kadar. Başka VPN - lerdede bulunan bir özelliktir sanırım ama yalnız protonvpnde denedim.

Proton VPN reklamı yapar gibi yazdım :d (VPN kurumların not: Sizinde reklamınız burda ola bilirdi, benimle iletişime geçin uajsaksıalsıa)

qwaxx_136

Yeni üye
5 Mar 2023
16
1
Terminalı açıp sql map komutu çalıştırdığında public ip kullanarak hedef siteye payloadlar dener. O üzden tor ağına ve ya proton vpn gibi ücretsiz(3 ülke ile sınırlı) bir VPN kullanmanı öneririm. Hatda killswitch diye bir özelliği olduğununda altını çizerim. Bu özellik sayesinde, olurda VPN bağlantısı kesilirse kendi internet ağını bloke eder reconnect olup yeniden vpn-e bağlanana kadar. Başka VPN - lerdede bulunan bir özelliktir sanırım ama yalnız protonvpnde denedim.

Proton VPN reklamı yapar gibi yazdım :d (VPN kurumların not: Sizinde reklamınız burda ola bilirdi, benimle iletişime geçin uajsaksıalsıa)
peki bişey daha sorucağım size msfvenomda meterpreter ile basit rat yaparken ip ve port kısmına kendi ip adresimizi giriyoruzya hani bende eskideno ip 192.xxxxxx şekdinleydi şimdi 10.0xxxxx şeklinde (x li kısımlar sansür niteliğinde)

13 Ara 2021
140
65
peki bişey daha sorucağım size msfvenomda meterpreter ile basit rat yaparken ip ve port kısmına kendi ip adresimizi giriyoruzya hani bende eskideno ip 192.xxxxxx şekdinleydi şimdi 10.0xxxxx şeklinde (x li kısımlar sansür niteliğinde)
Bu söylediyin senaryoda, yazdığın ip ve port, ipleri kendi eline almak ve ratın bulaşmış olduğu bilgisayarları uzaktan kontrol etmene olanak sağlar. Yani basitce kime kapı açacağını bilmesi için kullanılır. Önceler ip adresinle şimdiki ip adresin aynı değilse, bu normal. ISP(Internet Service Provider) ip ataması ile bağlı bir durum ola bilir, dinamik ip dağıtılmış olmalı ve ya aynı ağ üzerinden kontrol yapmamaktasın.

LHOST = (Kalinin ip adresini), LPORT = (her hangi dinlemek istediğin portu) yazman gerek.

Benim msfvenom ve ratla çokda ilgim olmadı diye LHOST, LPORT (Local ip, local port) olarak yazıldığını biliyorum. Ama ilgimi çekti, senin sayende bende araştırmış ve öğrenmiş olacağım. En sonda senide bilgilendiririm.

Beni düşündürten, eğer local ip adresimizi yazarsak, aynı ağ üzerinde dinleme yapmış oluruz. Aksi takdirde RHOST kullanmalıyız dimi ? @Agent-47

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.