SQLSTATE[23000] Hatası Nasıl Çözülür ?

efskmn

Üye
18 Şub 2012
226
0
WHM panel kurdum bir tane Mysql/MariaDB veri tabanı kulanıyorum. Daha önce hosting hizmetinde herşey çalışıyordu fakat VPS'ye geçip WHM panel kurduktan sonra verileri kaydederken ve güncellerken tablalardaki bazı sutunlarda boşş olan değerler php tarafından gönderilmemişse sistem aşağıdaki gibi hata vermektedir. Bir çok yerden araştırmama rağmen bulamadım bu konuda bilgisi olan birisi var mı ?

Sql bağlantısnı PDO ile yapmaktayım ve hata aşağıdaki gibi çıkmaktadır.

HATA!: SQLSTATE[23000]: Integrity constraint violation: 1048 Column 'kat_e' cannot be null

Bu hatayı whm'de nereden kapatacağım veya PDO'de veri tabanına bağlanırken farklı bir işlem mi sağlayacağım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

NOT: php sürümü: 7.4 kullanıyorum. Hosting hizmetimde de 7.4 kullanıyordum ve sorunsuz çalışmaktaydı.

RasperPascal

Katılımcı Üye
19 May 2020
445
4
290
Atatürk'ün İzinde
Merhaba değerli üye ;

-Şifre eklentisinin etkinleştirilmediğinden emin olmalısınız.
-Yerel ayar alanını doldurmadı ve SQL eklentisi etkinleştirilirse boş değerleri kabul etmiyor. demektir.

Soln- sql sunucusunu kaldırın ve eklentiyi etkinleştirmeden yeniden yükleyin.

-veritabanını Sql sunucusunda yeniden oluşturun, kurulum sırasında sayfayı yenilemediğinizden emin olun

-Denetleyicinizdeki A yöntemini çağırdığınızı varsayalım. Null gibi görünüyor
$request->post, bu nedenle isteğinize te değerini doğru bir şekilde iletmeniz gerekiyor veya bu alanın isteğe bağlı olmasını istiyorsanız geçişinize isteğe bağlı ekleyebilirsiniz.

JavaScript:
$properties->post = $request->post ?? 'default';

efskmn

Üye
18 Şub 2012
226
0
Yabancı bir forumdada bunun gibi bir cevap okumuştum fakat WHM'de Soln- sql sunucusu yok. varsa da bu dediklerinizi nereden yapacağımımı bilemiyorum daha açık anlatabilir misiniz ?

Şifre eklentisi dedğiniz tam oalrak ne oluyor ? ve Soln diye birşey duymadım daha önce bunu nerden yapacağım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.