SSD Taktım fakat Windows Görmüyor

swishis

Üye
1 Ara 2018
97
1
Disk yönetiminde önemli bir cihaz donanımı hatası sebebiyle hata oluştu hatası alıyorum

Bilgisayarıma yaklaşık 1 TB lık bir SSD taktım, fakat Windows ya bunu görmüyor ya da SSD veya USB kablosunda sorun var.
Aygıt yöneticisinde gözüküyor, fakat ne Bu Bilgisayar içinde gözüküyor, ne de Disk yönetiminde biçimlendiriliyor.
SSD nin ışığı yanıyor fakat Windows algılayamadığı için kullanamıyorum.

Amacım eski alanı az olan HDD deki Windows'u SSD ye kopyalamak.

16 Eyl 2019
242
7
Disk yönetiminde önemli bir cihaz donanımı hatası sebebiyle hata oluştu hatası alıyorum

Bilgisayarıma yaklaşık 1 TB lık bir SSD taktım, fakat Windows ya bunu görmüyor ya da SSD veya USB kablosunda sorun var.
Aygıt yöneticisinde gözüküyor, fakat ne Bu Bilgisayar içinde gözüküyor, ne de Disk yönetiminde biçimlendiriliyor.
SSD nin ışığı yanıyor fakat Windows algılayamadığı için kullanamıyorum.

Amacım eski alanı az olan HDD deki Windows'u SSD ye kopyalamak.

aygıt yöneticisinde taktığınız ssd isminin üzerinde ünlem işareti gözüküyormu ve disk yönetiminde düzgün çalışıyormu

https://www.gezginler.net/indir/hard-disk-sentinel-professional.html bu programı indirip ssd sağlık durumuna bakabilirsin

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Windows 7 kullanıyorsanız bazen karşılaşılabilen bir sorun bu, windows 8.1'e geçerseniz sorun düzelir, ve SSD'ler 1TB üstündeyse Disk Yönetiminde gözüküyorsa GPT yapın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.