Stajyer Hakları - Mesleğiniz Dışında Çalıştırılmaya Son

'Peker

Katılımcı Üye
23 Mar 2018
651
23
Kayseri
İyi Forumlar Arkadaşlar
Staj Yerimle İlgili Bir Sıkıntım Vardı Mesleğim Dışı Bir İş Yaptırıyorlardı
Mesleğim : Bilişim Teknolojileri // Web Programcılığı

Ve Bu Durumdan Şikayetçiydim Ama Elimden Birşey Gelmiyordu Yazılı Bi Açıklama Bulmak Zorundaydım
Biraz Araştırma Sonucunda
T.C. RESMİ GAZETE'SİN DE YAYINLANAN
"MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ"
'ne Denk Geldim Ve Okumaya Başladım Benim Aradığım Konu İle İlgili Maddeleri Araştırıyordum
Biraz Araştırmalarım Sonucu İlgili Maddeyi Buldum :

İşletmelerin ve Öğrencilerin Görev ve Sorumluluklar

İşletmelerin mesleki eğitimle ilgili görev ve sorumlulukları

MADDE 144-

(2) Öğrenciler, günde sekiz saatten fazla, meslekleri dışındaki işlerle bağımsız olarak 6/4/2004 tarihli ve 25425 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çocuk ve Genç İşçilerin Çalıştırılma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine aykırı işlerde çalıştırılamaz. Bunlar, personele sunulan ulaşım, yemek, il dışında mesleki eğitim görenler için barınma gibi sosyal hizmetlerden yararlandırılırlar. Öğrenci ve öğretmenler personele sunulan ulaşım, yemek, il dışında mesleki eğitim görenler için barınma gibi sosyal hizmetlerden yararlandırılırlar.

İlgili Madde Buradaydı Okudukca Haklarımı Daha Çok Öğrendim
"
Öğrenciler, günde sekiz saatten fazla, meslekleri dışındaki işlerle bağımsız olarak 6/4/2004 tarihli ve 25425 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çocuk ve Genç İşçilerin Çalıştırılma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine aykırı işlerde çalıştırılamaz."

Bu Maddede Sadece Öğrencinin Mesleki Dışında Bir İşte Çalıştırılamaması Ve
"GÜNDE 8 SAATTEN FAZLA ÇALIŞTIRILAMICAĞIMIZI ÖĞRENDİM"
Bunun Yanında Sosyal Hizmet Haklarımızıda Öğrenmiş Oldum
-Yemek

-Ulaşım (Şehir İçi Otobüs Vs..)
-Barınma (Şehir Dışı Çalışanalar İçin)

Yemek Zaten Veriliyordu Ulaşım Hakkımı Talep Ettim İlgili Maddeleri Şirketin İlgili Birimlerine İleteceğim

Bu Maddeler Eşliğinde Sorunuma Çözüm Bulabileceğime İnanıyorum Sizlerde Stajyer Ve Mesleğiniz Dışında Çalıştırılıyorsanız Haklarınızı Savunun

Kaynak :
www.resmigazete.gov.tr

**Konu Yanlış Yere Açılmış Olabilir Özür Dilerim İlgili Moderasyon Ekibinin Düzeltmesini Rica Ederim

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
44
23
İyi Forumlar Arkadaşlar
Staj Yerimle İlgili Bir Sıkıntım Vardı Mesleğim Dışı Bir İş Yaptırıyorlardı
Mesleğim : Bilişim Teknolojileri // Web Programcılığı

Ve Bu Durumdan Şikayetçiydim Ama Elimden Birşey Gelmiyordu Yazılı Bi Açıklama Bulmak Zorundaydım
Biraz Araştırma Sonucunda
T.C. RESMİ GAZETE'SİN DE YAYINLANAN
"MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ"
'ne Denk Geldim Ve Okumaya Başladım Benim Aradığım Konu İle İlgili Maddeleri Araştırıyordum
Biraz Araştırmalarım Sonucu İlgili Maddeyi Buldum :

İşletmelerin ve Öğrencilerin Görev ve Sorumluluklar

İşletmelerin mesleki eğitimle ilgili görev ve sorumlulukları

Yemek Zaten Veriliyordu Ulaşım Hakkımı Talep Ettim İlgili Maddeleri Şirketin İlgili Birimlerine İleteceğim

Bu Maddeler Eşliğinde Sorunuma Çözüm Bulabileceğime İnanıyorum Sizlerde Stajyer Ve Mesleğiniz Dışında Çalıştırılıyorsanız Haklarınızı Savunun

Kaynak :
www.resmigazete.gov.tr

**Konu Yanlış Yere Açılmış Olabilir Özür Dilerim İlgili Moderasyon Ekibinin Düzeltmesini Rica Ederim
Bende diğer sene başlıyacagim hadi hayırlısı

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Değerli Genç Arkadaşlarım,
Stajyerliği profesyonel olarak çalışma yeri görmek yerine, sizin için iş hayatına adım attığınız ilk basamak olarak görmenizde fayda var.
Ayrıca stajda eğer alanınız ile ilgili bir şey yapıyorsanız çay dahi götürüp getirmek sizlerin gelişmesine muhakkak olanak sağlayacaktır. Bu yüzden stajyerlikte polemik yerine faydalanmaya odaklanın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.