Stajyerlere Amele Muamelesi Yapılması

ReginsTR

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
275
0
TurkHackTeam
12.sınıfım staj yapacağım okullar açılacak ve stajyerin staj yapacağı yeri silip süpürmesi bakkala-markete gönderilmesi... bazıları stajyerleri bedava eleman olarak görüp yerleri sildiriyor bulaşıkları yıkatıyor oraya buraya yolluyor. böyle bir şey mümkün mü stajyerlerin böyle bir görevi var mıdır?

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" diyor Efendimiz. Eğer böyle bir şey zorunlu değilse düzgünce söyleyeceğim laftan anlamazsa isyan çıkaracağım/çıkartacağım kimse kimseyi bedava eleman olarak sıfatlandıramaz.

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Ben de yeni staj bitirdim. Temizlik işin abartısı. Ben belediyede yaptım. Ama abilerin işlerini görmek, bakkala simitçiye vs. gitmek olsun o kadar canım.

Bölümün ne ve özelde mi yapacaksın kamuda mı?

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
1
114
uzay
Bulaşık çok uç bir örnek. Malesef stajer olunca bu tarz olaylar olabikiyor. Dişini sıkman lazım

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
20
508
24
Praise The Fool
Gideceğin yere bağlı biraz da. Ben özel bir iş yerinde ofiste staj yaptım ve yazılım üzerine olduğu için sürekli bilgisayardaydım ve projeye ufak yardımlarda bulundum. Bir arkadaşım ise apple'ın yetkili servisinde çalıştı. Lakin o arkadaş benden daha farklı olarak daha çok sizin dediğiniz gibi amele işleri yaptı ancak zaten belli bir stajyer ücreti alıyorsunuz. Çalışan sayısına göre belli bir ücreti size orası vermek zorunda ve bunların da üstüne ekstra ücret almıştı arkadaş. Ha tabi ki doğru mu dersek doğru değil ama böyle durumlar oluyor, böyle bir durumda okula itiraz etme hakkınız var ama iş yeri size bunu sağlamıyorsa yeni bir staj yeri bulursunuz bu sizin tercihiniz Özellikle yazılım alanında doğru düzgün staj yapacağınız yer zor olabilir bence bunlara şimdiden alışın :siritan3

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
12.sınıfım staj yapacağım okullar açılacak ve stajyerin staj yapacağı yeri silip süpürmesi bakkala-markete gönderilmesi... bazıları stajyerleri bedava eleman olarak görüp yerleri sildiriyor bulaşıkları yıkatıyor oraya buraya yolluyor. böyle bir şey mümkün mü stajyerlerin böyle bir görevi var mıdır?

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" diyor Efendimiz. Eğer böyle bir şey zorunlu değilse düzgünce söyleyeceğim laftan anlamazsa isyan çıkaracağım/çıkartacağım kimse kimseyi bedava eleman olarak sıfatlandıramaz.

yerleri süpürürsün çünkü okul seni iş ortamını görmen için gönderir, şahsen ben staj yaptığım zamanlarda işçilerin genel temizlik yaptığını görüyordum ve yardım ediyordum

ama bulaşık yıkamak, bakkala falan göndermek bunlar yoktur bu tip durumlar ile karşılaşırsan okula bildir durumu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.