Network Statik IP aldım tanımlandı fakat Port açamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RawSecure

Üye
27 Nis 2019
58
4
Istanbul
Selamun aleyküm arkadaşlar.

1 aydır muzdarip olduğum port konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.

Uzun süre port açmayı denedim. Bir çok yöntemler uyguladım vs. daha sonra CGN havuzunda olduğumu öğrendim tabi MH hiç bir şekilde yardımcı olmadı (teknik altyapı yüzünden CGN hizmetinizi IP havuzuna düşüremiyoruz malesef, isterseniz size 24,99 tl'ye statik ip......)

Bende OpenVPN, Unlimited VPN gibi portları açık olan VPN hizmetlerini kullandım. Deneme yapmak için kendi bilgisayarım üzerinden RAT programı kullandım ve bağlantı geldi.

Lâkin açık portları olan VPN hizmetleri sınırlı ve ücretli olduğu için bu da son buldu.

Bende bir gazla Statik IP'e geçiyim dedim. MH aradım durumu ilettim ve 5 dakika da Statik IP tanımlandı.

(Port açma konusun da yaklaşık 4 gün önce buraya konu açtım fakat kimse yardımcı olmadığı için statik ip almak zorunda kaldım.)

Modemi kapatıp açtım vs. tamamen kullanıma açıldı fakat tüm ayarları, denemeleri yapmama rağmen istediğim portları ASLA açamıyorum. Yani mesela 192.168.1.1 panelinden portu açıyorum, RAT programından ilgili portu dinlemeye alıyorum, Port Checker programıyla portu tarıyorum (açık gösteriyor) fakat hiçbir şekilde bağlantı alamıyorum. Aynı işlemi VPN üzerinden yaptığım anda bağlantı geliyor.

MH'yi aradım tüm sorunlarımı kendisine ilettim en sonunda hata kaydı oluşturdu fakat pek düzenleyebileceklerini sanmıyorum yine de sizlere sorayım istedim.

Modem + Windows güvenlik duvarlarını kapatım, DMZ'ye IP girip etkileştirdim, Windows XP'den denedim vs. yapılacak tüm işlemleri yaptım yine de port açık gösteriyor ama bağlantı gelmiyor.

NOT: https://www.canyouseeme.org sitesinden port testi yaparken "Connection Failed" hatası geliyor. Belki IP'mi public yapmak gerekiyor. Bunu denemem için ek olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla, Hoşçakalın.

Son düzenleme:

RawSecure

Üye
27 Nis 2019
58
4
Istanbul
Merhaba

192.168.1.1 portu acın,RAT Programında portu acın DUCKDNS kullanın bağlantı gelecektir.

İyi Forumlar.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

DuckDNS programını da denedim sonuç negatif malesef hocam ki zaten IP statik olduğu için DuckDNS kullanmıyorum fakat yine de deneyeyim dedim yine bağlantı gelmiyor malesef.

İşin ilginç tarafı, rastgele bir portu dinlemeye alınca port açık gözüküyor (modem tarafından açmasam bile) fakat bağlantı hiç bir şekilde gelmiyor. Ne hikmettir çözemedim gerçekten.

n3lSMu.png

Yerel kullanıcı kısmına kendi sabit ip'mi , 192.168.1.1 ve ipconfig'de yazan 192.168.1.20 bağlantılarını girmeme rağmen sonuç aynı.

Bir hevesle sabit IP aldık elimiz de patladı. :(

lllroselll

Katılımcı Üye
10 Nis 2020
848
92
Abu Dubai
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

DuckDNS programını da denedim sonuç negatif malesef hocam ki zaten IP statik olduğu için DuckDNS kullanmıyorum fakat yine de deneyeyim dedim yine bağlantı gelmiyor malesef.

İşin ilginç tarafı, rastgele bir portu dinlemeye alınca port açık gözüküyor (modem tarafından açmasam bile) fakat bağlantı hiç bir şekilde gelmiyor. Ne hikmettir çözemedim gerçekten.

n3lSMu.png

Yerel kullanıcı kısmına kendi sabit ip'mi , 192.168.1.1 ve ipconfig'de yazan 192.168.1.20 bağlantılarını girmeme rağmen sonuç aynı.

Bir hevesle sabit IP aldık elimiz de patladı. :(

O modem'den bende'de vardı hiç birşey yapamıyordum kendi kendine gelip gidiyordu arada modem değiş sen :))

İyi günler 192.168.1.1 portunu açamadım, bunun hakkında yardımcı olabilir misiniz?

192.168.1.1 port değil'dir ki, modem arayüz giriş bağlantısıdır.

portunuzu 192.168.1.1 bağlantısından girerek modem arayüzüne giriş yapınız,daha sonrasında ise port yönlendirme kısmını bulunuz.

RawSecure

Üye
27 Nis 2019
58
4
Istanbul
O modem'den bende'de vardı hiç birşey yapamıyordum kendi kendine gelip gidiyordu arada modem değiş sen :))

Turkcell Superonline , hız konusun da çok güzel fakat böyle saçmalıklar yüzünden gerçekten soğutuyor insanı bu işlerden. Bakalım sözde arıza kaydı açtılar sonuç gelmez ise direk başka telekoma geçicem artık.

İlginize teşekkür ederim hocam.

RawSecure

Üye
27 Nis 2019
58
4
Istanbul
Sayın lllroselll arkadaşıma çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Vermiş olduğu " Modem değiştir " bilgisi ile son çare olarak müşteri hizmetlerini arayarak, modem değiştirme talebin de bulundum (ücretsiz tabi) ve teknik personel, (aşırı dandik) Huwaei H253s eski modemi yenisi ile (ZTE ZXHN - H267A) ile ücretsiz değiştirdi ve ilgili portları açarak sorun tamamen ortadan kalktı.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ve portlar kesinlikle açılmıyorsa, modeminizi yenilemenizi veya değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Tekrardan lllroselll arkadaşıma çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.