Statik siteyi nasıl dinamik hale getiririm ? WordPress gibi değiştirilebilir yapma

ertekin68

Yeni üye
25 Eki 2012
19
0
Merhaba Arkadaşlar

Kendime ait dreamweaver ile tasarımını yapıp kurduğum statik bir site var.Ven ben bunu şuan dinamikleştirmek istiyorum.

Örneğin wordpress gibi kontrol edilebilir olsun o kadar olmasa da belli başlı yerleri hemen düzeltilebilir olsun.

bunu nasıl yapacağım hakkında pek bilgim yok bildiğiniz makale veya video varsa link verebilirsiniz veya siz biliyosanız benimle iletişime geçerseniz memnun kalırım :)

THT AİLESİNE TEŞEKKÜRLER

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Üstadım sunucu tarafı scriptlerini - php, asp.net, jsp, jsf - öğrenmen gerekir.

Senin şu anda yaptığın site, aynen dediğin gibi statik, değişmez bir text dosyası. Ama mesela php'den örnek verirsek;

<html>
<head>
<title>deneme sitesi</title>
</head>
<body>
Şu anda saat: <?=date('H:i:s') ?>
</body>
</hmtl>

Dokümanını senin sunucun işlerken, kırmızı olan alanı işleyip sonucunu yazar. Böylece site dinamik hale gelmiş olur.

Sıkı bir çalışma ile bir haftada orta düzey işlemleri yapabilecek hale gelirsin. Eğer tasarım ağırlıklı olmak istiyorsan asp.NET ve Visual Web Developer senin için daha iyi bir seçim olabilir, bir çok şeyi sürükle-bırak mantığı ile yaparsın.

ertekin68

Yeni üye
25 Eki 2012
19
0
Üstadım sunucu tarafı scriptlerini - php, asp.net, jsp, jsf - öğrenmen gerekir.

Senin şu anda yaptığın site, aynen dediğin gibi statik, değişmez bir text dosyası. Ama mesela php'den örnek verirsek;

<html>
<head>
<title>deneme sitesi</title>
</head>
<body>
Şu anda saat: <?=date('H:i:s') ?>
</body>
</hmtl>

Dokümanını senin sunucun işlerken, kırmızı olan alanı işleyip sonucunu yazar. Böylece site dinamik hale gelmiş olur.

Sıkı bir çalışma ile bir haftada orta düzey işlemleri yapabilecek hale gelirsin. Eğer tasarım ağırlıklı olmak istiyorsan asp.NET ve Visual Web Developer senin için daha iyi bir seçim olabilir, bir çok şeyi sürükle-bırak mantığı ile yaparsın.

cevabın için teşekkürler dediğin visual web'i denicem zaten bize bedava :mml fakat bu program yaptığım tasarımda sayfayı wordpres gibi kolay güncellememe imkan veriyomu (yani admin paneli gibi) yoksa sadece bir tasarım programımı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.