steam dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YUROS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
329
0
öncelikle meraba beyler başlıkda dediğim gibi pazar günü internet cafeye gitmişdim
internet cafede steam hesabım acık kalmıs bende şaşa kaldım 230 tl hesabımdan para cekilmiş baktığımda 490 dı bıraktığım gün yani
herneyse salı günü girdim hesaba steam yani baktım 260 tl kalmıs dedim noluoyor diye 3 pubg 1 cs go hediye edilmiş
sonra napıcağımı sasırdım
düşündüm cafedeki abime soyledim dedim boyle boyle benden sonra kim otuırdu diye bilmiyoruz dedi kamera da var o masayı görmüyor ne yazıkki ıp adresi 2 hesaba pubg bir diyer hesaba da 1pubg 1 cs go hediye edilmiş bunu ben yapmadım zaten acil cıkmam gerekiyordu masayı kapat tusuna basdım diye biliyordum herzamanda oyle yapıorum zaten mutlaka cıkıoyorum zaten salı günü giriş yapdım 260 tl kalmıs iade talebi oluşturdum felan filan
steamın cevabı şu;
Bu ürün başka bir oyuncuya gönderilmiş ve o oyuncu tarafından kabul edilmiş bir hediye içerdiği için iade işlemini gerçekleştiremiyoruz. Hediyeyi alan kişinin iadeye onay vermesi için Destek sitesini kullanması gerekmektedir.
polis abimle konusdum yardim isdedim karakola git şikayette bulun dedi
eyer 2 güne geri iade edilmesse siber suclara gidicem hesabıma giren kişiyi tanımıorum zaten kimse bilmiyor
steama daha iyi bir not göndersem yardımcı olurlarmi bitürlü yapamadım su nalet steamı

ABİLERİMDEN BÜYÜKLERİMDEN SİZLERDEN YARDIM BEKLİYORM

XCrypton

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
947
0
İzmir
Polise değil siber suçlara başvuru yapman gerekiyor.
Ayrıca internet kafede çaldırdıysan nasıl kameralar görmüyor onuda merak ediyorum, vede steam guard kullanmıyorsan hesabının alınması gerçekten zorlayıcı bi durum.

XCrypton

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
947
0
İzmir
.

steam guard var telefonumda zaten her giriş yapdıhımda onay kodu geliyor giriş yapıyorum hocam işde oda onun uydurduhu bi sey gerci değişiklik yapdıhı için su etkinlik olur cafeler olur ya yan yana masalar 50 masa tek sira halince kasalar üstte kamera orayı görmüyor artık nasıl bi sansızlıksa

hesap elimde hocam sadece içinde 230 tl lik harcama yapılmış

4-6 hanelik şifreyi tek seferde tutturması dikkatimi çekti ve bunu bir kaç saniye içerisinde yapması hayretlere düşürücü bir durum.
Peki sen hesabını neden yalnız başına bıraktın veya yanında durmadın giriş-çıkış yaparken birdahakine daha dikkatli ol bilgisayar kapanınca oyunlar,hesaplar kapanıyor olabilir.Fakat sen yinede herzaman için çıkışlarını almayı ihmal etme.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Steam sana bu konuda yardımcı olmaz zaten kayıt olurken sen bunu onaylıyosun kendi hesabının güvenliğinden sadece sen sorumlusun steam ı bundan sorumlu tutamazsın.
Yani o paraya elveda demekten başka seçenek yok gibi.

Vartolux4

Üye
15 Mar 2018
126
0
Polis karşı tarafı bulsa bile der bana oyun hediye edilmiş ben birşey yapmadım kolayca siyrılabilir yani uğraşmaya değmez tabi ben bu görüşüm yinede siz bilirsiz

Jack Pirates

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
787
0
TU R
Öncelikle merhaba değerli kardeşim, Şunu biliyoruzki steam kullanılan ürünlerin geri iadesini asla yapmıyor, büyük ihtimallede karşı kişi kullanmıştır oyunu. Senin siber suçlar'a gitmen hiçbirşeyi değiştirmez. 200-300 TL İçin Yorulmaya bile değmez, Senin şuan'da yapıcağın tek iş böyle bir hataya tekrardan düşmemek olmalıdır. Buradaki kişilerde sana bu konuda yardımcı olabileceğini sanmıyorumki, kimsede böyle bir konuya buradan müdahale edemez. Steam konusuna gelirsek steam gıcık bir şirkettir, Böyle bir şeye inansa bile sana paranı geri aktarmaz. En iyisi sağlık olsun de yoluna devam et.​

YUROS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
329
0
Steam yardımcı olmaz sanmıyorum.
Polise gidersen bi şansın var.

Steam hesapları bireyseldir, başka pcde kullanmak uygun değildir. Madem hesabında para biriktiriyosun her şeyi araştırıp öğrenmen gerekir. Steamde para biriktirmek mantıklı değil zaten.

Neyse bundan sonrası için yapman gereken; hesabı aile paylaşımına açmak.
Yani orji hesabına giriş yapmayacaksın net cafede, başka steam hesabı açıcaksın ana hesabından onu ekleyip aile olarak paylaşıcaksın oyunları. Net cafede yeni hesapla ana hesapdaki oyunları oynayabilirsin böylece.

hocaml
oyle bişi varmıydı bilmiyordum aile paylasımı yapıcağım cok saol hocam ellerin dert görmesin

saol kardeşim

Güzel kardeşim bana inandırıcı gelmedi. Yine de geçmiş olsun. Kamera orayı görmüyor olabilir Ama bir internet cafe de olduğunu söylemişsin sote yer olduğundan bahsetmişsin. Şimdi kamera illaki ama illaki oraya geçiş yolunu görüyordur. illaki görüyordur. Velevki görmüyor daha geniş açıyla kimin orada olabileceği görünüyordur giden geçen görünüyordur.

Kamerada o hemen kalktığın dakikaya bakmadığını umuyorum.

Ayrıca 2 gün neden bekliyorsun git siber suçlara başvur. Hesabımı internet kafede çaldılar de açık bıraktığını söyleme.

Ama dediğim gibi kamera aklına gelmemiş olamaz ya da bunu internet cafeci yaptı ki ihtimal dahilinde. (Bu devirde baba oğluna güvenmiyor :woott)

hocam olay soyle oldu benim pazar günü aksamı cıkıcahım saatte acil bi telefon geldi zaten masayı kapattırdım sonra cıktım o günden beri girmedim bu sabah tekrar girdim birde bakdım 230 tl gitmiş 4 oyun işdehediye edilmiş cafedeki abiyle konusdum arkasındaydı döndü bakdı bendebakdım zaten tam okısmı görmüyor benim cıktığım saat belli zaten kamerada gözüküyor o tarafa giriş kısmı yakın ama arkadandolanan varmı bilmiuoruım mail adresimde satın alma gönderme vs dekontları elimde 3 adet hesaba atılmıs 3ü de farklı farklı kişiler bide bi arkadasımla sohpet ederken onada anlatmısdım cafe sahibine soyle pc geçmişine baksın dedi oyle bişi varmıdır sence bu arada saol 2 gün beklemedim bide hocam bugün orendim haberim oldu yani

Kardeşim geçmiş olsun böyle konularda steamın pek yardımı dokunmaz ne dersen de hep aynı şekilde cevap verirler en iyisi siber suçlara git işin daha erken halledilsin yani steamdan ne kadar fazla cevap beklersen o kadar zamanın kaybolacaktır en iyisi en kısa zamanda siber suçlara başvurman ve bir daha internet kafelerde oyun oynayıp kalktıktan sonra bilgisayarı kapattığından emin olman başka yapman gereken bir şey yokmuş gibi duruyor

hocam o aceleyle unuttum oyle bi özel bi durumki sende olsan herseyini unutup cıkarsın yani akıl sır erdiremiyorum nasıl cesaret ediyorlar hak yiyorlar

Kardeşim polise gitme sanal ticaret red ediyorlar
sayılı kanunlar var

eminmisin benim bildiğim ilgilenirler az cok para deil
emek vermişim buna 3 5 tanıdıhımın yardımıyla işi cozerim ya

Dostum biraz senin suçum olmuş burda geçmiş olsun.

malesef aynen oyle

ben mesela coğu zaman cafedeyim steam hesabı acık görüyorum lol vs ya genelde reset atarım hesabına bişi olmasın yazıktır vs yada cıkıs yaparım ya ne bilim bazı insanlar cok haysiyetsiz nediyim allah islah etsin

Polise değil siber suçlara başvuru yapman gerekiyor.
Ayrıca internet kafede çaldırdıysan nasıl kameralar görmüyor onuda merak ediyorum, vede steam guard kullanmıyorsan hesabının alınması gerçekten zorlayıcı bi durum.

steam guard var telefonumda zaten her giriş yapdıhımda onay kodu geliyor giriş yapıyorum hocam işde oda onun uydurduhu bi sey gerci değişiklik yapdıhı için su etkinlik olur cafeler olur ya yan yana masalar 50 masa tek sira halince kasalar üstte kamera orayı görmüyor artık nasıl bi sansızlıksa

hesap elimde hocam sadece içinde 230 tl lik harcama yapılmış

Google amca yardım edecek sana şimdi google arma sonuçlarında altta konumun görünüyor.
Steamde hediyeyi alan kişinin mailine kod yollarsan belki nerde oturduğunu öğrenebilirsin.abin le gider yatırılan parayı alırsın.
Tek şansızlığın şu olur ya google adresini göstermez yada adam mail e cevap vermez.

haha hocam onu sonra haledicem artık bakalım su olaylari bi yerine koyalım dediğini bi gözden geçircem saolsın

bu arada abime gerek yok :D yaşım 19

Dostum hediye kime atılmış kontrol et hesapların sahiplerini bul ondan sonra siber suçlara şikayet et

hesap isimleri var ama kişileri tanımıoyurm işde olay orada duruyor

cafedeki sürekli gelen abillerim var onlarla konuısdum valla tanımıoruz dedi isimleri verdim onlara bakalım bilgi edinmeye calısıyorum

Merhabalar Değerli Üyemiz, Karakola Gitme Direk Savcılığa Git Mümkünse Daha Hızlı Hallolur Durumu Bildirdikten Ve Davayı Açtıktan Sonra Sonra Şu Şekilde Desteğe Mesaj Atmayı Deneyebilirsiniz;

Merhabalar Sayın Steam Destek Ekibi, ../../.... Tarihinde Gittiğim İnternet Kafede Steam Hesabımı Açık Unutmam Sonucu Hesabımdan xx Tl Tutarındaki Oyunlar (Kime Hediye Edildiği Gözüküyordur) XX Kişiye Hediye Olarak Gönderilmiş. İşlemlerden Benim Haberim Yoktur. İşlemler İnternet Kafe'ye Benden Sonra Gelen Müşteriler Tarafından Gerçekleştirilmiştir. Paranın İade İşleminin Yapılmaması Taktirde İşlemleri Gerçekleştiren Kişiler Hakkında Adli Takip İşlemi Başlatacağım. Gerekli İşlemleri Sizlerin Yapmasını Umarak Olayın Yargıya Taşınmasını Temenni Ediyorum. Gerekli İşlemlerin Yapılmasını Arz Ederim.

Bu Şekilde Yazabilirsin.
tsk ederim kardeşim yardımın için saol bu yardımcı olur inş

3. kişi isim deişmiş :D vay vay nereye kacıorsun kardeşim sen :) akıllı cocuk ya bide engel atmıs :)

Sibere git direk sen

öyle yapıcam kardeşim ortak arkadaslarından birisiyle sohpet ettim
olayı anlatttım steam profilinden direk cevrim içi olunca ıp adresi vs bulurum dedi bulursa burada paylasıcam bakalım gelişmelerdeyiz yarın ilk işim adliyeye gidicem orda siber suçlar var bakalım nolucak

Nicelerini özel den atabilir misiniz ?

öm atıldı

Özel mesaj kutunuza bakınız.

baktım hocam

Bak şimdi merak ettim.

aynn ilk defa boyle basıma olay geldi ders aldım artık nerede param varsa harcıcam :D
hayırlı geceler :D

4-6 hanelik şifreyi tek seferde tutturması dikkatimi çekti ve bunu bir kaç saniye içerisinde yapması hayretlere düşürücü bir durum.
Peki sen hesabını neden yalnız başına bıraktın veya yanında durmadın giriş-çıkış yaparken birdahakine daha dikkatli ol bilgisayar kapanınca oyunlar,hesaplar kapanıyor olabilir.Fakat sen yinede herzaman için çıkışlarını almayı ihmal etme.

hocam yukarıda dediğim gibi acil cok önemli bi işim cıktı alel acele cıktım masayı kapata basdıhıma dahi eminmiyim onu dahi bilmyorum
hesap acıkken yapmıs zaten

kod vs girmemiş

Polis karşı tarafı bulsa bile der bana oyun hediye edilmiş ben birşey yapmadım kolayca siyrılabilir yani uğraşmaya değmez tabi ben bu görüşüm yinede siz bilirsiz

benim giriş saatim belli cıkış saatimö belli kamera kayıtlarındada var zaten

ben cıktıkdan 2 saat sonra cocuk hesaba giriyor
aktarıyor hesaplara 3 kişiye bi isim cıktı bakalım hayırlısı öğlen gibi gidicem

peki dostum hesabın cekildigi hesabın adından ceken kisiyi bulabiirsin ? eger isim yazıyorsa yazmıyorsa urastırıcı bir istir

forumdan bi arkadas a atmısdım nickleri isim cıktı da emin deilim tanımıorum da cocugu tek 1 isim cıkıyor

Bu hesapla yaptığınız satın alım işlemleri araştırılmaktadır.
Bu hesaptan yapılan izinsiz satın alımlarla ilgili olarak kart sahibi veya PayPal hesabı sahibi Steam Destek ile irtibata geçti. Bir çözüm üzerine an itibarıyla kendisi ile birlikte çalışmaktayız. Bu esnada ise bu Steam hesabı herhangi bir satın alım yapmaktan, hediye vermekten, takas yapmaktan, CD anahtarı etkinleştirmeden ve Steam Topluluğundan kısıtlanmıştır.

Daha fazla bilgi için kart sahibinin Steam Desteği ziyaret etmesi gereklidir.

bi arkadas destek mesaja boyle boyle yazdedi onu yapdım bu mesajın anlamı nedir anlayamadım yahu
2. mesajdada bunu demiş
Merhaba,

Farklı hesaplara sizin izniniz dışında hediyeler gönderildiğini belirtmişsiniz. O nedenle bu iadeleri Steam Cüzdanınıza gerçekleştirebilirim. Fakat, bu hesabınızın 2 hafta boyunca kilitlenmesine neden olacak. Bunun nedeni ise hesabınızın güvenliğinin de tehlikede olmasıdır. Sınırlı hesaplar satın alma, hediye verme, takas, CD anahtarı etkinleştirmesi yapamaz ve Steam Topluluğuna erişemezler.

Bu iadelerin gerçekleştirilmesini onaylıyorsanız, lütfen bununla ilgili bizi bilgilendirin. Sizden cevap beklerken, hesap ve yakın zamanda yapılmış satın alımlar kilitlenecektir.

Steam Support
Tudem

heralde ödeme geri iade edilicek

Öncelikle merhaba değerli kardeşim, Şunu biliyoruzki steam kullanılan ürünlerin geri iadesini asla yapmıyor, büyük ihtimallede karşı kişi kullanmıştır oyunu. Senin siber suçlar'a gitmen hiçbirşeyi değiştirmez. 200-300 TL İçin Yorulmaya bile değmez, Senin şuan'da yapıcağın tek iş böyle bir hataya tekrardan düşmemek olmalıdır. Buradaki kişilerde sana bu konuda yardımcı olabileceğini sanmıyorumki, kimsede böyle bir konuya buradan müdahale edemez. Steam konusuna gelirsek steam gıcık bir şirkettir, Böyle bir şeye inansa bile sana paranı geri aktarmaz. En iyisi sağlık olsun de yoluna devam et.​

aynen malesef öyle ne yazkkı ilk defa boyle bişi başıma geldiği için ne yapıcahımı bilmiyorm stesamdan cevap geldi de onunla urasıyorum eyer düzelmesse bi uğruyacağım yinede

Moderatör tarafında düzenlendi:

YUROS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
329
0
evet sizlerin yardimi ve desteği üzerine ödemeyi geri aldım iyiki varsiniz :D
özellikle de
alemdar2002 kardeşim yürekten teşşekkür ederim :)
birazdan dekont ekleyip konuyu cözüldü olarak işaretliyeceğim

2 hafta güvenlik nedeniyle hesabım kilitlendi ona değer bence :)

nasıl sevindim bilemessiniz :D

steam ile aramızdaki destek ve iletişim sonucu
ben;
Merhabalar Sayın Steam Destek Ekibi, 08/04/2018 Tarihinde Gittiğim İnternet Kafede Steam Hesabımı Açık Unutmam Sonucu Hesabımdan 230 Tl Tutarındaki Oyunlar (ThorStek,TKT Ritos,TEKYEDİHACKDEDİ)kişi veya Kişilere Hediye Olarak Gönderilmiş. İşlemlerden Benim Haberim Yoktur. İşlemler İnternet Kafe'ye Benden Sonra Gelen Müşteriler Tarafından Gerçekleştirilmiştir. Paranın İade İşleminin Yapılmaması Taktirde İşlemleri Gerçekleştiren Kişiler Hakkında Adli Takip İşlemi Başlatacağım. Gerekli İşlemleri Sizlerin Yapmasını Umarak Olayın Yargıya Taşınmasını Temenni Ediyorum. Gerekli İşlemlerin Yapılmasını Arz Ederim.

steam;
Merhaba,

Farklı hesaplara sizin izniniz dışında hediyeler gönderildiğini belirtmişsiniz. O nedenle bu iadeleri Steam Cüzdanınıza gerçekleştirebilirim. Fakat, bu hesabınızın 2 hafta boyunca kilitlenmesine neden olacak. Bunun nedeni ise hesabınızın güvenliğinin de tehlikede olmasıdır. Sınırlı hesaplar satın alma, hediye verme, takas, CD anahtarı etkinleştirmesi yapamaz ve Steam Topluluğuna erişemezler.

Bu iadelerin gerçekleştirilmesini onaylıyorsanız, lütfen bununla ilgili bizi bilgilendirin. Sizden cevap beklerken, hesap ve yakın zamanda yapılmış satın alımlar kilitlenecektir.

Steam Support
Tudem

ben;
2 HAFTA BEKLERİM SORUN YOK YANIT BEKLİYORUM SİZDEN COK MADURİYETİM VAR CEVABİNİZİ BEKLİYORUM.
Aynen öyle hocam internet cafedeydim acil bi işim cıktı salı günü girdiğimde hesapda para kesilmiş 230 civari toplam 4 hediye olarak bunları ben yapmadım gercekten iptal edilip geri iade talebini istiyorum
Iadelerin gerçekleşmesini steam cüzdanıma eklenmesini istiyorum ve karşı tarafın benim hesabımdan aldıklarını silmenizi rica ediyorum

steam;
Tekrar merhaba,

Hesabınızda sizden izinsiz gerçekleştirilen bütün satın alma işlemleri Steam Cüzdanınıza iade edildi. Bu iade ile birlikte hesabınızı 2 hafta boyunca kilitledim.

Lütfen hesabınızın güvenliğini sağlamak için aşağıdaki adımları takip edin :

Virüsler, key logger'lar (tuş kaydediciler), casus yazılımlar ve diğer zararlı kodları virüs tanımları en güncel vaziyette olacak şekilde bir antivirüs yazılımı ile tarayın.
Steam hesabınız ile ilişkili e-posta adresinin parolasını değiştirin. Eğer Steam hesabınızla ilişkili e-posta adresine olan erişiminizi kaybettiyseniz lütfen bize yeni bir e-posta adresi sağlayın.
İnternet kafeler, LAN merkezleri gibi herkese açık bilgisayarların kullanıldığı yerlerde Steam hesabınıza girmeyin. Steam hesabınızı sadece güvenli bilgisayarlarda kullanın.
Steam hesabı bilgilerinizi “ https://steamcommunity.com/... ” veya “https://store.steampowered.com/... ” ile başlayan siteler dışında başka bir internet sitesine girmeyin. Diğer bütün siteler sizin hesap bilgilerinizi çalmak için tasarlanmıştır. Kimlik çalma siteleri resmî Steam internet siteleri gibi görünmeye çalışırlar ve ücretsiz Steam oyunları veya oyun için öğeler teklif ederler.

Bu iadeler bir müşteri hizmetleri jesti olarak gerçekleştirildi, hesabınızın güvenliğinden sizlerin sorumlu olduğunu lütfen unutmayın. Bu olay tekrarlanırsa, size yardımcı olamayabiliriz.

Farklı bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bize bildirin.

Steam Support
Tudem

ve benden alınan ücret geri iade edildi benden habersiz calan kişi ise

hesaplarından silinir
dekontu üste vericem

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.