Şuan Yazılıma Başlasam Öğrenmem Ne Kadar Sürer ?

Whoami123

Üye
19 Nis 2016
64
0
Tüm ThT Öncelikle Selamun Aleyküm Beyler Bu işe katılmak istiyorum webde araştırmalarıma bakılırsa önce html den başlamam lazım bu işlerde uzman birileri varsa lütfen yardım etsin Hangi dilden başlamalıyım ve ne kadar sürede bir oyun yapabilecek duruma gelebilirim (şöyle bir cs kadar) Şimdiden teşekkürler:RpS_thumbup::RpS_thumbup::RpS_thumbup:

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,434
1
787
30
root@adige~#
Programlama ile ilgili ne kodlama dili olur ise olsun hepsi anlama kabiliyetinize ve sıkılmadan bıkmadan üstüne ekleme yaparak yapmalısınız hemen usanır bırakır iseniz işiniz zordur anlama kabiliyetinizde kalmaz iyi forumlar

DarknessGuardian

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
728
0
Şimdi çok da uzman olmasam da şunları emin bir şekilde söyleyebilirim:

Eğer amacın oyun yapmak ise HTML senin için yanlış başlangıçtır çünkü HTML web tasarım dilidir, onunla ancak ileride üstünde birkaç dil daha koyarak web oyunları yapabilirsin. Sana önerim dilleri daha iyi bi araştır ama benim önerim ya Python'dan başla kolay bir dildir ve oldukçada işlevseldir ya da direk C#'dan başla çünkü oyun yapımında en çok kullanılan dillerden biridir.

Bir diğer önemli konu ise tek başına CS kadar geniş bir oyun yapman çok çok zordur ancak bunu yapacak bir şirkette çalışacak seviyeye gelmem ne kadar sürer diye sorarsan, azmine ve çalışma hızına göre 6-7 ay da sürebilir 2-3 yıl da...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.