Subaylık mülakatları

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
Subaylık mülakatına gidenler var mı yapmam ve yapmamam gerekenler hakkında biraz bilgi verir misiniz 5 Ağustos ta mülakata gideceğim
Yks siralamam yaklaşık 60 70 k falan gelir sporum iyidir en az 70 puan alırım spordan sizce kazanabilir miyim okulu

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Rabbim her şeyi gönlünüzce versin. Umarım çıktığınız yolda kararlı ve istikrarlı adımlarınızla her zaman başarıya ulaşırsınız. Vatani vazife sizleri bekler. Kazanıp, hayırlı haberler ile dön kardeşim :))

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Açıkçası askerlik mülakatına girenlerin önerileri daha güzel olacaktır fakat polislik mülakatına girdiğim için birkaç bir şey söylemek istiyorum. İkisi de farklı birimler fakat genel olarak mülakat normları vardır. Onlara dikkat etmelisiniz.

İlk olarak saygılı olmanız gerekiyor kesinlikle. Onlar komutanınız olacak sizden kat kat yüksek konumdalar. Her zaman saygılı konuşmalı, küfür ve argo asla kullanmamalısınız. Kesinlikle sokak ağzıyla da konuşmayın. Polislik mülakatı en fazla 5 dakika sürüyor fakat askerlikte sizi tanımak için daha uzun oluyor ve sorular daha detaylı oluyor. Kendinizi, ailenizi güzelce tanıtın. Eksik bilgi vermeyin. Tabi ki heyecanınız olacak fakat girdikten 1 cümle konuştuktan sonra heyecanınız geçiyor. Biz mülakata girince yerimize geçince direk baş selamı verdik. Sizde sanırım tam asker selamı vereceksiniz. Buna çıkarken de dikkat edin. Onun dışında rahat olun. Yazılı puanınız gayet iyi geçmemeniz için çok abes bir şey yapmanız lazım. Kesinlikle takım giyip gidin. Mülakatın en önemli noktası budur. Takım giymek bence +1 puan kazandırır en başta.

Son olarak zaten nasipse kazanırsınız, değilse kazanamazsınız ne yapsanız olmaz. Fakat bunu bahane edip hazırlanmadan gitmeyin. İnternette bolca mülakat anıları, anlatımları var. Hepsini okuyun. Allah yardımcınız olsun. :)

lyxG

Üye
15 Ocak 2019
247
1
26
Fiziki mülakat biraz basit olabilir ama asıl olay sözlü mülakatta normal davranın hocam ha birde fiziki mülakatta zıplama konusunu biraz araştırın bazen sorun yapıyormuş bilmeyenlerde küçük bir tavsiyem olsun alın bir gömlek pantalon biraz dikkat ve azda olsa Komutan ciddiyeti sonrası bizim değil sizin işiniz başarılar diliyorum :)

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
Fiziki mülakat biraz basit olabilir ama asıl olay sözlü mülakatta normal davranın hocam ha birde fiziki mülakatta zıplama konusunu biraz araştırın bazen sorun yapıyormuş bilmeyenlerde küçük bir tavsiyem olsun alın bir gömlek pantalon biraz dikkat ve azda olsa Komutan ciddiyeti sonrası bizim değil sizin işiniz başarılar diliyorum :)

Uzun atlama ve top fırlatma kalktı virüs nedeniyle barfiks koşu mekik var şuan sadece

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
Bide mülakatta bilgiye mi bakıyorlar benim tarih coğrafya bilgim falan neredeyse hiç yok savaşlar falan ömrüm boyunca hiç çalışmadım sorarlarsa hepsine bilmiyorum derim sorun olur mu :D

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Bide mülakatta bilgiye mi bakıyorlar benim tarih coğrafya bilgim falan neredeyse hiç yok savaşlar falan ömrüm boyunca hiç çalışmadım sorarlarsa hepsine bilmiyorum derim sorun olur mu :D

Merhabalar,

MSÜ Rektör yardımcısı açıklama yaptı geçenlerde. Bilgiye bakmıyorlar, gündelik olaylardan sorular soruyorlar. Komşu devletlerimiz neler, operasyonlar neler, milli bayramlar neler bunlar hakkında sorular gelmekte diye belirtti. Adayların heyecanlarını almak adına espri niteliğinde genel kültür soruları da sormaktalarmış.

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
Merhabalar,

MSÜ Rektör yardımcısı açıklama yaptı geçenlerde. Bilgiye bakmıyorlar, gündelik olaylardan sorular soruyorlar. Komşu devletlerimiz neler, operasyonlar neler, milli bayramlar neler bunlar hakkında sorular gelmekte diye belirtti. Adayların heyecanlarını almak adına espri niteliğinde genel kültür soruları da sormaktalarmış.

İnşallah bildiğim yerlerden gelir de geçerim hocam :)

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
Subaylık mülakatına gidenler var mı yapmam ve yapmamam gerekenler hakkında biraz bilgi verir misiniz 5 Ağustos ta mülakata gideceğim
Yks siralamam yaklaşık 60 70 k falan gelir sporum iyidir en az 70 puan alırım spordan sizce kazanabilir miyim okulu

Spor mülakatını sorun olarak görme bi şekilde orayı geçiyorsu elinden geleni yap tabi, asıl olay sağlık kurulu ve sözlü mülakatta . Sağlık kurulunda yapabileceğin bişe yok eğer sağlık sorunun varsa zaten eliyorlar , ama sağlık problemin yoksa ordan sözlü mülakata gönderiyorlar. Asıl olay orda odada 5 tane subay ,üstteğmenden albaya kadar her rütbeden en az 1 kişi var farklı konulardan sorular soruyorlar elbette bütün sordukları soruların cevabını bileceksin diye bişe yok , aslında ordaki mesele bilginden ziyade senin duruşun ,davranışların ,jest-mimiklerin ,tavrın ,diksiyonun ve konuşma esnasındaki dikkatin. Onlara dikkat et bilmediğin sorulara bilmiyorum bi fikrim yok de geç hiç bir şekilde yalan söyleme en ufak yüz hareketinden yalan söylediğin karşı tarafca çok rahat anlaşılıyor.

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
Spor mülakatını sorun olarak görme bi şekilde orayı geçiyorsu elinden geleni yap tabi, asıl olay sağlık kurulu ve sözlü mülakatta . Sağlık kurulunda yapabileceğin bişe yok eğer sağlık sorunun varsa zaten eliyorlar , ama sağlık problemin yoksa ordan sözlü mülakata gönderiyorlar. Asıl olay orda odada 5 tane subay ,üstteğmenden albaya kadar her rütbeden en az 1 kişi var farklı konulardan sorular soruyorlar elbette bütün sordukları soruların cevabını bileceksin diye bişe yok , aslında ordaki mesele bilginden ziyade senin duruşun ,davranışların ,jest-mimiklerin ,tavrın ,diksiyonun ve konuşma esnasındaki dikkatin. Onlara dikkat et bilmediğin sorulara bilmiyorum bi fikrim yok de geç hiç bir şekilde yalan söyleme en ufak yüz hareketinden yalan söylediğin karşı tarafca çok rahat anlaşılıyor.

Spordan korkmuyorum tek sıkıntım sözlü mülakat heyecan yapmam fakat soruları bilemem diye korku var :D

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35

Takım elbise çok önemli değil ama verdiğin özeni gösterir. Mülakat rahat başlar ama senin davranışına göre sekillenir. Heyecan yaparsan üzerine çok gelir hata yaptırırlar. Bilmiyorum değil animsayamadim kelimesini kullan. Emin olmadığın şey için konuşma. Yanlış da olsa birşey söylersen arkasında dur.
Konuşurken kim soru sorarsa onun gözüne bak. Cumleni bitirmeden başka soru sorarlarsa önce cevabını bitir.
Ortada sandalye olacak otur demeden oturma.
Mahalle kahvesinde oturur gibi oturma. Ayakların birleşik, ellerin dizinin üzerinde olsun.
Tekmil vs verme. Sen asker değilsin. Komutanım deme efendim diye hitap et.
Duruşun karşı tarafa güven versin, gür ve tok bir ses ile konus. Msu mülakatı olduğu için genelde komşu ülkeler, savaşlar, yakın zamanda yapılan operasyonlar, Atatürk hakkında sorular sorulur. Basit matematik soruları da sorabilirler. Hiçbirini sormadan sohbet de edebilir. Sorular heyete bağlı.

Sporun kötü de gelse sozluden aldığın puan iyi olursa okula rahatlıkla girersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.