substr(md5($pass),12,20)

Alone Dark 11

Yeni üye
19 Nis 2019
29
0
Arkadaslar Merhaba bir siteye sizdim fakat bir sifreleme turuyle karsilasdim ve cozemiyorum aldigim online destekler substr(md5($pass),12,20) turu ile sifrelendigini gosteriyor lutfen kodu alib munkunse cozmeme yardimci olurmusunuz
Kod:
3AMGz4dfNRUteaZfbeng
tesekkurler.

anonuser23532

Kıdemli Üye
9 Ara 2017
2,602
12
Önce pass stringindeki yazının md5 dizesi hesaplanıyor.
Daha sonra substr fonksiyonu ile 12. Yerden 20.yere kadar alınıyor.
Konuda belirttiğiniz şifrenin md5 hali :
b2c2a1bc5699e43cca2a894d5a73f0a7
Herhangi bir php compiler ile hash üzerinde substr yı gerçekleştirebilirsiniz..

Alone Dark 11

Yeni üye
19 Nis 2019
29
0
Önce pass stringindeki yazının md5 dizesi hesaplanıyor.
Daha sonra substr fonksiyonu ile 12. Yerden 20.yere kadar alınıyor.
Konuda belirttiğiniz şifrenin md5 hali :
b2c2a1bc5699e43cca2a894d5a73f0a7
Herhangi bir php compiler ile hash üzerinde substr yı gerçekleştirebilirsiniz..

bu islerde bilgim cokaz oyuzdende tamda anlayamadim ama md5 halinide kiramadim neyse tesekkurler hocam

jasgues

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
806
32
Sakarya
Yazan adam md5'in tamamını kontrol etmek yerine 12. ile 20. karakterler arasını kontrol ettirerek kendine özgü bir güvenlik sağlamaya çalışmış. Verilen hash'in tamamını göremediğimiz için çözebilmemiz de mümkün değil.
Adım adım ele alırsak: girilen şifreyi md5'e çevirip, substr uygulayıp, veritabanına yazmış. Kontrol ederken de girilen şifreyi md5'e çevirip substr uygulayıp, iki string'teki 12. ile 20. karakterler arasını kontrol ediyor olmalı tahminimce

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.