sunucu kurmak

KaraHs

Yeni üye
1 Mar 2019
29
1
arkadaşlar merhaba önceliklee bir sunucu kurmak istiyorum ilerde fiziksel server almayı düşünüyorum şimdi tek bir sorunum var fiziki serverin biraz sıkıntısı olacak çünkü evde bunu kuracam ev modemim fiber ip adresi 90.xx.xxx.xx normal bilgisayar ip adresi ise malum 192.168 server aldıktan sonra sunucunun modem ile alakasız bir ip olmasını istiyorum alacağım sunucuda 256 gb ram olacak aldıktan sonra sunucunun ip adresi örnek olarak 187.26.100.100 sanal sunucu oluşturduktan sonra o sanal vds nin ip adresini 187.26.100.101 olmasının istiyorum bunu nasıl ayarlıyabilirim bu iplerin dış ağa bağlı olacak yani 187.26 lı ip bloğu olabilir illa 187 ile başlayan ip adresi olmazı zorunlu değil fark etmez evde sadece oyun sunucusu atılacak

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.