Sunucum Var Alan adı yapabilir miyim ?

PolyanaCC

Üye
14 Şub 2019
103
2
7. Cadde
Kendime ait sinirsiz cpanel açabildim bi sunucum var whm seklinde konu hakkinda bilgisi olan var ise alan adi sitesi yapabilirmiyim ve ya üzerinden .com acabilirmiyim

deargod

Üye
26 Ocak 2019
168
0
vice city
Merhaba,
Malesef sunucu ile yeni bir domain yaratamazsınız.
Domainler ICANN tarafından tahsis ediliyor.
Ancak domain firmalarından yeni bir domain alıp kullandığınız hostinge bağlayabilirsiniz.
Ücretsiz domain için freenom kullanabiliriniz.

Son düzenleme:

PolyanaCC

Üye
14 Şub 2019
103
2
7. Cadde
Merhaba,
Malesef sunucu ile yeni bir domain yaratamazsınız.
Domainler ICANN tarafından tahsis ediliyor.
Ancak domain firmalarından yeni bir domain alıp kullandığınız hostinge bağlayabilirsiniz.
Ücretsiz domain için freenom kullanabiliriniz.

deargod ICANN servisi açmam mümkun mü?

Evet domain satisi yapabilirsiniz. Fakat bunun icin bir firmadan Domain bayiiligi almaniz gerekir.

Hangi bayiden mesela godaddy gibi bir firma oluşturmam gerekiyor Kacamax

Pwdec

Kıdemli Üye
28 Haz 2016
4,607
1
149
/etc/passwd
Alan adı değilde host satışı yapabilirsin ve domain olarak tabi ki co.vu alabilirsin tahmin ediyorum insta çalmak için fake script kuracaksın ben instagramteam.co.vu almıştım günde 7 kişi düşmüştü

PolyanaCC

Üye
14 Şub 2019
103
2
7. Cadde
Alan adı değilde host satışı yapabilirsin ve domain olarak tabi ki co.vu alabilirsin tahmin ediyorum insta çalmak için fake script kuracaksın ben instagramteam.co.vu almıştım günde 7 kişi düşmüştü

Kardesim anlamadığın mevzu su ben bir alan adı ve ya host aramıyorum sunucum var. WHM diye birşey var bilgin yoksa boş yazma cpanelleri kendim satiyorum domainleride kendime ait olmasını sağlamaya calisiyorum Hakyiyenhacky3r ;)

Bu linkten bayiilik basvurusu yapabilirsin. Sadece basvuru yapmakla bitmez. Kredi satin almaniz gerek ve aldiginiz kredi kadar alan adi satisi yapabilirsiniz.

Maaliyeti fazla diyorsun hmm teşşekürler :) Kacamax

Moderatör tarafında düzenlendi:

ibanez75612

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
506
1
IIS
Merhaba ,

Bence sunucu değilde Reseller paketiniz var öncelikle com domain içinde bir domain firmasından domain alıp nameserverları yönlendirip kullanabilirsiniz.

ibanez75612

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
506
1
IIS
Hah işte onu bana tam anlatsanız bi düzenli bi sekilde ibanez75612

Yapacağınız işlem öncelikle Goodady tarzı bir siteden domain almak daha sonra sizin Reselleriinizdeki nameserver adresini domaine bağlayıp kullanmak domaini name server'a bağladıktan sonra Whms panelinden bir paket açacaksınız domaine kullanmaya başlayacaksınız

İyi günler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.