...::::süper Sözlerrr...::::

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
  1. Seni seviyorum diyen dillere değil senin için ağlayan gözlere inan!!
  2. Seni sevmek dert olsa da dertlerin en güzeli aşkın bana zulüm olsa da ben razıyım sevgili ister sev ister sevme ne fark eder ki ben seviyorum delice söyle deli yarim yetmez mi...
  3. Seni sevmek neden bu kadar zor gece gözlüm ay ışığında arıyorum neden yoksun
  4. Seni unutmak için ant, içtim gözlerin aklıma geldi vazgeçtim.....
  5. Seni unutmak mı. hayır. eğer bir gün aklına gelirsem elini kalbine ***ür. ben hep oradayım. zaten hiç çıkmadım ki....
  6. Senin için ölmeye razıyım gitme ne olur kal benimle.
  7. Senin için sabahlara kadar ağladım gitme diye,,yalvardım beni bırakma diye sen ellerinsin ama ben sensiz yapamıyorum unutamıyorum seni bebeğim unutamıyorum.
  8. Sensiz güneş doğmuyor,sensiz bu kalbim atmıyor,ne sensiz bu can çıkıyor,nede sensiz bu can ölüyor,SENİ SEVİYORUM CENNET GöZLüM...
  9. Sensiz güneş doğmuyor,sensiz bu kalbim atmıyor,ne sensiz bu can çıkıyor,nede sensiz bu can ölüyor,SENİ SEVİYORUM...
  10. Serseriyim sokaklar evim.. serseriyim adam gibi severim, bana bir adım gelene ben on adım giderim... dinle cici kızı dinle serseri bir sevdi mi çatışma. serseri bir konuştuğumu savaş, serseri bir yazdımdı destan olurmuş...
  11. Sev ama gurur yapma,aşık ol ama kapris yapma...ya gerçekten benim ol ya da bana hiç yaklaşma.
  12. Sev beni yar sebebim ol. sev beni yar ölürüm sensiz. sev beni yar sensizliğe katlanamam gel gitmeden vur beni yar :'(
  13. Sev seni seveni,dağda çoban olsa.sevme seni sevmeyeni,Bağdat’ta sultan olsa:
  14. Sevdiğine mesaj göndermek sen yerinde otururken kalbinin yolculuğa çıkması demektir. eğer şu an bu mesajı okuyorsan benim kalbim gideceği yere varmış demektir.
  15. SEVDİMDE NE GEçTİ SANKİ ELİME HEP çİLE DERT VERDİ SEVEN GöNLüME. DüŞüNDüM TAŞINDIM SORDUM GöNLüME KENDİME YENİ BİR AŞK BULACAĞIM.
  16. Seven bir kez ölür ölen bir kez gömülür benim sana olan sevgim ne ölür ne gömülür.
  17. Sevgi seni yaşabilmek ölesiye yaşayabilmek ki denizin ortasında susuz kalmak gibi bir şey.
  18. Sevgimiz yavaş yavaş süzülen çisim yağmur gibi ama ırmakları taşıran cinsten... Seni düşünür , seni özlerim , sevgilerin özlemlerin derinliğinde ne olur kir şeytanın bacağını bir kez kır beni hatırla , bir sonbahar serinliğinde...
  19. Sevgiyi göstereceksin dostum, söylemek yetmez. Sevgiye dokunacaksın dostum, düşünmek yetmez. Sevgi ağzında olacak dostum, gönlünde yetmez. Seveceksin dostum, seveceksin! Hem de öyle çok seveceksin ki...
  20. Sevilen kadar sevene değer verilmiş olsaydı şimdi seven kör sevilende nankör olmazdı.
  21. SEVME SENİ SEVSİNLER.SANA DEĞER VERSİNLER. AĞLAMA AĞLAT Kİ KIYMETİNİ BİLSİNLER.
  22. Sevmek saçak altında sığınan göçmen kusun kar tanecikleri arasında uçuşan beyaz tüyünü görebilmektir.
  23. SEVMEK SUç İSE CEZAM İDAM OLSUN CEZAM İDAM İSE CELLADIM SEVGİLİM OLSUN CELLADIM SEVGİLİM İSE ADI (FURKAN)OLSUN SENİ SEVİYORUM FURKAN.
  24. Şimdi biz neyiz biliyor musun? Akıp giden zamana göz kırpan, birbirine uzanamayan yorun yıldızlar...
  25. Şimdi bu gecenin soğuk havasında bu şehrin çıkmaz sokağında yanmayan bir sokak lambasının altında yine seni düşünüyorum...
  26. Şimdi direk güneşe bak nasıl bakamıyorsun şimdi gözlerin kamaşıyor işte annen bende öyleyim sana bakınca benimde gözlerim kamaşıyor kendimi bir türlü toplayamıyorum.
  27. Şimdiye kadar hep hedeflerim için savaştım şimdide senin için savaşıyorum tek hedefim değilsin kaderimsin kaderim olacaksın canımı içi HARUNUM
  28. SöNüP GİTMEKTENSE YANMAYI TERCİH EDERİM...
  29. SORUYORUM ŞİMDİ KENDİME...YANIYORUM KENDİ DERDİME...NE VAR ELİMDE KALAN...BU DüNYA ZATEN YALAN...
  30. Şunu bilmelisin ki, nerede olursam olayım, hangi iklimde kalırsam kalayım, vakti geldiğinde bir gün mutlaka, yüreğim alıp beni sana getirecektir. Ben buna bütün kalbimle inanıyorum, sen de bütün kalbinle inan. Hiç bir yol bilmesem de, gelmeye kalmasa da mecalim geleceğim inan... Bekle...
  31. Sus söyleme bir şey söyleme artık. Sus söyleme her şey gereksiz artık. Bana düşen dönüp de gitmek.Sonunda elimde kalan bir avuç hüzün ve keder.. Yeter yeter söyleme, söyleme artık. Kelimeler kanatır yarayı, gözlerin anlatıyor: Mutlu aşk yoktur, yoktur!
  32. Tek Rakibim THY... :))
  33. Tesadüfen_doğduk_yaşamak_zorundayiz_ecele_sözlü_ölüme_nikahlıyız.!!!:
  34. UçURUMDAN DüŞERKEN TUTUNABİLECEĞİM BİR DAL OLSAN TUTUNMAM öLECEĞİM İçİN DEĞİL SENİ KIRACAĞIM İçİN...
  35. Uçurumun en üç köşesinde hani çok güzel bir çiçek var ya koparmak için cesaret gelir, ayağı kayıp düşmek içinde vazgeçilir, iste aşk dedikleri şey o olması gerek.
  36. UMUDA BİR KURŞUN SIKSADA öLüM UNUTMAKİ UMUDA KURŞUN İŞLEMEZ GüLüM,UçURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF BU DüNYAYA GICIKLIK OLSUN DİYE GüLüMSE GüLüM.
  37. UNUTTUM YüZüNü GöRMEK İSTEMEM SEVSEDE BEN ARTIK ONU SEVEMEM BİLE BİLE ACI çİLE çEKEMEM O ŞİMDİ AŞKIYLA MAZİDE KALDI...
  38. Uzaklık küçük sevgileri öldürür, büyükleri ise yüceltir. Tıpkı rüzgârın mumu söndürüp ateşi alevlendirdiği gibi...
  39. Ya Seni severek öleceğim Yada hiç sevmediğim birisine Sana olan sevgimin bedelini ödeyeceğim.
  40. Yağan her damla yağmurun hesabını tutmak ne kadar zor ise senden vaz geçmekte o kadar zor.
  41. Yalnızca çocuklar ağlar ve yalnızca Allah affeder, eğer bir gün beni terk edersen; çocuk değilim ağlamam, ben seni affetmem.
  42. Yanağına konan kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yönünü rüzgara dön yeter. çünkü ben o rüzgardayım....
  43. Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin.
  44. Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin.
  45. Yaşam mücadelesinin yarısı beklemektir..
  46. Yeşil gözlüm seni kırdığım için pişmanım affet kuzeyini :):):)
  47. Yok sen olsan yorulmadan yürürüm.Rüya sen olsan her zaman uyurum.Gece sen olsan sabahı hiç istemem.Son nefesim olsan şimdi''öLüRüM''
  48. ZAMANMIYDI SENİ BENDEN KOPARMAK İSTEYEN YOKSA BENMİYDİM SENİ UNUTMAK İçİN ZAMANI BEKLEYEN.
  49. Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim.Güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım. Seni sevdiğim için özür dilerim.
  50. AĞLAMA SAKIN AYRILDIK DİYE UNUTMA HER AYRILIK BİR BAŞLANGIç!(BELKİ HAYAT BİZİ YİNE KARŞILAŞTIRIR)!
  51. Ağlamak, iki damla gözyaşı değil,içindeki acıdır.Sevmek,onla olmak değil,onsuzken de sevmektir.Beklemek,dönmek değil,dönmese de ölümüne sevmektir...
  52. AĞLAMAYI BİL GüLMEYİ UNUTMA SEVMEYİ BİL SEVİLMEDEN SEVME GüLLER BüLBüLERİN YILDIZLAR GECELERİN MUTLULUKLAR SADECE SENİN OLSUN bir tanem.
  53. An Gelir İnsan Gülerken Ağlarmış Göz Yaşları Sel Olup Kalbine Akarmış Kahkaha Bir Maske Derler Bilir misin İnsan Sevdiğinden Ayrılınca Bu Maskeyi Takarmış.
  54. Anılmak yaşamak kadar güzelse unutulmak ölmek kadar acıdır.
  55. Anlatsam Sende Neler Gördüğümü Hiç Kimse İnanmaz Hayal Derdi Bilselerdi Sende Neler Gördüğümü Yıllarca Hayal Görmeyi Beklerlerdi...
  56. Artık bu ellerden gidiyorum seni son defa görüyorum bak sana veda ediyorum son sözüm SENİ SEVİYORUM.
  57. Artist olmuşsun ama yönetmen benim istediğime rol istediğime yol veririm.
  58. Aşk bir bulut olmuş olsa gözümden yaş eksilmezdi.
  59. AŞK DİYE BİR ŞEY YOKTUR, öNEMLİ OLAN GERçEK SEVGİLİYİ BULMAKTIR.....
  60. Aşk en güzel rüyadır bilenlere.
  61. AŞK GüNAH OLMAYACAK KADAR MASUM,KöLE OLMAYACAK KADAR öZGüR,UNUTULMAYACAK KADAR DERİN,UMULMAYACAK KADAR YAKIN,TEK BAŞINA YAŞANMAYAçAK KADAR TAKIMDIR..
  62. AŞK HAYAT LOKANTASINDA YENEN EN BüYüK KAZIKTIR.....
  63. Aşk sörfçülerin üzerinde sörf yaptığı büyük ve etkileyici dalgaya benzer o an hiç bitmeyecekmiş gibi gelir:ama o dalga karaya vurduğunda her şey bitmiştir aynı dalga bir daha asla geri dönmez.
  64. Aşk sözle anlatılmaz, sevmeden yaşanmaz, aşkta oyun olmaz..
  65. Aşkı aramak karanlık bir labirentin içinde siyah bir inciyi aramak gibidir.bulmak o kadar zordur ki,her duvar çarpısında ,bulamadığını anlayınca daha da iştahlanarak aramaya devam edersin ta ki:bulana kadar.
  66. AŞKIM İLE KENDİMİ VURDUM SİLAHIM DOSTUM OLDU AŞKIM İSE DüŞMANIM çüNKü, DOSTUM İLE DüŞMANIMI.
  67. Ayrı yerlerde,kilometrelerin ardına saklanmış olsa da sevgimiz,aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece ve kıyamet kopana dek,KALBİM SENİNLE
  68. Ayrılıp gideceğim gör bak.
  69. Bak ay sana doğru bakıyor,gör yıldızlar sana ışıltı saçıyor,duy kuşlar sana şarkı söylüyor,dinle kalbi seni unutmadığını söylüyor.
  70. Bana bir gün soracaksın hayatı mı daha çok seviyorsun yoksa beni mi? hayatı diyeceğim sen de çekip gideceksin oysa hiç bilmedin ki benim hayatım sensin.
  71. Bana bir sen lazım içinde bir ben olan.
  72. Bana seni sordular tanımadığımı söyledim. sensizliği sordular benden daha iyi kimse tanıyamaz dedim.
  73. Bataryası zayıf hayallerimizin kapsama alanı dışında kalan kesimlere şebeke hatası nedeniyle ulaşamadık, şimdi ful çeken kalbimle seni seviyorum..
  74. Ben Ben Seni Kalbime Yazdım, Kalbime Yazdım, Bu Kalp Durmadığı Sürece O Yazı Silinmez.
  75. Ben bu asi kalbime herkesi yazmam bir kere yazdığımı da bir daha silmem işte sende bu kalbime yazıp ta asla silemeyeceğim yazılardansın çünkü alınyazımsın.
  76. Ben mavi sen gökyüzü ben deniz sen dalgası ben beden sen can söyle şimdi dalgasız deniz cansız beden sensiz yaşam olur mu hiç.
  77. Ben sen gibiyim ya sen ben olur musun ???ben durulmak isteyemeyen nehir .. sen üzerimdeki virane sal olur musun ?? açsam diyorum yüreğimin bütün kapılarını sana sen içeri süzülen sevdam olur musun?? Darbe üstüne bir büyüğü daha ama ben uslanmadım !! ben sen gibi karanlıkta günü yaşadım bir dilenci misali soruyorum günümdeki karanlığı yırtan UMUDUM OLUR MUSUN ??
  78. BEN SENİ BULDUĞUM GüN KAYBETMİŞİM.....
  79. Ben senin yaşadığın gizli bir macerayım, Anlatılmaz bir roman,kapanmaz bir yarayım, Sığındığın limanlar unutturamaz beni, Ben senin yüreğinde en büyük FIRTINAYIM!....
  80. BEN SENSİZ GEçEN GüNLERİME üZüLüRKEN SEN BELKİ BENSİZLİĞE SEVİNECEKSİN AMA ŞUNU UNUTMA BİR TANEM BİR GüN SENDE SEVEçEKSİN
  81. Ben usanmam ben bıkmam ben sensiz yaşayamam.Ben her gece gizli gizli ağlayamazsam uyuyamam.Her gece sessiz sessiz hıçkırmasam uyuyamam.
  82. Bendeki aşkın tanımı sensin...
  83. BENDEN çOK UZAKTA OLSANDA SANA SARILIP DOKUNAMASAMDA SANA SESİMİ DUYURAMASAMDA KALBİMİZİN BİR OLDUĞUNU VE SENİNDE BENİ BEN KADAR öZLEDİĞİNİ BİLİYORUM...
  84. BENİ GöRUP KENDİNİ SINAMA SADECE GöRE BİLDİĞİN KADARIM HAYAT BİR KUMAR İSE ZARLARI BEN ATARIM.
  85. Benim için kıyamet.....seni kaybettiğim andır....
  86. Benim önümde eğilmen beni yüceltmez,sadece öldürür...
  87. Biliyorum sen bir yıldızsın ve etrafında bir sürü gezegen var ama şunu unutma ki ben dünyayım ve sadece bende hayat var.
  88. BİLİYORUM SENİ SEVMENİN NE KADAR ZOR OLDUĞUNU AMA YİNE DE SENİ SEVİYORUM BELKİ SEN DE BENİ SEVERSİN DİYE!:(
  89. Bin ömrüm Daha Olsa! Kollarında Son Bulsa! Sana Kavuşmak Varsa!! ölmek Bile Düğün Gelir Bana!!! Sensizlikten çok Korkuyorum! İnan Kendimi Bilmiyorum! önce ALLAH Sonra Sen Benim İçin! O Bilir Seni Nasıl Sevdim!!!!
  90. Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
  91. Bir dilek hakkım olsa; Seninle göz göze geldiğim an zamanın durmasını isterdim !! Dilimle söyleyemediklerimi , gözlerimle söyleyebilmek için ....EFSANEE
  92. Bir eski dost gibi hatırla beni bir selam ver yeter unutmuş olsalda eski günleri adımı ara sıra an yeter.
  93. Bir gözlerin aklımda bir sen sevgin bende aşkın bende seni sevdiğim kadar dünyayı sevseydim yaşamı sevseydim şimdi burada olmazdım sana sesleniyorum sana gel bebeğim gel artık bana.
  94. Bir gün bana deselerdi ki kalbini ver o zaman sevdiğin kız seni sevecek; inan hiç düşünmeden verirdim kalbimi...!
  95. Bir gün seni unutmak zorunda kalırsam aşkımın küçüklüğüne değil, çaresizliğimin büyüklüğüne inan.
  96. Bir hayal kurarımım kendime adı mutluluk ve sevgi dağıtıyorum sağa sola belki alırda mutlu olur diye biri ama ne yaz ki bir türlü hayal ve sevgi olan olmadı ve soruyorum nerdesin be aşk.
  97. Bir ses vardır çözer her şeyi.yasaktır duyamazsın...
  98. BİR YOKSULA RASLADIM HER ŞEYİMİ VERDİM,O İSE BİR SEGİSİNİ BİLE VEREMEDİ.. çOK FAKİRMİŞ MEĞER...

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
  1. Bu gözler seni gördü.Bu yürek seni sevdi.Bu ten seni hissetti. ömrüm ise aşkım uğruna bitti.
  2. Can tende durdukça, Sıkma canını zamana. Ne sevincin devamlı olacaktır, Ne de hüzün hüzün yitirdiğini geri getirecek.
  3. Cevizi kırıp özüne inemeyen, hepsini kabuk zannedermiş.
  4. çocuklarınızı kuzu gibi büyütmeyiniz ki, ileride kuzu gibi güdülmesinler.
  5. çok derin olan kuyu değil, çok kısa olan iptir.
  6. çok konuşup kafanı yorma az konuş öz konuş ama doğru konuş sözün özünden hiç ayrılma.
  7. Dağa taşa verdim ayan,dolanırım o yan bu yan, gurbet ne yan sıla ne yan dayan ey yüreğim dayan.
  8. Değerli Kullanıcıların dikkatine! Canım.Net in Hazır Mesajlar bölümü Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Hazır mesaj bölümüdür, Lütfen yazı ekler iken dikkate almanız gerekenleri bilin , bir Defalarca yazılmış aynı cümleler, iki Türkçe karakterleri dışında w,x gibi Dilimiz ile alakası olmayan harfleri içeren cümleler, üç ünlü düşünürlerin,aydınların cümlelerini kendi cümlesi gibi gösterenler, dört Herhangi argo ve küfür içerikli cümleler, beş Siyasi boyut içeren cümleler, altı Cümle sonlarını gereksiz harfler ile uzatan , Mesajlar okunmaya bile gerek duyulmadan silinecektir,bilginize... Hazır Mesajlar Baş editör.
  9. Demin geçti aşk kalbimden çıktı gitti bu bedenden ama seni alamadı elimden.
  10. Doğan güneş bana doğsa, her mutluluk beni bulsa, Bütün dünya benim olsa sensiz hayat yaşanmıyor.
  11. Dostluk kolay kurulur ama devam ettirmek zordur. Bugün kırdım seni. Ama inan istemeden oldu. Bu nedenle senden çok, çok özür dilerim.
  12. DUMAN GöZLüM YAKTIN BENİ DUMAN ETTİN!
  13. DüN HER ŞEYİMDİN BUGüN İSE Hİç BİR ŞEYİMSİN...........
  14. DüNYA DA HERŞEY KENDİNE BİR EŞ ARAR,TAŞIN KALBİ YOKTUR AMA ONU DA YOSUN SARAR...
  15. Dünya üç gündür. Dün, bu gün, yarın. Dün bitti, yarın olmayabilir, bu günün kıymetini bil...
  16. Dünyada seni seven kişi varsa bil ki bende seni sevmişimdir adın ne olursa olsun seni tek bir şeye değişmem MERVE.
  17. Dünyada üç şeyi sevdim. seni, kalbimi, ve ümit etmeyi. seni sevdim sensin diye, kalbimi sevdim seni sevdi diye, ümit etmeyi sevdim belki bir gün seversin diye...
  18. Dünyadaki en büyük mutluluk nefes almaktır...gerisi yalan.
  19. Eğer aşktan korkuyorsan korkma onun sana vereceği tek şey güzelliktir aşkını sadece sen yapa bilirsin.
  20. Eğer bir gün aklına gelirsem elini kalbine ***ür.
  21. ELİMDE YIRTIK RESMİN, DİLİMDE SENİN İSMİN, BİTMEDİ BENDE SEVGİN, BENİ DüŞüN MUTLU OL....
  22. En büyük felaketler içinde bile ümidini kaybetme, unutma ki ilik, sert kemiğin içinden çıkar. (Hafız Sirazi)
  23. Erkeğin yaradılışında sevmek yoktur ona aşkı öğreten kadındır.
  24. ERKEKLERDE YALAN çOK SEVMEYE GELİNCE YüREK YOK.
  25. EVET ARKADAŞIM!GüLMEK VARKEN SURAT ASMAK NİYE,GüLDüRMEK VARKEN AĞLATMAK NİYE,GüZEL SöZLER SöYLEMEK VARKEN,KALPLERİ KIRMAK NİYE?HAYAT çOK KISA ARKADAŞIM VE BU DüNYADAKİ Hİç BİR ŞEY KIRILAN KALPLERE DEĞMEZ.
  26. EY AŞIK OLAN İNSANLAR AŞK BOŞ BİR SEYDİR.
  27. Gece uyanırsan bil ki seni düşündüm kulağın çınlarsa bil ki resmini öptüm gözlerinden ya gelirse bil ki sensiz öldüm...:
  28. Gecenin rengine bürünmüşse acılar unutma ki her gecede sevgiyle gülümseyen binlerce yıldız var en önemlisi geceleri gündüz yapan güzel bir yüreğin var
  29. Geçiyor zaman bakıyorum çaresiz ardından aklıma iki şey geliyor bir sen bir de zaman!
  30. Geçmiyor günler yine senden habersiz gidiyorum buralardan sensiz resmini aldım karşıma ağlıyorum sessiz sessiz .yolcuydum son seferde indirdin beni kayıp şehirde bekliyorum seveceğim mevsim bahar gelse de ooofff..gözlerime çizdim seni açmaya korkuyorum büyümüyorum gözlerinde gittikçe küçülüyorum offffff.
  31. Gerçekler Acıdır Gerçeklerden Kaçarsan,Yalanlar İçinde Kendini Avutarak Yaşarsın
  32. Gideceğim buralardan çok uzaklara giderken bir seni birde kalbimi bırakacağım arkamda gittiğim yerde rahat edeceğim.
  33. Gidene hiç kal demedim.gidersen kendi şansını da alıp ***üreceksin ve o şansın ne olduğunu asla bilmeyeceksin!bir soru hep kemirecek beynini 'YA GİTMESEYDİM'....
  34. GİDENE KALDEMEK ZAVALLILARA, KALANA GİT DEMEK TERBİYESİZLERE ,HAK EDENE YOOOLLL VERMEK BİZE YAKIŞIR!!!!!!!
  35. Git seninle gitsin pişmanlığımda bileydim layık olmadığını yürür müydüm yollarında.
  36. GİTME CANIM GİTME çOK PİŞMAN OLURSUN DüŞERSİN KARANLIĞA BENİ çOK ARARSIN.
  37. GİTMEK KOLAY KALIPTA SEVMEK OLAY.
  38. Gizemli bir dokunuştur sevgi kimi zaman çanımı yakar kimi zaman camımı ışı tır ama ne olursa olsun vazgeçilmezdir.
  39. GöKYüZüNüN DERİNLİKLERİNDE SADECE SENİN İçİN YANIP KAVRULMAKTA OLAN GüNEŞİNDİM BEN SENİN AMA SEN O GüNEŞİN DOĞUŞUNU DEĞİLDE HEP BATIŞINI SEYRETMEYİ SEVDİN...
  40. GöZLERİM SENDEN BAŞKASINI GöRMüYORDU...SEN DEFOL GİT DEDİĞİN ANA DEK O AN GöZLERİM SENDEN BAŞKA BİR ŞEY DAHA GöRDü ODA öLüMüN TA KENDİSİ ELVEDA CİNCİMEM...
  41. Gözlerimden gözlerine dolunca yaşlar,benim akşım o yaşlar akınca başlar,Gözlerimde kaybolursa gözlerin , asıl kaybolmazsa bebeğim çeker giderim...
  42. Gözlerine baktıkça ağlasa da gözlerim.Ağlamak içinde olsa ben senin o gözlerini özledim(mavi gözlüm Asi meleğim,zaman alışmayı öğretti ama unutmayı asla).
  43. Güller gerçek aşkın kalbinde açar.
  44. Gülüşlerim vardı benim ben kimim ben nerdeyim tam karşıya geçerken bıraktığın o el benim... yine sen bırak beni unut gittiğin bir yerde...
  45. GüLüYOR DUDAKLARIM AMA SEN BİR DE İçİMİ GöR!KORKUYORUM İçİMİ OKUYAN BİRİ OLUR DİYE!
  46. GüNEŞ BATIYOR...YANIMDA SEN YOKSUN... AĞLIYORUM NEDEN Mİ? BELKİ BATAN GüNEŞLE SENSİZLİK GİDER YARIN GELİRSİN DİYE!
  47. Güneş olmayınca dünya nasıl kararırsa,mehtap batmayınca gece nasıl ağlarsa,denizsiz sahil nasıl olursa işte bende sensiz öyleyim.
  48. Güneşin rengi gecenin rengine benzemez.üşütür ayazı korkutur karanlık,bir gariplik bir hüzün var üstümde ya ben fazlayım bu şehre ya da birisi eksik.
  49. Güzel yüzünü göremesede gözüm,gönlüm hayalini her an anacak. Artık görünüşte gülsede yüzüm kalbim senin için çok ağlayacak......
  50. Güzellik sözde ise sözün en güzeli sende, güzellik yüzde ise yüzün en güzeli sende ama bana göre güzellik kalpte, kimseye söyleme ama kalbin en güzeli de sende...
  51. Hangi yürek uğruna ölemem istedi ne olur sevgilim artık tut elimi.....
  52. Hani geceden sonra doğar ya güneş aklıma ilk sen gelirsin sonra çiğ tanesi olur düşersin yüreğime gün geçer ve her şey biter ama sen bendeki hiç bitmeyensin....
  53. Hasetçide rahat, kötü huyluyu da şeref yoktur.
  54. HAVALAR SERİN DENİZLER DERİN SENİN EN GüZEL YERİN BANA BAKAN GöZLERİN.
  55. Hayat bu neyi erken yaşamak istersen geç kalırsın.
  56. HAYAT DERSEN BİZ HAYATI BİLENLERDENİZ FELEK DERSEN TOKATINI YİYENLERDENİZ SEVDA DERSEN EN ACISINI çEKENLERDENİZ NE SENDEN GEçERİM NE KENDİMDEN NE SENDEN GEçERİM NEDE SEVGİNDEN.
  57. Hayat ortasından çit kırıldı.senden önce ve senden sonra diye.
  58. Hayata cezasını gülüşünle ver,kötülükler yıkılmadığını anlasın.yaprak misali dökül sende,seni seven kişilerle yeniden yeşer.kimse yoksa bile bir tanem beni hatırla yeter.
  59. Hayatta benim için önemli bir tek şey var oda sen aşkım.
  60. Hep sen mi yalnız kalacaksın bırak bugün de yalnızlık sensiz kalsın.
  61. Her rüzgar uçuracak bir toz bulur,her hayat yaşanacak bir can bulur,her düş gerçekleşecek bir umut bulur , bulunmayan tek şey senin benzerin.
  62. HER ŞEY AŞK OLSA KEŞKE..
  63. Her yağmur yağdığında, gözlerin hep aklımda. Adını ne zaman ansam, yağmur yağar buralara...
  64. Herkes körlere acır ama görenlere kim acıyacak...
  65. HERŞEY BOŞ ANLAMSIZ ŞİMDİ GöZüMDE.
  66. Hiç ayrılmam derken kavuşmak hayal oldu!
  67. Hiç kimse bilmez bilemez gönül ister ama sevemez sürükler peşinden aşkın...
  68. Hiç Sevmedim KiMsEyİ senin KaDaR YüReĞiM YaNmAdI Hiç bUKaDaR seni çoooooooooooooook SEVİYORUM CANIMIN İçİ
  69. Hiçbir acı, cehaletten daha fazla zahmet verici değildir.
  70. İçinde senin bulunmadığın tek bir hayalim bile yok.
  71. İlk aşk asi gibidir. İnsanın ikincide hastalanmasını önler...
  72. İNSANIN GöZLERİ HERŞEYİ ANLATIR AMA BİR BAKIŞA ALDANILMAZ
  73. İnsanlar giyimiyle ağırlanır, konuşmasıyla uğurlanır.
  74. İNSANLAR VARDIR BüYüK DEĞERLERE LAYIK. İNSANLAR VARDIR NE KADAR DEĞER VERSENDE AŞAĞILIK.
  75. İNSANLAR VARDIR BüYüK DEĞERLERE LAYIK. İNSANLAR VARDIR NE KADAR VERSENDE AŞAĞILIK.
  76. İssiz sessiz sensiz yollarda bir başıma yürüdüm gece yarıları bir gölgen yürüdü yanımda birde hiç aklımdan çıkmayan hayalin geldi karşıma.
  77. Kabahat sende deil SeNi SeVeNdE.?
  78. KADERİN ZULMü BİTMEK BİLMİYOR BAŞKASI CANIMA ALMAK İSTİYORRRR.
  79. KADERİN ZULMü BİTMEK BİLMİYOR BELKİ CANIMI ALMAKTA İSTİYOR.
  80. Kadınlar, sevmedikleri adama hiç acımazlar.
  81. Kalbime gömerim o zaman unutup ta giderim o zaman alt tarafı aşk buda işte...
  82. Kalbimi kalbine,yüreğimi yüreğine,canımı ellerine, verecek kadar önemli ve özelsin.
  83. Kalbini kıran rüzgarsa sustururum, yağmursa dindiririm, güneşse söndürürüm, yıldızsa kaydırırım, denizse kuruturum, bendensem ölürüm.
  84. Karşına çıkarım ardından bir değil binler yakarım önce güler sonra kıyarım senin anlına ibret olsun diye aleme ŞEREFSİZ diye yazarım
  85. KAYBETMEK VARDIR VAZGEçMEK ASLA ONURUMUZ VARDIR GURURUMUZ ASLA öZüR VARDIR YALVARMAK ASLA SEVMEK VARDIR İHANET ASLA TABİ UNUTULMAK VARDIR UNUTMAK ASLA.
  86. KENDİMİ SAKLADIM GöRMEYİ BİLENLERE,VİTRİNİME DEĞİL İKLİMİME GELENLERE..!!!
  87. KENDİNE YAPILMASINI STEMEDİĞİN BİR ŞEYİ ASLA BAŞKASINA YAPMA
  88. Keşke sen ben olsan bu kadar çok sevmenin zor olduğunu anlasan. Keşke ben sen olsam bu kadar çok sevilmenin tadını çıkarsam.
  89. Kim bilir hangi akşam güneşle beraber bende söneceğim kim bilir hangi ellerden son suyumu içeceğim belki göremeden öleceğim fakat yinede seni EBEDİYEN SEVECEĞİM.
  90. KİM DEMİŞ HARAMI BİLMEZ HAYYAM BEN HARAMI HELALI KARIŞTIRMAM SENİNLE İçTİĞİM ŞARAP HARAMDIR BANA SENSİZ İçTİĞİM SU HELALDIR BANA.
  91. KİMSEYİ YOLUNDAN DöNDERECEK KADAR GüCüM YOK ARTIK OLDUĞUN YERDE KALLLLLLLL.
  92. Kızıl bir güneşin önünde mavi bir yelkendir hayat alır ***ürür seni bilinmeyen derinliklere sevda mavidir maviyse umut sende yüreğinde maviyi tut.
  93. Kula bela gelmez Hakk yazmadıkça, Hakk bela vermez kul azmadıkça..
  94. Kurulan karanlık,günlerin aydınlanma saatidir gene bir Leylan ın koklanması.
  95. Maddileşen dünyada maneviyatının olduğu sürece insansın.
  96. MADEMKİ İçİNDE O ATEŞ SöNDü.BİR DAHA YAKMADAN GİDEBİLİRSİN. AKLIMDA KALMASIN BU SON BAKIŞLAR. YüZüME BAKMADAN GİDEBİLİRSİN!....mersinli
  97. Merhaba sevgi adası ben duygu gemisi günün ilk ışıklarıyla demir attım kıyılarına yüküm mutluluk kulak ver bak ediyor gemimdeki ses ''özledim seni''
  98. Mesafeler Ne Kadar Uzak Olursa Olsun Sonsuzluğa Giden Tüm Yollara Adını Yazdım, Hangi Yoldan Geçersen Geç! SENİ SEVDİĞİMİ OKUYAçAKSIN!!

oksit

Katılımcı Üye
7 Nis 2007
406
4
İstanbul
artık mazerek -ya da beyaz yalan- aradığımızda sağlam kaynağımız var, buradan bakıp bakıp durumu kurtarırız. ne şiş yanar ne kebap. paylaşım için teşekkürler eline sağlık :)

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,176
1
577
Resimli Fıkra:D

fkra1tg3.jpg

fkra2sz9.jpg

fkra3mk9.jpg

fkra4fw6.jpg

BUNLARDA İŞİN ESPİRİSİ:D

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Komik Geyikler

1. Ask : 1 sesli, 2 sessiz ve 2 aptaldan olusan sözcük.
  2. Nanosaniye : Trafikte isigin yesile dönmesi ve arkadaki hayvanin korna çalmasi arasinda gecen süre.
  3. Futbol : Kadinlarin kocalari yerine bilmeden evlendikleri nesne.
  4. Hardware : Bilgisayarin software arizasi nedeniyle bozulmasi
  5. durumunda yumruklanan kismi.
  6. Ekip çalismasi : Bütün suçlari ekibin geri kalanina yüklemeyi
  7. saglayan çalisma biçimi.
  8. Patron: Geç kaldiginizda ise erken gelen, erken geldiginizde geç
  9. kalan kisi.
  10. Gözyasi: Erkek gücünün, kadin gücü karsisinda bozguna
  11. ugratilmasina yarayan hidrolik güç birimi.
  12. Söylenti: Ses hizindan bile hizli dagilan haberler.
  13. Sözlük: Bosanmanin, nikahtan önce geldigi tek yer.
  14. Evlilik: Erkegin lisansini yitirip, kadinin master (lisans üstü)
  15. oldugu bir sözlesme.
  16. Baba: Doganin bize armagani olan banka.
  17. Gülümseme: Pek çok seyi bir dogruya ceviren egri.
  18. iyimser: Kazayla nehre düstügünde banyo yapmaya baslayan kisi.
  19. Diplomat: Size cehenneme gitmenizi öyle bir dille anlatir ki, bu
  20. yolculuk için can atarsiniz.
  21. Ofis: Gergin bir ev hayatindan sonra gevsediginiz yer.
  22. Komite: Kendi baslarina hiçbir sey yapamayan ve birlikte hiçbir
  23. seyin yapilamayacagina karar vermek için bir araya gelen insanlar
  24. Dün gece yine ölümle burun buruna geldim.
  25. Kendime bir zarar geleceginden degil ama karim Cemile ne yapar sonra.
  26. Eli olmayan babaya ne denir? No-el baba...
  27. Bir gökdelenin üzerinde kırmızı bir ışık yanıp sönüyormuş neden?
    çünkü binanın şarjı bitiyormuş...
  28. Can neden boğazdan gelir?
    çünkü: Can Emirgan'da oturuyormuş...
  29. Elektrik sandalyesinde oturan idam mahkumu ne demiş?
    çok korkuyorum elimi tutar misin???
  30. Yaşınız kaç?
    Bilmem her yıl değişiyo...
  31. Arkadaşlar telefonlar dinleniyormuş...
    İyi iyi, dinlensinler zaten çok yorulmuşlardı...
  32. Saatin çalışıyor mu?
    Benimkine de iş bulsana...
  33. Tartı neden tartmamış?
    çünkü üzerinde anti-tartar dişmacunu varmış..
  34. Sinüs 60,
    Cosinüs tutmuş...
  35. Kocanızla ortak özelliğiniz ne?
    Aynı gün evlendik...
  36. Karınca bir zencinin koluna düşmüş ne demiş?
    Karakola düştüm.
  37. çok iyi göbek atan kazana ne denir?
    İyi oynayan kazansın...
  38. Size bir kıllık yapayım,
    İçine kıllarınızı koyarsınız...
  39. Viyana kuşatması neden bitmiş?
    Etrafta atacak kuş kalmadığı için...
  40. ün yapılan bir operasyonla Ajda Pekkan'ın alın yazısı sonunda ensesine ulaştı.
  41. Bak Barbie'ciğim,sen daha TOY sun.
  42. Türkiye'de en demokratik olay,trafik kazaları...Herkes EZİLİYOR..
  43. Tüh!..Amortiyi tek rakamla kaçırdım yine!..
  44. Oğlum,senin zayıflaman için daha 40 fırın ekmek yemen lazım..
  45. Suçlu ayağa kalk!..çocuklu bayana yer ver!..
  46. Dah kullanma tarihine çok var,Yavaş iç şu meyve suyunu...
  47. İki gönül bir olursa gönüller lezbiyen demektir.
  48. ödümü patlattın.. 80 yıla kadar ölürsem sebebi sensin.
  49. Cinsel istek üzrine bir kez daha orgazm taklidi yapıyoruz.
  50. Her hakkı saklıymış. Bende de bunca Hakkı nerede diyordum.
  51. Maaş 250 milyon mu? Aaa başlarım böyle işe haa..
  52. Atı alan üsküdar'ı geçti. Biz takibe devam ediyoruz merkez..Tamam!..
  53. Allaaahh!..Avucum kaşınıyor,kesin acayip para gelcek..Neee??..Tühh be mantarmış..Eyvaaah!..ilaç,doktor,moktor kesin acayip para gidecek
  54. Şu ****** doğuramadım yaaa!..İçimde kaldı.
  55. Masada bir kuşsütü eksik!.. Recai,benimkini sen mi içtin lan?..
  56. Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der.Ondan sonra "Konuşan kedi" olarak çok meşhur olur.
  57. Kızımı ne doktorlar,ne mühendisler istedi.Bizde baktık evde kalacak,size verelim dedik,berbey bey oğlum!..
  58. çorbamdan kıl çıktı..Beni kimle aldatıyosunuz garson bey?..
  59. Beni deniz tutar,Ali tutar,Cem tutar..Severler beni..
  60. Bayram değil,seyran değil..Alah Alah!...Bir türlü çıkartamadım sizi..
  61. Hava korsanı uçağı kaçıracaktı,yapamadı.. Uçağı kaçırdı çünkü.
  62. çingeneler Amerikayı nasıl okur? ABE DE..
  63. Rüyalar da hormonlu artık....Akşam aksakallı nine gördüm.
  64. Avrupadan gelen soğuk hava dalgası,ülkemizi etkisi altına aldı.. Yok abi, Avrupa bizi sev-mi-yor iş-te.. Kabul edelim artık!..
  65. Uzun lafın kısası: U.L.
  66. Evinizi seviyorsunuz,arabınızı seviyorsunuz..siz sapıkmısınız?..
  67. Oyunu ayakta alkışladım..Oturacak yer yoktu..
  68. Cinayet masası, İdam sehpası, Elektrikli sandalye, Filistin askısı, ölüm döşeği... Bu ev pek tekin değil hanım.. Yürü gidelim...
  69. Sapına kadar sansürcüydü..ölüm döşeğinde,hayatı gözlerinin önünden bir film şeridi gibi geçerken,mühtescen yerlerini makasladı.
  70. Dün yapılan bir operasyonla Ajda Pekkan'ın alın yazısı sonunda ensesine ulaştı.
  71. Bak Barbie'ciğim,sen daha TOY sun.
  72. Türkiye'de en demokratik olay,trafik kazaları...Herkes EZİLİYOR..
  73. Tüh!..Amortiyi tek rakamla kaçırdım yine!..
  74. Oğlum,senin zayıflaman için daha 40 fırın ekmek yemen lazım..
  75. Suçlu ayağa kalk!..çocuklu bayana yer ver!..
  76. Dah kullanma tarihine çok var,Yavaş iç şu meyve suyunu...
  77. İki gönül bir olursa gönüller lezbiyen demektir.
  78. ödümü patlattın.. 80 yıla kadar ölürsem sebebi sensin.
  79. Cinsel istek üzrine bir kez daha orgazm taklidi yapıyoruz.
  80. Her hakkı saklıymış. Bende de bunca Hakkı nerede diyordum.
  81. Maaş 250 milyon mu? Aaa başlarım böyle işe haa..
  82. Atı alan üsküdar'ı geçti. Biz takibe devam ediyoruz merkez..Tamam!..
  83. Allaaahh!..Avucum kaşınıyor,kesin acayip para gelcek..Neee??..Tühh be mantarmış..Eyvaaah!..ilaç,doktor,moktor kesin acayip para gidecek
  84. Şu ****** doğuramadım yaaa!..İçimde kaldı.
  85. Masada bir kuşsütü eksik!.. Recai,benimkini sen mi içtin lan?..
  86. Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der.Ondan sonra "Konuşan kedi" olarak çok meşhur olur.
  87. Kızımı ne doktorlar,ne mühendisler istedi.Bizde baktık evde kalacak,size verelim dedik,berbey bey oğlum!..
  88. çorbamdan kıl çıktı..Beni kimle aldatıyosunuz garson bey?..
  89. Beni deniz tutar,Ali tutar,Cem tutar..Severler beni..
  90. Bayram değil,seyran değil..Alah Alah!...Bir türlü çıkartamadım sizi..
  91. Hava korsanı uçağı kaçıracaktı,yapamadı.. Uçağı kaçırdı çünkü.
  92. çingeneler Amerikayı nasıl okur? ABE DE..
  93. Rüyalar da hormonlu artık....Akşam aksakallı nine gördüm.
  94. Avrupadan gelen soğuk hava dalgası,ülkemizi etkisi altına aldı.. Yok abi, Avrupa bizi sev-mi-yor iş-te.. Kabul edelim artık!..
  95. Uzun lafın kısası: U.L.
  96. Evinizi seviyorsunuz,arabınızı seviyorsunuz..siz sapıkmısınız?..
  97. Oyunu ayakta alkışladım..Oturacak yer yoktu..
  98. Cinayet masası, İdam sehpası, Elektrikli sandalye, Filistin askısı, ölüm döşeği... Bu ev pek tekin değil hanım.. Yürü gidelim...
  99. Sapına kadar sansürcüydü..ölüm döşeğinde,hayatı gözlerinin önünden bir film şeridi gibi geçerken,mühtescen yerlerini makasladı.

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Dini sözler

1. Akıl gibi mal, iyi huy gibi dost, edep gibi miras ve ilim gibi şeref olmaz. Hazret-i Ali "Radiyallahu anh"
  2. ALLAH ile arasını düzeltenlerin,İnsanlar ile arasını ALLAH düzeltir.
  3. ALLAH RASULü BUYURDU; şu üç şeye bakmak sünnettir bir) kabaya iki) kuran-ı kerime üç) annenin yüzüne.
  4. Allah u tela üç şey istemiş.fikir,zikir,şükür.iyi düşün sana neler vermiş.çok mu şey istemiş?
  5. Allah'a hakiki ibadette olan, başkalarına ibadette olamaz. Madem bu dünya bir misafirhanedir. Misafirde misafirliğini bilmelidir..
  6. ALLAHIM! DEĞİŞTİREBİLECEĞİM ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEK İçİN CESARET... DEĞİŞTİREMEYECEKLERİMİ KABUL İçİN SABIR.. İKİSİNİ BİRBİRİNDEN AYIRMAK İçİN AKIL İHSAN EYLE...
  7. Allahın nimetinin kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun...
  8. Ameller niyetlere göre değer kazanır.HZ.MUHAMMED S A V.
  9. Ateşe dayanacağın kadar günah işle...
  10. Avcı nice al (tuzak, hile) bilirse, ayı da onca yol bilir. (Kaşgarlı Mahmud)
  11. Baharların tesiriyle taş yeşerir mi?toprak ol ki renk renk çiçekler bitiresin...hz Mevlana.
  12. BENİM İçİN BİR ALLAH IM VAR.
  13. Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi. (İmamı Azam)
  14. Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
  15. Bir gün nefsime dedim: "Gel seninle Rabbime gidelim." Gelmedi. Ben de tek başıma yürüdüm, gittim.
  16. BİR KALPTE İKİ SEVGİ OLMAZ.İYİ DüŞüNMEK LAZIM ALLAHI SEVİYOR MUYUZ?SEVİYORSAK SORUN YOK.FAKAT BEN BAŞKASINI DA SEVİYORUM ONU DA DİYEMEZSİNİZ.İYİ DüŞüNüN MUTLAKA BİRİ SAF DIŞI KALACAKTIR Kİ BU FANİ DüNYADAKİLER OLMALI...
  17. Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)
  18. Bir şeyi bulunmadığı yerde aramak, onu aramamak demektir. (Mevlana)
  19. Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
  20. BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR.BİZ DAHİ ONLA BAŞLARIZ.
  21. Bizler ki Müslümansız; Aldanırız fakat Aldatmayız, Şu fani Dünya İçin Yalana Tenezzül Etmeyiz. şu istikbal inkılabı içine en gür seda işlemin seda olacaktır.
  22. Bu dünyada amel var,hesap yok.öbür dünyada hesap var,amel yok...
  23. Bütün kötülüklerin anahtarı, hiddettir. (Cafer bin Muhammed)
  24. Cahillerin kalbi dudaklarında, alimlerin dudakları kalplerindedir. (Hz. Ali (r.a))
  25. Cevahir var iken pul neye yarar, aczini bilmeyen kul neye yarar, herkes bir yol tutturmuş gidiyor Mevla’ya varmayan yol neye yarar....!
  26. Cevizi kırıp özüne inemeyen, hepsini kabuk zanneder. (İmam Gazali)
  27. çocuklarınızı kuzu gibi büyütmeyiniz ki, ileride kuzu gibi güdülmesinler. (Şeyh Sadi Sirazi)
  28. Dertli olduğunda bir dost arar durursun can ülkesinde öyle bir dost kazanırsın ki Kaybetmek aklına bile gelmez Lakin bilirsin ölüm bir çizgi kadar yakın Lakin yine de inanamazsın ayrıldığına Sonrası Bir mesaj gelir telefona ‘YüZüNDE NUR AKLINDA İLİM KALBİNDE ALLAH DİLİNDE LA İLAHE İLLALLAH GöNLüN DE RESULULAHÂ’ Eksik olmasın diye Meğersem son dizileri ve son mesajıymış İşte sonrası Bir kaza haberi duyulur Dostun olan Recai vefat etmiş. Hem de Okulunun bitmesine yirmi gün kala şaka dersin kendi kendine İnanamazsın. Lakin bilirsin ki bu ölüm gerçek ve öyle bir bıçak saplanır ki yüreğine göz yaşların kurur ve hasret bağrını yakar ne yaparsan yap dostun yoktur. lakin dualarla sararsın dostunun hayalini ve geriye sadece rüyalar kalır özlemini dindirmek için o da kısmet olursa, lakin ne olursa olsun onu sevmeyi unutmazsın İşte kardeş bu diziler sana Cenabı Allah seninledir inşallah Bizden ayrılıp öbür dünyaya göçsen de Dualarımız seninle.
  29. DüNYA FANİ,öLüM ANI,AHİRET YAKLAŞIYOR,SECDE YAPIN YANİ.
  30. Dünyadaki en huzursuz insan, kalbinde haset ve kin olan insandır.
  31. EDEP MIZANDIR. İYİ AHLAK EN İYİ ARKADAŞTIR.
  32. Eğri ok, doğru yol almaz. (Hz. Ali (r.a))
  33. En büyük felaketler içinde bile ümidini kaybetme, unutma ki ilik, sert kemiğin içinden çıkar. (Hafız Şirazi)
  34. En iyi nasihat; iyi örnek olmaktır. (Malcolm X)
  35. en uygun davranış kendine nasıl davranılmasını istiyorsan insanlarda öyle davranmandır.Hz.ALİ.
  36. Fırsatlar da bulutlar gibi çabucak geçer gider. (Hz. Ebubekir (r.a))
  37. Geceler uzundur.Onu uyuyarak kısaltma.Gündüzler aydınlıktır,onu günahlarınla karartma.
  38. Geceleyin secde ederek ve ayakta durarak boyun büken, ahretten çekinen ve Rab binin rahmetinden dileyen kimse inkar eden kimse gibi olur mu.
  39. Gecenin ne kadar uzun olduğunu ancak hastalar bilir. (Sadi)
  40. Geçmişler geleceğe, suyun suya benzemesinden daha çok benzer. (İbni Haldun)
  41. Gerçek zengin, bilgisi çok olan insandır. (Hz. Ali (r.a))
  42. Gezdim yemeni Şam ı ettim ilim talep meğer ilim bir şey değilmiş illa edep illa edep...!
  43. Güzel ahlak; bağışlayıcılık, sabır ve tahammüldür. (Hasan-ı Basri)
  44. Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır. (Bediüzzaman Said Nursi)
  45. Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir. (Hz. Ebubekir)
  46. Güzel söz söyleyen, kimseden kötü söz işitmez. (Firdevsi)
  47. Ha kutuplarda bir Eskimo genci.ha Afrika’da garip bir zenci.fark etmez ne dili ne dini ne rengi.mademki insandır saygımız vardır. GELİN CANLAR BİR OLALIM.
  48. Haksızlığa baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdırlar. (Hz. Ali (r.a))
  49. HAKSIZLIĞIN öNüNDE EĞİLMEYİNİZ ZİRA HAKKINIZLA BERABER ŞEREFİNİZİDE KAYBEDERSİNİZ.HZ.ALI.
  50. Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a))
  51. Ham düşünceleri, ancak akıl pişirir. (Firdevsi)
  52. Hasedciye rahat, kötü huyluyu da şeref yoktur. (Ahnef bin Kays)
  53. Hayat bunca şeye rağmen devam ediyor ama biz ise hayatın anlamını bilmeyiz bizi yaratana kulluk etmiyoruz Allah bizi affetsin amin...
  54. Hayat, iman ve cihaddır. (Hz. Hüseyin (r.a))
  55. Hayatında ekmeği yenmeyen kimsenin adı, ölümünden sonra anılmaz. (Şeyh Sadi)
  56. HAYATTA ŞüKRETMEK KADAR GüZEL BİR ŞEY YOK AMA NEYE NEDEN ŞüKRETTİĞİMİZİ DE BİLEMEMİZ LAZIM YOKSA BU OKYANUSTA SANDALLA KüREK çEKMEYE BENZER...
  57. Her gecenin bir gündüzü vardır. (Hz. Ali (r.a))
  58. Her kalbin çarpıntısı kendi ecelinin ayak sesleridir. (Beyazidi Bestami)

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
  1. Her nefis ölümü tadacaktır!Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe müptela kılarız.Hepimiz en sonunda bize döndürüleceksiniz.
  2. HER ŞEYİN SONUNU DüŞüNMEMEK LAZIM NASIL OLSA ONDAN GELDİK ONA GİDECEĞİZ...
  3. Herkes herkese bir lokma şey verebilir ama boğaz bağışlamak, ancak Allah’ın işidir. (Mevlana)
  4. Hiç kimse, diğer bir kimsenin kulu değildir. (Hz. Ali (r.a))
  5. Hiçbir acı, cehaletten daha fazla zahmet verici değildir. (Hz. Ali (r.a))
  6. Hoştur bana senden gelen:. Ya hilkat ü yahut kefen,. Ya taze gül, yahut diken... Kahrın da hoş, lûtfun da hoş.
  7. Hükümdar köylünün yumurtasını alırsa, adamları bütün tavukları alır. (Sadi)
  8. Hükümetlerin en kötüsü, suçsuzu korkutandır. (Beydeba)
  9. İNANDIĞIN GİBİ YAŞAYAMAZSAN , YAŞADIĞIN GİBİ İNANMAYA BAŞLARSIN...
  10. İnce sözler keskin kılıca benzer, kalkanın yoksa geri dur. (Mevlana)
  11. İnsan dini kadar insandır,dünya yalandır,önemli olan tek gerçek şey imandır,ona sığındığında ruhunu huzur kaplar ve benliğin daima mutlu kalır.
  12. İnsan ve vazifesi Kendini başıboş zannetme. Zira Şu misafirhane-i dünyada nazar-i hikmetle baksan; hiçbir şeyi gayesiz, nizamsız göremezsin. Nasıl sen nizamsız, gayesiz olabilirsin. İnsan ebedi için yaratılmıştır. Onun hakiki lezzetleri, ancak marifetullah, muhabbetullah, ilim gibi umur-u edebiyedir.
  13. İnsanı maskara eden, dilidir. (Sadi)
  14. İNSANIN SöZü HİKMET,BAKIŞI İBRET, VE SUSMASI DERS OLMALIDIR.
  15. insanoğlu hep kalıcı ve güzel olan için çalışır ama bunu dünyada arar zarar eder, çünkü bu istekler cennet-ül baki dedir!!! onu kazanmaksa sadece tahkiki İMANDADIR.
  16. İnsanoğlu nerden bilecek ki,kimileri ahretlik kimileri dünyalık burada,el açıp yalvarma zamanı bugün ALLAH'A yönelecek bütün kalplerimiz...
  17. İslâm alimleri buyurdu ki, (mükellef) olan, yani âkil ve bâliğ olan, kadın, erkek her Müslümân’ın, (Alla hu telâyı tanıması, bilmesi, yani) Alla hu telânın sıfatı zâtiye sini ve sıfâtı sübût iyesini, doğru bilmesi ve inanması lazımdır. Herkese ilk farz olan şey budur.
  18. İslamiyet güneş gibidir üflemekle sönmez, gündüz gibidir göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar.
  19. Kainatta en yüksek hakikat imandır,imandan sonra namazdır.
  20. Kavuşmak istersen Mevla’ya, Vur Tekmeyi dünyaya!!!
  21. Kesilmiş koyuna derisinin yüzülmesi elem vermez. (Hz. Esma)
  22. Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)
  23. Kula bela gelmez.Hak yazmadıkça,Hak bela yazmaz,kul azmadıkça"
  24. Kurdun elinden çobanlık gelmez. (Sadi)
  25. Kusursuz bir dost ararsan bir ömür biter, teselli ararsan gözyaşı yeter.Sigara her şeyden beter, Sevme belki ihanet eder, sevmek istersen ALLAH VE RASULU YETER.
  26. Mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa işler bozulur. (Hz. Abu Bekir).
  27. NAMAZ İçİN EZAN OKUNDUĞUNDA GöK KAPILARI AçILIR VE DUALAR KABUL EDİLİR.
  28. Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar. (Mevlana)
  29. öLüM GELMEDEN öNCE öLüME HAZIRLANIN.
  30. özü doğru olanın, sözü de doğru olur. (Hz. Ali (r.a))
  31. Rabbim öyle bir insan koy ki kalbime ama o insan seninde sevdiğin olsun bana öyle bir gözler göster ki o gözlerden sana bakıyım ...
  32. Sakladığın sır senin esirindir. Açığa vurursan sen onun esiri olursun. (Hz. Ali (r.a))
  33. SEVDİĞİN İçİN öLMEYİ DüŞüNüRSüN HEP.FAKAT Hİç öLüMü YALNIZ BAŞINA DüŞüNMEZSİN.ASLINDA BİR DüŞüNSEN YAŞAMAYI SEVDİĞİNDEN DAHA çOK SEVECEKSİN BELKİ DE SEVDİĞİNİ...
  34. Sual de bilginden doğar,cevap da MEVLANA.
  35. Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor. (Abdulhamid Han)
  36. Tatlı suyun başı, kalabalık olur. (Mevlana)
  37. üç şey veya bunlardan biri kimde varsa, dilediği kadar Huri kızı ile evlendirilir : bir Gizli ve kıymetli emaneti sahibine veren,iki Katil'i affeden, üç Her namazdan sonra On defa İHLAS okuyan. Ram uz : S/262
  38. üç şeyi yapan,Allah'in dostu, yapmayan ise düşmanıdır : 1- Namaz, 2- Oruç, 3- Cünüplükten gusül. Ram uz : S/263
  39. Uzun mesafelere ulaşmak, yakın mesafeleri aşmakla mümkündür. (İmam Gazali)
  40. Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol. (Mevlana)
  41. Zalimler için yaşasın cehennem. (Bediüzzaman Said Nursi)
  42. Zaman akıp giden nehirdir. Sonu uçsuz bucaksız denizdir. Eğer bu nehre kapılırsan gideceğin yer Cehennemdir..

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Hadisler

1. Kolaylastiriniz, güçlestirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz. Buhârî, Ilm, 12; Müslim, Cihâd, 6.
  2. Insanlarin Peygamberlerden ögrenegeldikleri sözlerden biri de: “Utanmadiktan sonra diledigini yap!” sözüdür. Buhârî, Enbiyâ, 54; EbuDâvûd, Edeb, 6.
  3. Hayra vesile olan, hayri yapan gibidir. Tirmizî, Ilm, 14.
  4. Mümin, bir delikten iki defa sokulmaz. (Mümin, iki defa ayni yanilgiya düsmez) Buhârî, Edeb, 83; Müslim, Zühd, 63.
  5. Nerede olursan ol Allah'a karsi gelmekten sakin; yaptigin kötülügün arkasindan bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. Insanlara karsi güzel ahlakin geregine göre davran. Tirmizî, Birr, 55.
  6. Allah, sizden birinizin yaptigi isi, ameli ve görevi saglam ve iyi yapmasindan hosnut olur. Taberânî, el-Mu'cemü'l-Evsat, 1/275; Beyhakî, ?u'abü'l-Îmân, 4/334.
  7. Iman, yetmis küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah'tan baska ilah yoktur)” sözüdür, en düsük derecesi de rahatsiz edici bir seyi yoldan kaldirmaktir. Haya da imandandir. Buhârî, Îmân, 3; Müslim, Îmân, 57, 58.
  8. Iki göz vardir ki, cehennem atesi onlara dokunmaz: Allah korkusundan aglayan göz, bir de gecesini Allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz. Tirmizî, Fedâilü'l-Cihâd, 12.
  9. Zarar vermek ve zarara zararla karsilik vermek yoktur. Ibn Mâce, Ahkâm, 17; Muvatta', Akdiye, 31.
  10. Hiçbiriniz kendisi için istedigini (mü'min) kardesi için istemedikçe (gerçek) iman etmis olamaz. Buhârî, Îmân, 7; Müslim, Îmân, 71.
  11. Müslüman müslümanin kardesidir. Ona zulmetmez, onu (düsmanina) teslim etmez. Kim, (mümin) kardesinin bir ihtiyacini giderirse Allah da onun bir ihtiyacini giderir. Kim müslümani bir sikintidan kurtarirsa, bu sebeple Allah da onu kiyamet günü sikintilarinin birinden kurtarir. Kim bir müslümani(n kusurunu) örterse, Allah da Kiyamet günü onu(n kusurunu) örter. Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58.
  12. Iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmis olamazsiniz. Müslim, Îmân, 93; Tirmizî, Sifâtu'l-Kiyâme, 56.
  13. Müslüman, insanlarin elinden ve dilinden emin oldugu kimsedir. Tirmizî, Îmân, 12; Nesâî, Îmân, 8.
  14. Birbirinize buguz etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize arka çevirmeyin; ey Allah' i n kullari, kardes olun. Bir müslümana, üç günden fazla (din) kardesi ile dargin durmasi helal olmaz. Buhârî, Edeb, 57, 58.
  15. Hiç süphe yok ki dogruluk iyilige ***ürür. Iyilik de cennete ***ürür. Kisi dogru söyleye söyleye Allah katinda siddîk (dogru sözlü) diye yazilir. Yalancilik kötüye ***ürür. Kötülük de cehenneme ***ürür. Kisi yalan söyleye söyleye Allah katinda kezzâb (çok yalanci) diye yazilir. Buhârî, Edeb, 69; Müslim, Birr, 103, 104.
  16. (Mümin) kardesinle münakasa etme, onun hosuna gitmeyecek sakalar yapma ve ona yerine getirmeyecegin bir söz verme. Tirmizî, Birr, 58.
  17. Mümin kardesine tebessüm etmen sadakadir. Iyiligi emredip kötülükten sakindirman sadakadir. Yolunu kaybeden kimseye yol göstermen sadakadir. Yoldan tas, diken, kemik gibi seyleri kaldirip atman da senin için sadakadir. Tirmizî, Birr, 36.
  18. Allah sizin ne dis görünüsünüze ne de mallariniza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve islerinize bakar. Müslim, Birr, 33; ‹bn Mâce, Zühd, 9; Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539.
  19. Allah' i n rizasi, anne ve babanin rizasindadir. Allah' i n öfkesi de anne babanin öfkesindedir. Tirmizî, Birr, 3.
  20. üç dua vardir ki, bunlar süphesiz kabul edilir: Mazlumun duasi, misafirin duasi ve babanin evladina duasi. Ibn Mâce, Dua, 11.
  21. Hiçbir baba, çocuguna, güzel terbiyeden daha üstün bir hediye veremez. Tirmizî, Birr, 33.
  22. Sizin en hayirlilariniz, hanimlarina karsi en iyi davrananlarinizdir. Tirmizî, Radâ', 11; ‹bn Mâce, Nikâh, 50.
  23. Küçüklerimize merhamet etmeyen, büyüklerimize saygi göstermeyen bizden degildir. Tirmizî, Birr, 15; Ebû Dâvûd, Edeb, 66.
  24. Peygamberimiz isaret parmagi ve orta parmagiyla isaret ederek: “Gerek kendisine ve gerekse baskasina ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette iste böyle yanyanayiz” buyurmustur. Buhârî, Talâk, 25, Edeb, 24; Müslim, Zühd, 42.
  25. (Insani) helâk eden su yedi seyden kaçinin. Onlar nelerdir ya Resulullah dediler. Bunun üzerine: Allah'a sirk kosmak, sihir, Allah' i n haram kildigi cana kiymak, faiz yemek, yetim mali yemek, savastan kaçmak, suçsuz ve namuslu mümin kadinlara iftirada bulunmak buyurdu. Buhârî, Vasâyâ, 23, Tibb, 48; Müslim, Îmân, 144.
  26. Allah'a ve ahiret gününe imân eden kimse, komsusuna eziyet etmesin. Allah'a ve ahiret gününe imân eden misafirine ikramda bulunsun. Allah'a ve ahiret gününe imân eden kimse, ya hayir söylesin veya sussun. Buhârî, Edeb, 31, 85; Müslim, Îmân, 74, 75.
  27. Cebrâil bana komsu hakkinda o kadar çok tavsiyede bulundu ki; ben (Allah Teâlâ) komsuyu komsuya mirasçi kilacak zannettim. Buhârî, Edeb, 28; Müslim, Birr, 140, 141.
  28. Dul ve fakirlere yardim eden kimse, Allah yolunda cihad eden veya gündüzleri (nafile) oruç tutup, gecelerini (nafile) ibadetle geçiren kimse gibidir. Buhârî, Nafakât, 1; Müslim, Zühd, 41; Tirmizî, Birr, 44; Nesâî, Zekât, 78.
  29. Her insan hata eder. Hata isleyenlerin en hayirlilari tevbe edenlerdir. Tirmizî, Kiyâme, 49; Ibn Mâce, Zühd, 30.
  30. Mü'minin baska hiç kimsede bulunmayan ilginç bir hali vardir; O'nun her isi hayirdir. Eger bir genislige (nimete) kavusursa sükreder ve bu onun için bir hayir olur. Eger bir darliga (musibete) ugrarsa sabreder ve bu da onun için bir hayir olur. Müslim, Zühd, 64; Dârim”, Rikâk, 61.
  31. Bizi aldatan bizden degildir. Müslim, Îmân, 164.
  32. Söz tasiyanlar (cezalarini çekmeden ya da affedilmedikçe) cennete giremezler. Müslim, Îmân, 168; Tirmizî, Birr, 79.
  33. Isçiye ücretini, (alninin) teri kurumadan veriniz. Ibn Mâce, Ruhûn, 4 .
  34. Bir müslümanin diktigi agaçtan veya ektigi ekinden insan, hayvan ve kuslarin yedikleri seyler, o müslüman için birer sadakadir. Buhârî, Edeb, 27; Müslim, Müsâkât, 7, 10.
  35. Insanda bir organ vardir. Eger o saglikli ise bütün vücut saglikli olur; eger o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir. Buhârî, Îmân, 39; Müslim, Müsâkât, 107.
  36. Rabbinize karsi gelmekten sakinin, bes vakit namazinizi kilin, Ramazan orucunuzu tutun, mallarinizin zekatini verin, yöneticilerinize itaat edin. (Böylelikle) Rabbinizin cennetine girersiniz. Tirmizî, Cum'a, 80.

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Özlü Sözler 2

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. Whoopi Goldberg

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. S. M. Power

Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür. Cucong

Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Tagore

Acınmaktansa kıskanılmak dana iyidir. Heredot

Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. La Rochefoucauld

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir. Clarence S.Darrow

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar. Wendell Phillips

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır. Bertolt Brecht

Sık ve çok gülmek; zeki insanların saygısını ve çocukların sevgisini, şefkatini kazanmak; dürüst eleştirilerin taktirine layık olmak ve yanlış arkadaşların ihanetlerine katlanabilmek; güzelliği taktir edebilmek, başkalarındaki "en iyiyi bulabilmek"; sağlık Ralph Waldo Emerson

Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım. Herman Melville

Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir. Madama de Stael

Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür. Oscar Wilde

Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aunius Aurelius Simachus

Aşk hakkında herşey doğru, herşey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır. Chamfort

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez. Pestalozzi

Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür. Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür. J.Harris

Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın. Eflatun

Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, Söyleyeyim: ANNEM'dir. Abraham LINCOLN

İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez. Harriet Tubman

Doğuştan sahip olduklarınızla yaşamayı öğrenmek bir süreç, bir katılım, yani yaşamınızın yoğrulmasıdır. Diane Wakoski

Herşey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar... Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür. Kızılderili Reisi Seattle

Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur. William Bolith

Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar. John Steinbeck

Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür. Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

Sevilmek umuduyla sevmek insanidir.Fakat sevmek için sevmek, meleklere özgüdür. Alphonse de Lamartin

Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir. Bertnard Russel

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Yalnızlık Mesajları

BIR AVUCTU ARADIGIM, YUREGIMI KOYACAGIM, BIR CIFT GOZDU, GOZUMDEN SAKINACAGIM BAKMAYA KIYAMAYACAGIM. NE SAIRLEIN MISRALARINDA NEDE PICASSONUN MONALISASINDA.

YURUYORUM YINE SOKAKLARDA, YAGMUR YAGIYOR SACLARIMA, SUZULUP KARISIYOR GOZ YASLARIMA, DAYANAMIYORUM YOKLUGUNA, GEL GOTUR BENI UZAKLARA.

AKLIMDAYDIN GUN GECEYE DEVRILDIGINDE, GECE UZUNDU, YAGMURLUYDU, HAVA SOGUK SEN UZAKTIN! OYSA BIR SEN VARDIN ICIMI ISITACAK.

GECE YORULMUS OTURUR BASUCUMDA, YALNIZLIKSA UYUYA KALMIS YATAGIMDA, GOZ YASLARIM BIR ARKADASTAN ODUNC, AGLAYIP GERIVERECEGIM...

GONUL ISTERDIKI CAGRILARIMIZA CAGRI ATILSIN. GONUL ISTERDIKI SEVDIGIMIZ ARASIN! HERNEYSE GONUL BUNADA ALISIRSIN!

YALNIZLIGIN BOYLESI HAYAL ETMEK BILE MUMKUN DEGIL, AMA GERCEK, HAYALIN OTESINDE. BIR SU DAMLASI YALNIZ BIR OKYANUSUN ICINDE, OYSA BINLERCE DAMLAYLA IC ICE!

ISSIZ BASI BOS DERYADA GEZIYORUM. YALNIZLIGIN ADINI SENIN ADININ YANINA YAZIYORUM, YAZIYORUM DURMAKSIZIN, HAYKIRIYORUM DUNYAYA BICARESIZLIGIMI!

KENDIMIZE UZAK BIR RUZGARIZ BIZ, UZERINE KUS KONMAYAN AGACLAR GIBI DURDUGUMUZ YERDE OLUR GIDERIZ. BIR BASKA ALEMDE KENDIMIZ OLMADAN ESERIZ.

BIR CICEGIN ACMAK ICIN SEBEPLER BULDUGU GIBI, YASAMA DAIR SEBEPLER BULMAK ICIN YASIYORUM. EGER BIR GUN GELIRDE YASAMAK ICIN BIR SEBEP BULAMAZSAM OLMEK ICIN BIR SEBEP BULMUSUM DEMEKTIR.

ELLERIMI HER UZATISIMDA BOSLUKTA KALIYOR, HER GUN KURDUGUM DUSLER HEP BOSA CIKIYOR, NE OLDUGUNU BILMIYORUM AMA, BIRILERI DUSLERIMDE HICKIRARAK AGLIYOR.

YOKLUGUN SIRTIMA SAPLANDI BIR BICAK GIBI AKITIR TASA, TOPRAGA KANIMI DUNYA SENINLE AYDINLIK VE GUZELDI SIMDI BIN GUNES DOGSA GOTURMEZ KARANLIGIMI.

BIR YERLERE VARMADAN, NASIL BOYLE HIC DURMADAN AKIP GIDIYOR GUNLER. YASAM DIYE VERDIGIN BUMU SOYLE. O MU SIRTIMA SAPLADIGIN HANCER!

DAYANMAK ZOR YALNIZLIGINA AKSAMLARIN, UNUTMAK MUMKUN DEGIL SENI BIR SARKI GIBI AGIR AGIR ILERLEYEN BU ZAMAN ICINDE, HER AN BIR SARHOSLUKTUR SENSIZLIGIN VERDIGI.

SU ANDA HICBIRSEY MUMKUN DEGIL. SU ANDA HERSEYDEN AYRI, HERSEYDEN UZAK VE HERSEYDEN MAHRUMUM BEN. SU ANDA SADECE YALNIZLIK VE KAHIR.

ANLATSAM DERDIMI KIMSE ANLAMAZ, PERISAN HALIME GOLGEM ACIMAZ, OLSEMDE ARDIMDAN BIR KUL AGLAMAZ, BIR DOST ARIYORUM BULAMIYORUM!

GECENIN KARANLIGI ODAMA VURUYOR, YASADIKCA YALNIZLIGIMI HISSEDIYORUM, OYLE ACI VERIYORKI BANA, ACIMI KADEHLERLE PAYLASIYORUM

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Günaydın mesajları

Günaydın; benim viran gönlümün sultanı, Günaydın; dost bağımın gonca gülü, Günaydın; Süreyya yıldızım, Günaydın: ay yüzlüm, Günaydın; canımın cananı, Günaydın….

Günaydın,günaydın Pozitif düşün bugün Önce gülümse Sonra gül Kahkaha at Ve hatta, Ve hatta... Katıla katıla Gül korkma Siyah renk gidecek önce Günün pozitifleşecek Gökkuşağı gibi aynen renk renk Bil ki 7 renkten oluşan renk Beyazdır... Ve gülmek bulaşıcıdır Haydi, bulaştır!

Önce kendime Sonra evime Sonra evimdekilere sonra kapılarımı açtığımda Bana değen ne varsa Yüreğimle beynim arası Çizgi derinliğince Günaydın

Elini verene Gözünü değdirene Sözünü diyene Diyemeyene Sevgimi görene Göremeyene Günaydın

Günaydın sabahımı aydınlatan güneşim

Dur gitme Söylenmemiş sözler var suskun dudaklarımda Çığlıklarımda hapsettiğim Tomurcuk tomurcuk sevgilerim / çatlamaya hazır Yeni baştan yaşanacak sevdalar / yüreğimde Günaydınım...

Yere düşen yağmur damlaları Kalbine inecek güneşi engellemesin Güneş bulutların arasından Hep sana doğru baksın Güneş güzellikler getirsin Günaydın

Günaydın iyi sabahlar, Okadar güzel uyuyorsun ki, Sanki bulutlar üzerinde, Uyan sevgilim sabah oldu. Kalk ta kocana kahvaltı hazırla. Seni uyandırmak istemem, Elinden yemek çok güzel, Sen bir dahisin, Kahvaltımı rengarenk yapıyorsun, Yemesen de yanımda otur, Bırak çayımı ben koyarım, Sen birtanem karşımda otur,

Görev sizde ey idare Hortumları kesin diye Gerek kalmasın vergiye Günaydın beyler günaydın

Günaydın yüreğime yağmur gibi yağan gece mi yıldız yıldız bezeyen karanlığımı dolunay gibi aydınlatan günaydın....

Günaydın gecenin karanlığında yolunu kaybetmişlere yol gösteren kutup yıldızım seher vakti yapılan ve kabul olunan duam günaydın....

Günaydın yatağımda rüyalarım işimde hülyalarım soğuk kış günlerinde sımsıcak saran ılık, ılık damarlarımda akan can suyum günaydın...

Günaydın bahar kokulum, kır çiçeğim nefesim, gözüm... her şeyim günaydın günaydın.... CANÖZÜM

Aç gözlerini rüyadan sonra ilk beni gör herşeyden önce al bu tatlı buse sanadır sana günaydın günaydın günaydın canım

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Dostluk Mesajları

Kimsesiz zamanların yalnızlığında,aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde,küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum nasılsın.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar,sevgiler,aşklar yalan olsa da umrumda değil dünya yansada biz dostu unutmayız dost uzakta olsada.

Dost deniz kenarındaki taşlara benzer.Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın.İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

Zaman gelir yollarına kar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar burdayım.

Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların.ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam , ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

Yaşam gülmeyi ,sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.UNUTULMADIN!

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan

Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme.Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma !

Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

Belki diyorum; SEVGİ nin ne demek olduğunu biliyoruz ama GENÇLİĞİN ne demek olduğunu anladığımızda bu dünyadaki işimiz bitmiş olacak...

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek az dost kalırdı.

Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu az kiminin çok, kiminde ellerin ıslanır sadece kiminde ruhun yıkanır boydan boya…

Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur

Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili,kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak...

Deniz derindir durulmaz dostluk ebedidir unutulmaz

Fani dünyanın baki padişahı değiliz. Biz parçalanmış gönül hırkalarını yamar dikeriz. Biz dostlarla ağlar dostlarla güleriz.

En koyu mavilikleri avucuna, en içten mutlulukları gözlerine, en derin sevgileri kalbine bırakıyoru.Hep Mutlu Ol..

En Koyu cehelet hakkında hiç bir şey bilmediğin bir şeyi redetmektir.

Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamamı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler bağrına taş basarsın acılar bir gün diner giden gitsin aldırma yangınlarda söner sakın bakma arkana krallar önde gider

Gün gelir puslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeterki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.

Rüzgarın kemanını çaldığı,damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıpta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun.

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Bin damla umut serpilsin yüreğine bin umut dolsun günlerine. Binbir hayalin gerçek olsun.

Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerde olsa tanırım. Ne mesafaler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü

Baharın güneşi bahtına doğsun acılar kederler gönlünden uzak olsun. Tüm güzellikler ve mutluluklar senin olsun.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz dar ağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Gün gelir buslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeterki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.

Ay yıldızlara mutluluk fısıldarken gökyüzü sevincini yeryüzüyle paylaşırken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye.

Acıların bir kum tanesi kadar küçük,mutlulkların nisan yağmuru kadar bol olsun.Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun.Dostum.

Hayal kur, ne hayal kurmak istersen... Gez, nereye gitmek istersen... Ol, ne olmak istersen.... Çünkü senin bir tane hayatın olacak ve sadece bir şansın var bütün bunları yapabilmek için

Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar.güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar.üzülme doğruların kaderidir yanlızlık,kargalar sürüyle,kartallar yanlız uçar...

Eğer gerçekten birini seversen, Onu özgür bırak! Sana ait olmak isterse bir gün mutlaka geri Gelecektir Gelmezse de boşa peşinden koşma Asla da senin O L M A Y A C A K T I R

Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar. aşk kendinden emin bir şekilde sorar: ben senden daha candan ve daha yakınım. sen niye varsın ki bu dünyada? arkadaşlık cevap verir: sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için...

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Kalbin hangi arzuların özlemi ile çarpıyorsa hayat rüzgarların seni ona kavuştursun

Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstümüze yağar. ama rengarenk gökkuşağı da yağmurdan sonra çıkar...

RÜYA; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir.ARKADAŞ;uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir.HAYAL GÜCÜ; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgardır,ve HAYAT; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır.açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle...

'Yalnızca bizim gibi insanlar,benim gibi yaşama delicesine aşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya aşık olan insanlar- amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar- bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

Hayat; yaşamayı, Mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; Haketmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk;paylaşmayı bilen için vardır.

İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın. Gözlerin hep gülsün, mutluluğu sende arasınlar, ama onu öyle bir yere saklaki gerçekten isteyen bulsun..

O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın dost eli elini hiç bırakmasın ne olur.

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!

Sevmekten korkmadığımız, söylemekten utanmadığımız saygının değerli, düşüncenin önemli, umudun sonsuz olduğu yarınlarda, mutlulukla geçireceğiniz bir ömür dileğiyle..

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Aşk Espirileri

ilk goruste aski anliyorumda, omur boyu birinin suratina bakaniki kisi arasinda ask bir mucizeden baska birsey degil !!! Bill Cosby

Ask karsindakini bulunmaz Hint kumasi sanmanla sersemin teki oldugunu anlaman arasinda gecen zamandir.

Arabanin onundeki cocuklar kazalara, arabanin arkadasindaki kazalarda cocuklara neden olur.

Ben ona baktim, o bana bakti, simdi dort cocuga bakiyoruz.

Dokuz kere sev, onuncu olayim, Gercekten sev, sonuncu olayim.

Erkekler belediye otobusu gibidir. Birini kacirirsan bes dakika sonra oburu gelir.

Ona kalbimi verdim saklasin diye, salak buzdolabina koymus bozulmasin diye.

Birakip gittin beni... Seni unuttum sanma, zaman alismayi ogretti belki ama unutmayi asla...

Savasma sevis, sevisirken zaten savasiyorsun.

Dusen bir yaprak gorursen, Beni hatirla sevgilim, Biliyorsun seni ben Sonbaharda sevmistim. Imza: Copcu Riza

Askim seni seviyorum! Ama parayi daha cok... Lakin paranin ne onemi var, muhim olan miktari!

Sen sen ol, kapi onunde ask yapma! Askin gozu kordur ama konsununki asla!

Erkekler neden evlenemiyecekleri kaninin pesinden kosarlar? Kopeklerin kullanamayacaklari otomobillerin pesinden kosmalari gibi.

Sana sarilmayi o kadar cok seviyorum ki. Cunku o sirada yuzune bakmam gerekmiyor.

Sen likor gibi tatli, tekila gibi carpici, viski gibi asil, konyak gibi sicak, sampanya gibi ozel, sarap gibi tutkulu, malibu gibi egzotik, kokteyl gibi muhtesemsin.

Bir kopek ile bir erkek arasinda ne fark vardir? Kopek sadece haliyi kirletip mahfeder, erkek ise tum yasamini mahfeder.

Vefasiz sevgilim alzheimer hastasi bile senin kadar cabuk unutmaz pes...

Kalbimde yasiyorsun ama kirani vermiyorsun. Not: Ev sahibi en kisa zamanda onunla evlenmezsen seni kapi disari edecekmis.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.