SuperOnline port ve adres saçmalığı yasal hakkım nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nightmare81

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
623
0
Düzce
Arkadaşlar öncelikle merhaba bu konu hakkında defalarca konu açtım foruma 3 aydır ciddi bir rahatsızlık verdim.
Herşey dahil paketi ile 16Mbps e kadar kullanıyordum fakat ilk bağlattığımızda alt yapımızın 13Mbps olduğunu söylediklerinden 12Mbps sınırlandırılmış kullanıyordum.

Şimdi şöyle basit bir şekilde özet geçeyim ben 1 buçuk yıla yakındır SuperOnline kullanıyorum ve 3 ay öncesine kadar speedtest.net de gayet güzel 11-12Mbps görüyordum ve sonra ciddi kopmalar yaşandı ve yüksek pingler girmeye başladı bunun üzerine defalarca iletişime geçtim gerek sikayetvar.com üzerinden olsun gerek kendi müşteri hizmetlerinden olsun sonra kopma olmasın diyerek 8Mbps sınırlandırmışlar fakat nerde 8Mbps aldığım 6Mbps ve ping 500 den aşşağı göstermiyor. Artık sürekli arıza talebi açmamla modemin arızalı olduğunu öne sürerek modem değişimi sağlandı. Bugün evime Düzce sorumlusu bayiden bir çalışan gelerek test yaptı ve modem değiştirdi alt yapımın 8Mbps olduğunu 12Mbps nasıl aldığımı vs afedersiniz dalga geçer gibi sordu

Şuan internetim 8Mbps sınırlandırılmış ve 6Mbps şekilde 300-500 pingle kullanıyorum ve az önce TürkTelekomu aradım alt yapımı sorgulatmam için karşımdaki kişi bana 17Mbps fakat 16Mbps e kadar paket alarak 12-13Mbps alabilirsiniz dedi.

Yeni gelen müşteriye hızlı port tanımlanır hızlı porttaki müşteri eski porta aktarılır dedi.

SuperOnline aradım ve sorgulattım adresimi karşı apartmanı göstermiş ve o apartmanın portunu kullanıyorum. Böyle bir saçmalık olması mümkünmüdür böyle birşey yapmaları ne kadar adil bir durumdur.
Aklıma 3 aya kadar 11Mbps kullandığım internetin 6Mbps birden düşmesi ve bağlantımın berbat olmasının açıklaması yeni bir müşteri geldiğinde benim portumu başkasına verip beni karşı apartmanın portuna bağlaması geldi.

Böyle birşey yapmaları ne kadar yasaldır?

Bunları şikayet etmek istiyorum sonuçta 3 aydır internetimi kullanamıyorum.
Youtube Instagram vs video izlemem imkansız forumun yüklenmesi bile saniyeler sürüyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Aramızda bilgisi olan illaki vardır diye düşünüyorum. Yasal haklarımı kullanmak istiyorum.

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
güzel kardeşim benimde altyapı 24 idi şuan aldıgım 5 6 mbps onada şükür çünkü 6 ay netsiz kaldım çalışma oluyor hatlarda sıkıntı mutlaka vardır türk telekom altyapısı kullanıyorsundur ttnet kendi müşterilerine 1.ci port kalitesi veriyor dava açsan bile zararlı çıkarsın bekle zamanla düzelir.

nightmare81

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
623
0
Düzce
güzel kardeşim benimde altyapı 24 idi şuan aldıgım 5 6 mbps onada şükür çünkü 6 ay netsiz kaldım çalışma oluyor hatlarda sıkıntı mutlaka vardır türk telekom altyapısı kullanıyorsundur ttnet kendi müşterilerine 1.ci port kalitesi veriyor dava açsan bile zararlı çıkarsın bekle zamanla düzelir.

Peki hocam aradığında vs bilgilendirme yapmadılar mı sende ben ilk 12Mbps sorunsuz sıkıntısız kullanırken bugün gelen eleman yaptığı testte ve Türk telekoma sorgulattığında ezelden beridir 8Mbps olduğunu ve 12Mbps i nasıl gördüğümü afedersin güle oynaya makara yaparak sordu. Bu bana hiç normal gelmedi demekki portum değiştirilmiş.

Son düzenleme:

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
benimde başıma böyle olay geldi modem alacaksınız dediler gittim 400 tl ye adsl modem aldım ara sıra kopma oluyo birşeyi düzgün yapamıyolar

nightmare81

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
623
0
Düzce
benimde başıma böyle olay geldi modem alacaksınız dediler gittim 400 tl ye adsl modem aldım ara sıra kopma oluyo birşeyi düzgün yapamıyolar

Anladım hocamda Türk telekomun verdiği bilgilerle Superonline verdiği bilgiler neden eşleşmiyor hatta 3 ay önce aldığım hizmetle 3 aydır aldığım hizmette aynı şekilde benzersiz ?

nightmare81

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
623
0
Düzce
Vurdum duymazlar umursamazlar sadece maaşı almak istiyolar

Terbiyesizlik yahu cidden terbiyesizlik internet bağlatıcak olanlara kesin tavsiyemdir bundan sonra TürkNet'in kendi alt yapısı varsa TürkNet eğer yoksa TürkTelekom'dan şaşılmaz. Nedir çektiğim bir konuya cevap yazmak için 10-15 saniye bekliyorum yahu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.