Şüpheli Dosyaları Virüs Totalde Taratma

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye
Şüpheli Dosyaları Virüs Totalde Taratma //ßywick

arkadaşlar merhabalar her paylaşılan programda virüs total istenmektedir nedir bu virüs total

şüphelendiğimiz dosyaları online ortamda ek program kullanmadan taratma amaçlı kullandığımız bir web sitesi

Nasıl kullanılır

aşağıdaki linkten siteye giriş yapıyoruz

https://www.virustotal.com/tr/

karşımıza böyle bir ekran çıkıyor

kırmızıyla çember içine aldığım yerden taratmak istediğimiz dosyayı seçip sonucunu bekliyoruz ve karşımıza böyle bir sonuç ekranı çıkıyor

dosya haricinde web sitelerinin güvenliklerinden emin olmadığımız takdirde web sitelerinide taratma olanağımız mevcut bu sitede url tarama seçeneğini seçtiğimizde

Url taratma

karşımıza böyle bir sayfa çıkıyor buradan taratmak istediğimiz web sitesinin linkini giriyoruz

eğer daha önce taranan bir site veya dosya ise virüs total size soruyor aşağıdaki resimde olduğu gibi

ben güvenmiyorum kendi gözümle görücem derseniz tekrar taratıyorz

örnek teşkil etmesi açısından dosya olarak çöp olan bir .txt dosyasını ve url olarakta Google adresini taratmış bulunmaktayım

NOT:Taratacağımız dosyanın boyutu max.128mb olmalıdır

Anlatım tamamen bana aittir
Saygılarımla
ßywick

Son düzenleme:

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye
Lütfen ve Rica ediyorum Crypter ları bu siteden ASLA taratmayınız :)

evet arkadaşalr konuya eklemeyi unuttum kullandığımız crypter ları taratmayın sitede yoksa crypterlar bir işe yaramaz o kadar emek boşa gitmiş olur

Ellerine sağlık :) Ancak bunu bilmeyenler kalmış mıdır ki forumda :D

kalmamasını bende isterdim fakat eminimki hala vardır

teşekkürler :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.