SUPPORT_388945a0 - Gerçekleri

XeLanor

Üye
21 Mar 2012
234
0
Türkiyede bir yer.
Support_388945a0 hesabının amacı şudur:
Yardım ve Destek sayfalarından "imzalanmış" bir s-c-r-i-p-t çağrıldığında, bu s-c-r-i-p-t bu hesabın haklarına sahip olur. Başka bir deyişle bu hesap yönetici hakları bulunmayan sıradan kullanıcıların Yardım ve Destek sayfalarından "imzalanmış" scriptleri çalıştırmalarına yarar.

Kısaca bu hesap sayesinde Microsoft scriptlerinin bazı özel haklara sahip olduğu doğrudur. Ancak ben şahsen Microsoft'un bu hesabı bir backdoor olarak kullanmadığı ve silmeye gerek olmadığı, bunun bir şehir efsanesi olduğu görüşüne katılıyorum. (Hatta bir talep de söz konusu tanımdan anlaşılabileceği üzerine Destek sayfalarını çağırmak gerekiyor.)

Experts Exchange - Your Technology Questions Answered
support_388945a0 | DaniWeb

Bunu da böylece açıklayıp kişisel fikrimi belirttiğime göre bir iki konuya daha deyinmek istiyorum. Bu iddianın daha çok Türkçe sayfalarda yer aldığını fark etmem, hatta forumlardan vaz geçtik; bu iddianın resmen bazı sitelerde; sanki kanıtlarıyla tek tek ispatlanmış gibi yayınlanması da beni dumura uğratan diğer bazı konular. Yine başka bir forumda bu konunun bilgisayarla ilgili bir bölümde*(bölümü tenzih ediyorum ismini yazmadım) okuyan birisi tarafından email ile geldiği yazıyordu, güya vatandaş uğraşmış açıklamış Support_388945a0 hesabının ne olduğunu, neden silinmesi gerektiğini, nasıl silineceğini. Böyle kişiler bile "nedir? ne değildir?" google'da 15 dakika araştırmadan bu maili çekebiliyorsa normal adam ne yapsın.

Corporate lisansının ne olduğunu bilmeden bütün corporate XP'lerde trojan bulunduğunu söylemek gibi saçma iddialar da aynı şeyin diğer örnekleri. Veya diğer bir ihtimal de olayda kasıt olduğu.
"Text Virüsü" nedir acaba kaç kişi biliyor? Text virüsü email yoluyla çoğalan, "bunu bilmemkaç kişiye iletmezseniz şöyle olur", "7 kişiye ilet şAns perileri bilmemne yapsın", "hede hödö gerçeği" gibi herkesin arkadaşına göndermesiyle çoğalan forward maillerdir; sahibine geri dönerse insanların cahilliğine gülüyordur muhtemelen.
Her neyse biz görevimizi yapalım açıklayalım, böylece Text virüsünü de açıklamış olduk. Herkes okusun öğrensin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.