Sürekli IP Değiştirmek!

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Merhaba değerli Türk Hack Team üyeleri. Bu konumda sizler ile Kali Linux işletim sistemi üzerinden nasıl sürekli olarak IP değiştirebiliriz bunu anlatacağım. Dilerseniz konuya başlayalım.

Konu İçerikleri:

>> Sürekli IP Değiştirmek Ne İşimize Yarayacak
>> Sürekli IP Değiştirmek Kali Linux
>> Resimli Anlatım İle Beraber

Lets go

Sürekli IP Değiştirmek Ne İşimize Yarayacak?

Evet konumuza giriş yapalım. Yapacağımız sürekli ıp değiştirme işlemi ne işimize yarayabilir?
Örneğin bir saldırı yapacağız. Saldırı yaparken sürekli IP değişerek yakalanmamızı zorlaştırabiliriz. Proxy, VPN'e göre göstereceğim işlem daha sağlıklı kabul edilir. Anlık olarak IP değiştirir. Saniyelik olarak ülke ülke dolaşır IP miz arkadaşlar :D . Hali ile sistem de bizi bu şekilde gördüğü için tespit edilmek zordur. Çok büyük bir şey yapmaya kalkışmadığınız sürece yakalanmanız sordur. Çeşitli saldırılarda belli bir zamandan sonra o anki IP niz banlanır ve saldırıya devam etmek için yeni bir IP gerekir. Bu göstereceğim konu da da zaten bunun da önüne geçiyoruz aslında. IP miz banlanmıyor aslında dostlarım.

,

Sürekli IP Değiştirme İşlemi Kali Linux

Evet şimdi kali linux üzerinden anlık olarak IP değiştirimini sağlayacağız. İşlemlerimiz şöyle;

1 ) Terminali Açıyoruz

Öncelikle Tor'u yükleyeceğiz. Tor anonimlik sağlar evet ama uzmanlar tarafından bulunmanız da olanaklıdır.

Kod:
sudo apt-get install tor

Çıkan y/n seçeneklerinden mutlaka y basın yüklemeye devam etmek için. Bizim için yükleyecektir.

Şuanda gördüğünüz gibi kuruldu.

2 ) Tor Servisini Başlatmak

Bunun için şöyle bir komutumuz var

Kod:
service tor start

Bunu dedikten sonra tor servisini bizim için başlatacak. Root şifresi isteyecektir onu da giriniz. Girdikten sonra tor servisi başlamış olarak.

3 ) Başlamış Mı Kontrol Edelim

Kod:
service tor status

Yaptığımızda.

Bu şekilde aktif görünüyorsa başlamış demektir.

4 ) Sürekli IP Değiştirmek İçin

Şimdi bunun için tor'un güzel ıp tabloları mevcut. İşlemler şöyle;

>> Firefox'u açıyoruz.
>>tor ip tables olarak bir arama yapıyoruz
>> İlk gelen siteye tıklyıoruz bir git hub aracı karşımıza çıkıyor
>> Bunu şimdi yükleyeceğiz, kodu alıyoruz dostlarım.

>> Git clone ile bunu yükleyeceğiz.

Terminali açıyoruz. Daha sonra yükleyeceğimiz dizine cd komutları ile geliyoruz. Ben var ın içinde opt dizinine kuracağım.

Kod:
cd /

Kod:
cd var

Kod:
cd opt

Kod:
git clone https://github.com/ruped24/toriptables2.git

Şeklinde yaptıktan sonra bizim için iniyor dostlar.

NOT: BİR HATA ALIRSANIZ sudo apt-get install git YAPINIZ. Veya komut başına sudo koyunuz.

>> İndirdiğimiz bu aracı çalıştırıyoruz.

Şimdi önce bunun içine geçeceğiz.

NOT: ŞİMDİ BU TERMİNAL BÖYLE KALSIN BİR ŞEY DAHA YÜKLEYECEĞİZ.

https://github.com/ruped24/tor_ip_switcher

Bu adrese geliyorsunuz daha sonra yine kodu alıp aynı şekilde bunu da yüklüyorsunuz farklı bir terminalden yapabilirsiniz yüklemeyi. Bittikten sonra iki terminali de kapatıp yeni bir terminal açınız.

Kod:
mousepad /etc/tor/torc

İle sistemimizdeki bir belgeyi açacağız.

Şimdi bunu büyültüp biraz aşşağı iniyoruz.

Burada belirttiğim yerdei # i siliyoruz ve çarpı basıp kaydediyoruz.

NOT: BELİRTTİĞİM YERDE CONTROL PORT DA VAR ÜSTÜNDE ONUN DA KARESİNİ SİLİYORUZ

NOT: ERİŞİM ENGELLENDİ DERSE YENİ BİR TERMİNALDE sudo chown -R kullanıcıadınız:kullanıcıadınız /etc/tor/ yapıp o dizinde root olunu.

>> Şimdi bir kendimize özgü bir şifre oluşturacağız.

tor bunu bize sunuyor. clear çekip

Kod:
tor --hash-password istediğinizsifre

İstediğiniz bir şifre girin oraya ıp değiştirici program için.

Bakın bize burda bir şifre verdi bunu kopyalıyoruz dostlar. Daha sonra yine o tor belgesini açıyoruz kodu yukardan görebilirsiniz.

Daha önce o karesini sildiğimiz yerdeki bu göstediğim kod yerine kopyalamış olduğumuz kodu yapıştırıyoruz ve çarpı yapıp kaydederek çıkıyoruz.

>> Şimdi yüklediğimiz araçlar üzerinden çalışmaya başlayalım

Kod:
cd /

Kod:
cd var

Kod:
cd opt

Kod:
cd toriptables2

Ye gidiyoruz ilk önce.

Kod:
python toriptables2.py -l

ile çalıştırıyoruz.

Uygulama şuanda başladı. Yeşil olarak ip nizi gösterdiğinde veya mavi de olabilir sürüme göre. Bitmiş demektir. Bittikten sonra
not: uzun sürebilir biraz

Kod:
cd ..

ile bir geri dizine geçiyoruz

Kod:
cd tor_ip_switcher

e geçiş yapıyoruz.

Daha sonra ls çekebilirsiniz.

Kod:
python tor_ip_switcher.py

Yaparak çalıştırıyoruz. Karşımıza br tablo gibi bir şey çıkıyor orada interval seçeneği kaç saniyede bir ip niz değişsin bunu belirliyor. 1 yaparsanız 1 saniyede 30 yaparsanız 30 saniyede gibi. Bunu yapıp start yaptığınızda göreceksiniz ki IP niz artık değişiyor. Konu bu kadardı iyi forumlar dilerim arkadaşlar.

19 Eki 2020
149
1
her 1 saniyede ip değiştiremezsin. internet kurallarına aykırı. onu geçtim, tor ağından bahsediyoruz. daha 1 isteği gerçekleştirmeden yeni ip istemek saçmalık, sunucu ile bağlantı kurmayı zorlaştırır. tor'un neden yavaş olduğunu biliyoruz hepimiz. ayrıca tor'un control portuna sürekli signal de gönderemiyoruz.

oxydes

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
490
5
100
GN-z11
her 1 saniyede ip değiştiremezsin. internet kurallarına aykırı. onu geçtim, tor ağından bahsediyoruz. daha 1 isteği gerçekleştirmeden yeni ip istemek saçmalık, sunucu ile bağlantı kurmayı zorlaştırır. tor'un neden yavaş olduğunu biliyoruz hepimiz. ayrıca tor'un control portuna sürekli signal de gönderemiyoruz.

ben de bunu düşünüyordum

1titanik

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
324
35

Aynen öyle. Çünkü VPN le bile sabit IP varken bile yavaş. O halde hak veriyorum sana

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Elinize emeğinize sağlık

Teşekkür ederim Volde

Bana bir siber güvenlik uzmanı evet bilinen o yöntem var mümkündür dedi çevremde çok var sorduğumda mümkün cevabını alıyorum ayrıca deniyebilirsin yöntemi exploratorem her saniye what is my ip yazdığında bu yöntemi yaptıktan sonra hep yenile bakalım onu olacak mı

ben de bunu düşünüyordum

Aynen öyle. Çünkü VPN le bile sabit IP varken bile yavaş. O halde hak veriyorum sana

Teşekkürler yorumlarınız için arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
772
Cudi
Bana bir siber güvenlik uzmanı evet bilinen o yöntem var mümkündür dedi çevremde çok var sorduğumda mümkün cevabını alıyorum ayrıca deniyebilirsin yöntemi @exploratorem her saniye what is my ip yazdığında bu yöntemi yaptıktan sonra hep yenile bakalım onu olacak mı

Teşekkürler yorumlarınız için arkadaşlar
@exploratorem @baysiberbela Hocalarım konuyu takip ediyorum acaba ip nin değiştirilebilme hızına dair yorumlarınıza derinlik katarmısınız şurdan çıkan muhabbetten biz yeni yetmelerde kendimize payda çıkartırız:siritan3:siritan2

Son düzenleme:

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Eline Emeğine Sağlık ReiS
Teşekkürler yorumun için
ellerinize sağlık hocam
Teşekkür ederim dostlar
@exploratorem @baysiberbela Hocalarım konuyu takip ediyorum acaba ip nin değiştirilebilme hızına dair yorumlarınıza derinlik katarmısınız şurdan çıkan muhabbetten biz yeni yetmelerde kendimize payda çıkartırız:siritan3:siritan2
Teşekkür ederim takip ettiğin için

Sort

Deneyimli Moderatör
14 Eki 2019
980
88
Benim Bu Forumda İlk Yardım Merkezine Açtığım Konunun Cevabı.Gerçekten Elinize Sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.