Sürekli Yavaşlayan Bir Laptop için Gerekenler :)

C0nNeCtiOn

Katılımcı Üye
4 Tem 2012
712
0
Arkadaşlar Laptopum Sürekli Yavaşlıyor nekadar hızlatsambile Advanced System Careyle Taratıyom Falan Normalleşiyor fakat başka önerebileceğiniz güçlü ve etkili programlar varmı ?

Kuvvetmira MF

Katılımcı Üye
19 Haz 2013
335
0
Sen dediklerimi 2 haftada veya 1 haftada bir yap tmmdır

1)Spybot programıyla tarat ve bağışıklaştır
2)Asc pro ile tarat temizle
3)Ccleaner ile tarat temizle
4)Virüs programı taraması yap awira tavsiyem
5)Güvenli modda Combofix ile tarat
6)disk birleştir

Bunları 2 haftada bir saatini ayıracan ilk gün gibi kullan sonra bilgisayarını benm ilk gün gibi kardeşim :)

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Arkadaşlar Laptopum Sürekli Yavaşlıyor nekadar hızlatsambile Advanced System Careyle Taratıyom Falan Normalleşiyor fakat başka önerebileceğiniz güçlü ve etkili programlar varmı ?

babacanım pc özelliklerini yazmadan sağlıklı bir cevap verilmez bu soruya babacan önce pc özelliklerini yaz ondan sonra ona göre cevap verelim babacan:)

C0nNeCtiOn

Katılımcı Üye
4 Tem 2012
712
0
ozelliklerim ! = W7 ultimate 32 bit :D 3gb ram proccesor intel pentium dual cpu 1.87ghz
cok cabuk ISINIYOR :D Bugun elektrikli supurgeyle temizledim :D

Son düzenleme:

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
ozelliklerim ! = W7 ultimate 32 bit :D 3gb ram proccesor intel pentium dual cpu 1.87ghz
cok cabuk ISINIYOR :D Bugun elektrikli supurgeyle temizledim :D

babacanım işlemcin çok kötü ondan dolayı pc çabuk ısınıyor ve 32 bit işlemcilerde başlangıç program sayısını düşük tutmalısın yani pc açık program sayısı en fazla 3 vey 4 olsun c bölümünü mümkün oldugunca program kurma babacan d bölüme kur programlarını düşük çapta antivirüs programları kullan nod32 avast gibi ccleanner ve haftalık %temp% dosyalarını sil tamamdır babacan:) onun dışında kuracagın extra programlar sadece pc yi kasacaktır babacnım:)

tektonik1907

Katılımcı Üye
26 Haz 2009
872
0
Kayseri
Pc ısınmasını en aza indirmek için soğutucular işe yarıyabilir fakat pc nin işlemcisinden dolayı ısınma sorununu ortadan kaldırman imkansız kullanıma bağlı tabi bu ısınma da pc için yavaşlama sebeplerinin en başında gelmektedir yapılacak olan yanlış anlama eşeğin ***ürebileceği kadar yük yüklemek kapiş ko.

C0nNeCtiOn

Katılımcı Üye
4 Tem 2012
712
0
sogutucum var ama pek ise yaramiyor zaten fan temizledim suan isinma sorununu kaldirdim tesekkurler bilgiler icin bu arada c da 5gb bos alan var :D malesef onu bi 10 gb yapacam da silecek program bulamiyorum :S

The Clash

Katılımcı Üye
8 Ocak 2013
338
0
İzmir
-Başlangıç programlarını azalt
-Asc kullan
-Ccleaner kullan
-Isınmayı temizleyerek yapamazsın bu yüzden soğutucu al
-%temp% , prefect gibi dosyaları temizle mesela pc yavaşlar gibi olduğunda

Şuan aklıma gelen başlıca şeyler bunlar ki zaten bence yetereli ;) (başlangıç programlarını da win+r yap msconfig yaz hizmetlerde bilgisayarı ilk açtığında direk çalışan uygulamalar var ordan ayarla :) )

Masaüstünde tuttuğun dosyalarda c yi etkiliyor bunu bir yerden duymadım doğru yanlış diyenler oalbilir gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Masaüstünü kalabalık tutma ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.