Sürücüleri elle nasıl kurabilirim?

taklan_br_12

Katılımcı Üye
20 Kas 2021
425
99
Merhabalar tht ailesi
Uzun bir süredir int aldıgım key ile driver boster pro kulanıyorum herhangi bir sıkıntısınıda görmedim
Beli bir araştırma sonucunda herkesin kulanmayı tavsiye etmedigini yanlış sürücü kurdugunu ve bilgisayarı bozabilecegini söylüyorlar.
Sizce herhangi bir sıkıntı varmı dır yoksa format atıp nasıl Manuel sürücüleri kurabilirim bunu açıklamanızı istiyorum.
Ekran kartım Nvdia
İslemci intel
Windows 11home orjinal
Kulanmaktayım
Simdiden teşekkürler

Çözüm
Google ye driver boster hakkın a arastırma yazınca yesil bir forumda "driver boster kurdugunuz anda bilgisayarınız ölüm fermanını imzalamıs olursunu" tarzı driver bosterın çok zarar lı oldugunu söyleyip duruyorlar 2 yıldan fazladır kulanıyorum herhangi bir anolmal bir durum göremedim
10 seneye yakın süredir kullanıyorum bi sorun yok ağızı olan konuşuyor boşver onları

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
176
77
TÜRK IRKININ OLDUĞU HER YER
Merhabalar tht ailesi
Uzun bir süredir int aldıgım key ile driver boster pro kulanıyorum herhangi bir sıkıntısınıda görmedim
Beli bir araştırma sonucunda herkesin kulanmayı tavsiye etmedigini yanlış sürücü kurdugunu ve bilgisayarı bozabilecegini söylüyorlar.
Sizce herhangi bir sıkıntı varmı dır yoksa format atıp nasıl Manuel sürücüleri kurabilirim bunu açıklamanızı istiyorum.
Ekran kartım Nvdia
İslemci intel
Windows 11home orjinal
Kulanmaktayım
Simdiden teşekkürler
Şimdi hocam drive booster bende kullanıyordum ve bilgisayarımı aşırı yavaş , Adware ve seninde dediğin gibi cihaza zarar verdi benim istemediğim driveleri yükledi tavsiyem bi format veya geri yükleme yap ve düzgün manuel kurman
Başka uygulamalara güven olmuyor mallesef ve bu adware'da çok can sıkıyor bir anda karşına teklif mesajı gelip duruyor diğer yazılımlarını indirtmek zorunda bırakıyor.

İyi forumlar dilerim...

9 Ara 2021
213
40
@taklan_br_12
@Blueteamforse
driver booster pro ve driver pack gibi programlar genelde bilgisayarcılar kullanıyor , nedeni ise çoğu driverin eski bilgisayarlarda hani etiket yazı siliniyor ddr400 ddr2 ddr3 gibi anakart marka model olsun ekran kartı ses kartı vb olsun ordan ögreniyorlar çoğu bide pratik onlar için kurup kurmadığına çoğu bakmaz, orjinal driverleri tüm donanımların orjinal web sitelerinden indirmeniz uyumluluğa göre indirmeniz , mesela orjinal web sitesinden xp vista windows 7 desteği var diyelim ses ekran kartı internet driveri vb , ama driver pack ve driver boosterde bakıyorsun adamlar windows 11 de bile çalıştırıyor , anakartın ses kartının yada ekran kartının adam yazılımcısı bile windows 11 desteği vermemiş sen nasıl veriyorsun diye sorgularım , ne yaptında çalıştırdın çalışıyor kurcalarım bi , çoğu hazır paketler oynanmıştır , güvenmediğiniz kaynaklardan driver indirmeyin , lisanslara para ödemenize gerek yok , windows ofis vb diğer programlara sağlam crack paylaşan olsun patch dll gibi paylaşan güvenli web siteler vardır onların web sitelerinden indirebilirsiniz kullanabilirsiniz ben öyle yapıyorum şahsen bu zamana kadar bi sıkıntı yaşamadım hiç bir müşteri veya programlarla ilgili

taklan_br_12

Katılımcı Üye
20 Kas 2021
425
99
@taklan_br_12
@Blueteamforse
driver booster pro ve driver pack gibi programlar genelde bilgisayarcılar kullanıyor , nedeni ise çoğu driverin eski bilgisayarlarda hani etiket yazı siliniyor ddr400 ddr2 ddr3 gibi anakart marka model olsun ekran kartı ses kartı vb olsun ordan ögreniyorlar çoğu bide pratik onlar için kurup kurmadığına çoğu bakmaz, orjinal driverleri tüm donanımların orjinal web sitelerinden indirmeniz uyumluluğa göre indirmeniz , mesela orjinal web sitesinden xp vista windows 7 desteği var diyelim ses ekran kartı internet driveri vb , ama driver pack ve driver boosterde bakıyorsun adamlar windows 11 de bile çalıştırıyor , anakartın ses kartının yada ekran kartının adam yazılımcısı bile windows 11 desteği vermemiş sen nasıl veriyorsun diye sorgularım , ne yaptında çalıştırdın çalışıyor kurcalarım bi , çoğu hazır paketler oynanmıştır , güvenmediğiniz kaynaklardan driver indirmeyin , lisanslara para ödemenize gerek yok , windows ofis vb diğer programlara sağlam crack paylaşan olsun patch dll gibi paylaşan güvenli web siteler vardır onların web sitelerinden indirebilirsiniz kullanabilirsiniz ben öyle yapıyorum şahsen bu zamana kadar bi sıkıntı yaşamadım hiç bir müşteri veya programlarla ilgili
Yani hocam format atayım ve Windows güncelemesi yeni çıkan nvidia app veya geforce den başka bir şey kurmayaymı?

silentman0142

Katılımcı Üye
29 Nis 2023
326
56
aygıt yöneticine girip güncellemek istediğiniz sürücüye sağ tık yapıp özellikler diyin. ardından ayrıntılar bölümüne gelip donanım kimliklerini seçin. en üstteki kimliği kopyalayıp site üzerinden aratın :drp.su . rar olarak indirip klasöre çıkartın. ardından tekrar aygıt yöneticisine gelip özellikler diyoruz. bu sefer sürücü bölümüne girip sürücüyü güncelleştir diyoruz. ardından bilgisayarımdaki sürücülere göz at deyip klasöre çıkarttığımız sürücüyü seçiyoruz ve işlem tamamlanıyor.

taklan_br_12

Katılımcı Üye
20 Kas 2021
425
99
aygıt yöneticisinden sürücülerinin adını bularak kendin google dan tek tek indirebilirsin ama gereksiz olur driver booster ile devam et
Google ye driver boster hakkın a arastırma yazınca yesil bir forumda "driver boster kurdugunuz anda bilgisayarınız ölüm fermanını imzalamıs olursunu" tarzı driver bosterın çok zarar lı oldugunu söyleyip duruyorlar 2 yıldan fazladır kulanıyorum herhangi bir anolmal bir durum göremedim

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,565
765
10 seneye yakın süredir kullanıyorum bi sorun yok ağızı olan konuşuyor boşver onları

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.