svchost.exe oda neymiş? :)

SickeT

Katılımcı Üye
14 Şub 2012
584
0
EDİT
Selamun Aleykum / Aleykum Selam

SVCHOST.EXE SİLMEK​

Size Süper bir makale yazdım makaleyi başka bir Sitede paylaşmıştım buradada hala svchost.ex ile sorun yaşayanları fark ettim ver buradada paylaşmalıyım dedim :)

İlk önce bu virüs'mü keylogger'mi ne :)

Hemen açıklık getirelim;
Svchost.exe ler oturum açma adınız ile çalışmazlar.
Örneğin; Oturum açma adınız mtakarsu ise svchost.exe nin karşısında yani kullanıcı adı kısmında mtakarsu yazıyorsa pc nize keyloger bulaşmış demektir.

Bulaştıysa.....

Standart olarak C:\********s and Settings\sizin otorum açma adınız\Application Data içerisine svchost.exe, ntlog.sys, ntsys.dll olarak 3 dosya şeklinde bulaşır.
Not:Gizli dosya ve klasörler seçeneğini aktif hale getirmeden yukarıdaki dizini göremezsiniz.

Gizli dosya ve klasörler seçeneğini aktif hale getirin
CTRL+ALT+DEL Tuşlarına basarak görev yöneticisini açın işlemler menusunden
svchost.exe nin karşısında yani kullanıcı adı kısmında oturum açma adınız yazıyorsa o svchost.exe işlemini sonlandırın.
C:\********s and Settings\sizin otorum açma adınız\Application Data klasörünü açıp svchost.exe, ntlog.sys, ntsys.dll dosyalarını silin
daha sonra;
Başlat-çalışr’a regedit yazıp Kayıt defteri düzenleyicisini açın ve aşağıdaki işlemleri yapın.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
svchost Değerini silin “C:\********s and Settings\ sizin otorum açma adınız \Application Data\svchost.exe”

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Shell Değerini silin explorer.exe “C:\********s and Settings\ sizin otorum açma adınız \Application Data\svchost.exe”

Bunları Sildikten sonra kontrol etmek için Kayıt defteri düzenleyicisin den “C:\********s and Settings\ sizin otorum açma adınız \Application Data\svchost.exe” yi aratın eğer bu kelime bulunuyorsa ilgili girdileri silin bulunmuyorsa keyloger temizlenmiş demektir.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın, işlem tamamdır.

Bu kadar. :)

-SickeT-

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.