Svchost.exe Sorunu

Lyrinjo

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
549
0
[COLOR="RoyalBlueHerkese iyi akşamlar. Bilgisayarımın işletim sistemi Windows 10 olmak üzere çok kötü bir sorunla karşı karşıyayım. Windows 10'un kendi koruma sistemini kullanmıyorum çünkü bilgisayarıma bir çok kez hacklediler ve artık güvenemiyorum. Arkadaşlarıma sordum geneli Avast'ın ücretsiz versiyonunu kullandıklarını söylediler bende onu kullanmaya başladım. Asıl sorunuma gelelim. Bilgisayarımın içinde svchost.exe diye bir dosya var o dosya internet ağımı çok fazla kullanıyor kapatmama rağmen bir süre sonra tekrar açılıyor ve ne yapacağımı bilmiyorum. İnternet neredeyse kullanılmayacak hale geliyor. Ufak çaplı bir araştırma yaptım bilgisayarıma girmiş bir virüsten kaynaklı olabileceğini söyleniyor fakat pek inandırıcı gelmiyor. Sürekli aynı sorunla karşılaşıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım eder misiniz?[/COLOR][/B]

[URL="https://tik.lat/qek58"] http://i.hizliresim.com/MkpoL7.png[/URL]

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
sen güncel programla bilgisayarını tarat .İstersin KİS son sürümünü kur 1 aylık deneme sürümü ile. Windows10 bir bilinmezlik arka planda birçok şey çalışıyor.Öncelik olarak görev yöneticisinden Kullanıcılar sekmesini tıklayıp bilgisayar adını çift tıklayarak neleri kullandığına bak.

Slown

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
607
0
Zaton
eset tavsiyem 10 yıldır pc kullanıyorum 10 yıldır eset kullanıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım bazen rami fazla kullanıyor tabi 8gb falan ramınız varsa sorun olmaz benimki 3gb

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Format atarken tüm sürücüleri biçimlendirip atıyorsan tamamen windos 10 ile alakalıdır. arka planda çalışan çok şey var. Özellikle güncellemeleri yapan ve kontrol eden. Hem windows için hem micrasoft uygulamaları için . Formatladıktan sonra arka planda çalışan gereksiz gördüğün şeyleri kapatabilirsin.Ben bile en az 25 tane şeyi devre dışı bıraktım.Bilgisayar update delisi oluyor yoksa.

bluelort

Yeni üye
21 Ağu 2016
13
0
istanbul
kardeşim comodo tavsiyemdir avast virüstür esette güven olmaz Svchost.exe görev yöneticisinden hallet ugraşamam her seferinde dersen başlat cmd : msconfig de başlatlatma listesinden Svchost.exe sonlandır

Lyrinjo

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
549
0
Bilgisayara yeni format attım ve kaspersky kurdum direk. Format attım updateleri falan yaptım öyle çıktı. Svchost.exe ye dair tüm şeyleri kapatıyorum tekrar açılıyor kapatıyorum tekrar açılıyor.

RICKY

Katılımcı Üye
16 Tem 2016
309
0
Kardeş O Proğram Bilgisayarın Kendi Sistem Dosyasıdır Onu Kaldıramazsın Pc Formatladıkdan Sonra Yine Onun Çalıştığını Göreceksin İnternetin Yavaşlaması ondan Değildir. Başka Bi Sorun Vardır.

NovaApps

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
448
0
İzmir
Bendede var fakat bendeki internet değil ram ile alakalı.Görev Yöneticisinden Kapatmazsam %97 e Kadar Rami Kullanıyor ve Bilgisayarı Kullanılmaz Hale Getiriyor.Ben Kapatınca Birdaha Açılmıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.