System Mechanic 7.5.5.1 Standard/ Professional+çalışan serial

erdem28

Kıdemli Üye
28 Eyl 2007
2,663
44
İSTANBUL
System%20Mechanic.jpg

System Mechanic 7 Professional - 5 Ürün Bir Arada

1. System Mechanic® 7
2. iolo AntiVirus™
3. iolo Personal Firewall™
4. Search and Recover™ 4
5. DriveScrubber™ 3

System Mechanic, PC'nizi formda tutmak için kullanabileceğiniz genel amaçlı bir program. Bu sağlam pakedin kullanımı çocuk işi, üstelik içinde yığınla değerli araç bulunuyor. Program birbirinin aynı olup boşu boşuna yer kaplayan dosyaları ve çeşit çeşit çöp dosyasını bulup kaldırabiliyor. Hangi sürücüleri ve/veya klasörleri tarayacağını seçebiliyor, programın içindeki "çöp dosyası" (waste file) listesine istediğiniz gibi müdahale edebiliyorsunuz.


Taramalar bittiğinde, System Mechanic belirlenen kriterlere uyan dosyaların listesini sunuyor. Böylece içlerinden istediklerinizi silebiliyorsunuz. Program ayrıca bozuk kısayolları düzeltmenizi ya da silmenizi, hatalı Registry girişlerini ve geçersiz kurulum dosyası bilgilerini kaldırmanızı da mümkün kılıyor. Programın içindeki diğer araçlar sayesinde Windows açıldığında hangi programların yükleneceğini belirleyebiliyor ve program kurulumlarını göz altında tutabiliyorsunuz.

Daha sonra karşılaştırma yapmak için sisteminizin bir dökümünü çıkarabilir ya da belli bir kurulumun sisteminizde ne gibi değişikliklere yol açtığı konusunda bir rapor alabilirsiniz. Programın özellikleri arasında güvenli dosya süpürmeleri gerçekleştirebilmesi, masaüstü değişiklikleri yapabilmesi, Internet bağlantısından tam randıman almaya yönelik seçenekler ve güvenlik özellikleri de bulunuyor. Son olarak da, sisteminizi sizi sürekli uğraştırmadan formda tutmak için, "scheduler"ı sayesinde sizin önceden belirlediğiniz görevleri vakti gelince uygulayabiliyor.Birçok kullanıcının ortak şikayetleri arasında yer alan, sistem performansının kararlı olmayışı, aslında çoğu zamanlar basit sebeplere dayanıyor. Yavaşlayan ve gittikçe hantallaşan sisteminizin düzenli aralıklarla kendine gelmesi için birtakım ince ayarların yapılması, gerek sizi gerekse sisteminizi rahatlatacak basit ama önemli işlemlerden biri. Sanal araç kutusu kullanıcıları bu ve benzeri sıkıntılardan kurtaracak araçlar içeriyor.

Hız, güvenlik ve güç dengesini korumaya yönelik olan program sisteminizi temizliyor, optimize ediyor ve kişisel bilgilerinizi aynı çeviklik ile koruyor. Benzeri programlar gibi kayıt defterini temizliyor, gereksiz dosyaları kaldırıyor ve saklı kalmış sistem performansı dosyalarını düzenliyor. Böylece sisteminiz daha hızlı, hatasız ve temiz olabilir. Hataları düzelten, internet hızınızı optimize eden, diskinizi birleştirebilen System Mechanic, aynı zamanda sisteminizi gizli ve kimileri zararlı olan programcıklara karşı da koruyor. Pop-Up engelleyici, RAM birleştirici ve kurtarma araçlarının yer aldığı program yedekleme ve kayıt dosyası optimizasyonu gerçekleştirilebiliyor.


Sistem Gereksinimleri


Microsoft® Windows® 98, Me, 2000, XP, or Vista çalıştıran bir bilgisayar
CD veya DVD sürücüsü (CD yüklemesi için)
256 MB RAM
60 MB kullanılabilir disk alanı
Internet Explorer 6.0 veya üstü


ENG
System Mechanic® 7 Professional is five complete products in one integrated package: everything you need to keep your PC safe, fast, and error-free. Fix problems, boost performance, eliminate crashes, defend against spyware, viruses, and hacker threats, and much more. Use one centralized system dashboard to automatically perform all vital PC maintenance.

More than just Internet security, System Mechanic® 7 Professional is a complete solution for PC protection, system optimization, and trouble-free maintenance. You need more than just security software to keep your PC running right. Without regular internal maintenance even the best protected PC will suffer problems and eventually grind to a halt. System Mechanic® 7 Professional contains all of the tools you need to defend against threats, and also keep your PC running smooth, fast, and healthy from the inside out.

Trusted by millions worldwide, System Mechanic® Professional sets a new standard for total PC security and optimization in one integrated package.

World-Class Internet Security
• Block spyware and other dangerous software
• Shield your PC from viruses, worms, and trojans
• Defend against hackers and identity thieves
• Prevent unauthorized access and remote attacks
• Repair dangerous Windows security vulnerabilities

Total PC Optimization, Repair, and Maintenance
• Complete one-click repair, acceleration, and cleanup
• Streamline Windows by removing system and Internet clutter
• Fix annoying errors and prevent them in the future
• Increase system and Internet performance up to 300%
• Optimize settings for maximum speed and stability
• Automatic care provides hassle-free ongoing maintenance

System Mechanic® 7 Professional Features:
* Optimize your PC for peak performance
* Repair problems and errors, and prevent them from re-occurring
* Clean up system clutter
* Remove spyware and fix security vulnerabilities
* Maintain reliability and speed
* iolo AntiVirus™ - protect against viruses, worms, trojans, and other threats
* iolo Personal Firewall™ - protect against hackers, Internet intruders, and other unwanted communication
* Search and Recover™ 4 - recover deleted files, photos, email, and more from any drive or media
* DriveScrubber® 3 - securely erase data from your hard drive

5 Products in One - 5 award-winning products from iolo give you the ultimate combination of Internet security and PC optimization in one package.

System Mechanic® 7
Keep your PC running like new – fix problems, boost performance, eliminate crashes, defend against spyware threats, and much more. Its one-click power tools automatically perform vital services by diagnosing, reporting, and resolving computer problems and performance issues.
• Optimize your PC for peak performance.
• Repair problems and errors, and prevent them from re-occurring.
• Clean up system clutter.
• Remove spyware and fix security vulnerability flaws.
• Maintain reliability and speed.

iolo AntiVirus™
Shield your PC from viruses, worms, trojans, and other threats by using an advanced real-time engine that provides continuous maximum protection. Fully integrated email protection scans messages as they are transmitted, and an intuitive interface makes it easy to activate scheduled system inspections for a permanently virus-free PC.
• Real-time detection and removal of viruses and other PC threats.
• Scans and disinfects email, attachments, and other files.
• Hourly virus updates give you the latest protection.

iolo Personal Firewall™
Block unwanted communication to and from your PC, keeping your private information safe from hackers and identity thieves. The proprietary IntelliDefense™ system takes out the guesswork by automatically deciding which programs should connect to the Internet. Now you can work or play without the hassle of being constantly prompted to monitor your PC’s traffic.
• Block hackers, Internet intruders, and other unwanted communication to and from your PC.
• IntelliDefense™ technology provides advanced protection without annoying program communication prompts.

Search and Recover™ 4
Recover deleted files, photos, movies, email, and more, from any drive, disc, camera, music player, or memory card. Proprietary StrongScan™ and SmartScan™ technologies allow you to recover information after the worst PC accidents and disasters – even years after the data was lost.
• Rescue deleted files, photos, email, and more from any drive or device.
• Optimized interface and one-click operations make recovery fast and effective.
• Proprietary search technology finds deleted data that other products miss.

DriveScrubber™ 3
Prevent your valuable information from falling into the wrong hands by overwriting and removing all data permanently, beyond anyone’s ability to recover it. In addition to wiping away all data, DriveScrubber can regularly wipe only deleted data, keeping the existing files and operating system intact
• Permanently wipe sensitive data before selling, donating, or recycling your PC.
• Restore your drives to like new after virus or spyware damage.
• Meets and exceeds U.S. Department of Defense disk-sanitizing standard.

pro indir
https://tik.lat/VIEjF

standart indir
https://tik.lat/oG8AK
serial
User ID: [email protected]-2
- Serial Number: MBGMM-NMWFZ-TCQB3VKHMQ
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.