Tablet İle Yapılabilecekler Nedir ?

MrJoker07

Üye
3 Tem 2014
62
0
Antalya
Merhaba arkadaşlar elimde çöpe atmaktan vazgeçtiğim eski bir marka 7 inç tablet var. Dokunmatiği çalışmıyor fakat sistem kurulu ve sorunsuz çalışıyor. Dokunmatik çalışmasada maouse bağlayarak kullanabiliyorum.

Bu tablet üzerinde teknik bir şeyler denemek, yapmak istiyorum. Pek bir programlama bilgim de yok. Kısaca tablet üzerinde değişik şeyler yapmak istiyorum :)

Neler yapabilirim, fikirleriniz nedir ?

2u7ukv8.jpg

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Dokunmatiğinin çalışmaması tabii ki sıkıntı ama AirDroid gibi programlarla veya bir miniUSB-USB dönüştürücüsüyle mouse takıp hala tableti kullanabilirsin.

Trojan testi için en azından, işine yarar.. Rastgele bir gmail hesabı al, onunla fabrika ayarlarından kur tableti, rootla, kurcala kurcalayabildiğin kadar.. İstediğin programı indir. En kötü ihtimal işe yaramaz bir gmail hesabını çalabilir veya zaten dokunmatiği bozuk, işe yaramaz bir tableti brick etmiş olurlar.

MrJoker07

Üye
3 Tem 2014
62
0
Antalya
Dokunmatiğinin çalışmaması tabii ki sıkıntı ama AirDroid gibi programlarla veya bir miniUSB-USB dönüştürücüsüyle mouse takıp hala tableti kullanabilirsin.

Trojan testi için en azından, işine yarar.. Rastgele bir gmail hesabı al, onunla fabrika ayarlarından kur tableti, rootla, kurcala kurcalayabildiğin kadar.. İstediğin programı indir. En kötü ihtimal işe yaramaz bir gmail hesabını çalabilir veya zaten dokunmatiği bozuk, işe yaramaz bir tableti brick etmiş olurlar.

Yorumun için teşekkürler üstadım. Dediklerin gayet mantıklı. Usp girişi olduğundan dolayı mouse takabiliyorum, sıkıntısız yani.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,870
354
27
anka
Tabletini güvenli moda almış olabilirsin . Benim tabletimde de oldu . Kalemi olmasaydı tablet pertti :( Senin kide belki Güvenli Modda kalmıştır . Güvenli Mod bazen dokunmatiği devre dışı bırakıyor .

MrJoker07

Üye
3 Tem 2014
62
0
Antalya
Tabletini güvenli moda almış olabilirsin . Benim tabletimde de oldu . Kalemi olmasaydı tablet pertti :( Senin kide belki Güvenli Modda kalmıştır . Güvenli Mod bazen dokunmatiği devre dışı bırakıyor .

Sağolun Binbaşım yorumunuz için. Dokunmatik ekranı attım çalışmıyor diye :) Şu an pek bakamıyorum zaten tablete, mouse ile sıkıntısız çalışıyor.

HuNTeD

Yeni üye
17 May 2016
3
0
klavye fare takılıyo zaten içine pisiphonu yada http olabilr bir sürü program var at birini opnvpn alet çantasını indir bedava interneti eve yay modem gibi kullan 10 numara olur ben oyle yaptım

Ghostsecurity

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
362
0
Bence içine kali kurulumu yap ve kendini geliştir hem için rahat olur her türlü işlemi denersin çünkü zaten tableti gözden çıkarmışsın :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.