Tam ekrana sığdırma

8 Ara 2018
52
0
herkese iyi günler arkadaşlar visual basic 2010 da bir program yapmaya çalışıyorum arka plana çok güzel bir fotograf koydum
ölçüleri 875x580 photoshop cs6 dan yaptım ama uygulamayı açıyorum kapatma işaretinin yanındaki butoona yani büyütme butonuna tıklayınca büyük ekran oluyo ve 4 tane aynı resim oluyo yani büyük ekran yapınca cuk diye oyurmuyo bunu nasıl çözebilirim biraz acil şimdiden teşekkürler.

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,741
614
Merhaba ekranın büyümesini engellemek için şunu yapın:
Formda boş bir yere dokunun , FormBorderStyle yi Fixed3D yapın

muratbudak54

Yeni üye
14 Ocak 2019
12
0
grqmN5.jpg

1. olarak resminin boyutunu hazırlıyoruz

5agWAz.jpg

2. olarak da "Size 000:000" olan sayıları kopyalayıp "minumum size, ve maximum size" ye yapıştırıyoruz son olarakda "MinimizeBox false " Yapacağız

8 Ara 2018
52
0
malesef yaptım ama ekranın sol tarafına sıfır yapışıp kalıyor büyümüyor fotograf atıyorum şimdi

malesef yaptım ama ekranın sol tarafına sıfır yapışıp kalıyor büyümüyor fotograf atıyorum şimdi

ZXZ81o.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

jasgues

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
806
32
Sakarya
Arkaplan resminin formla beraber büyümesini ve küçülmesini istiyorsun anladığım kadarıyla. Properties alanında BackgroundImageLayout ayarını Stretch yaparsan arkaplan resmi form kadar büyür ve küçülür

jasgues

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
806
32
Sakarya
Maximum Size değeri girmişsin :) Onu eski haline getirmelisin, yani 0;0 olmalı
Edit: Minimum Size'da girmişsin. Onu da 0;0 yapmalısın. Senin yapman gereken çok ayar var burada. Anchor ve Dock ayarlarıyla oynayarak pencere boyutuna göre eleman konumlandırması da yapman gerekli. Bunu yapmazsan pencere büyüyünce elemanlar sabit kalır

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.