Tarayıcının İstediği Bilgileri Görme, Farklı Tarayıcı Gösterme

Eyciey

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
378
0
Öncelikle Merhaba THT Ailesi
Bu ilk konum ve elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım her türlü iyi yönde tavsiye ve eleştirilerinize açığım :RpS_love::RpS_love:

Bugün size başlıkta da göründüğü gibi 2 faydalı tarayıcı eklentisini GÖSTERECEĞİM.
İlk Eklentimiz "Ghostery"
Ne İşe Yarar?
Ghostery girdiğiniz sitelerin tarayıcıdan istediği bilgileri görmenizi ve isterseniz bu bilgileri almasını engellemenizi sağlar.Ayrıca engellediğimiz seçeneklere belli sitelerde tolerans gösterme imkanıda var.

Eklentimizi ekleyelim ve çalıştıralım :RpS_glare:

o da ne ? yandex arama motorunda 5 reklam markası çıktı. Hemen engelliyoruz ki veri toplayamasınlar
(Not:yandexle ne alaka derseniz verilerinizi toplayarak daha verimli sonuçlar için kullanıyorlar.Yandexin zararı olmayabilir fakat bu işlemi zararlı olabileceğini düşündüğünüz sitelerde kullanın)
Son olarakta THT'de inceleyelim.

Tht'de reklam olmadığı için reklam çıkmadı.1 Trafik analizi ve 2 site analizi var.Bunlarında zararı olacağını düşünmüyorum fakat engelledim.

2.Eklentimiz iseUser-Agent Switcher
Ne İşe Yarar?
User-Agent Switcher, bağlandığımız tarayıcıyı farklı tarayıcı olarak göstermemizi sağlar.
Hemen sslere geçeyim

Mozilla'da ekledikten sonra restart gerekiyor.

Eklentiyi ekleyip açınca karşımıza tarayıcı ve cihaz seçenekleri çıkıyor.Safari ON İphone u seçelim.

Seçtikten sonra Show UA'yı seçiyoruz (Siyah kutucuk içindeki)

kendi sitesi açılıyor ve ipmizi, girdiğimiz tarayıcıyı, kullandığımız cihazı gösteriyor.(bizim ayarladıklarımız)
Son olarakta ip loggerdan deneyelim

iploggerda da safari ve mac çıktı yani çalışıyor
Umarım açıklayıcı ve faydalı olmuştur başta da dediğim gibi ilk anlatım konum ve açıkcası uğraştırdı yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkürler ve iyi forumlar:diablo

Eyciey

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
378
0
Ellerine sağlık gayet acık ve akıcı bır makale.
teşekkürler. faydalı olduysa ne mutlu :)

kardeş mobildede aynı eklentiler var mı ?

bu ghostery uygulamasıhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghostery.android.ghostery

buda chrome için user agent switcher uygulamasıhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.linuxjet.apps.ChromeUA

androidle fazla uğraşmıyorum uygulamarı denemedim deneyeceksen denedikten sonra sonuçları yorum olarak yazman faydalı olur

Frqher

Katılımcı Üye
28 Ocak 2016
517
0
aslında hiç fena değil güvenmediğimiz sitelere bunlarla gire biliriz program kurmak yerine

Eyciey

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
378
0
evet bende gördüm o konuyu.fakat çok zor geldi bunlar bile bayağı artı katıyor tarayıcıya

aslında hiç fena değil güvenmediğimiz sitelere bunlarla gire biliriz program kurmak yerine
zaten o amaçla yükledim.faydalı olduysam ne mutlu :)

Ucweb i Chrome olarak gösterebilir mi

dostum ucweb dediğin sanırsam tarayıcı.hiç kullanmadım fakat eklentiler kısmı varsa bunların ismini yazman bile sana oldukça çok kaynak sağlayabilir.iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.