Tartışma Konusu

mehmetjoan

Yeni üye
8 Nis 2020
20
1
Merhabalar, bugün sizlere bu aralar söylenen 'tüm dünyada elektrik kesilecek' konusununda fikirlerinizi almak istiyorum. Sizce böyle bir olay olabilir mi? Yani bir gün tüm dünyada elektrikler kesilebilir mi? Konu budur. Düşüncelerinizi bekliyorum.

MrAlphaPvP

Üye
26 Haz 2020
152
2
Tahtalı Köy
Sen sıkma canını :D kesilmez . Kesilse bile max 1 hafta sürer . Hadi kesildi diyelim . Ve durum çok kötü diyek . Ülkeler devasa jeneratorlerden elektirk sağlar .

#sıkmacanını :D

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
elektrik dünyanın tek bir santralinden üretilmiyor ki. Sadece Türkiye'de bile 7.668 adet elektrik santrali var. Dünyada kaç tane olduğunu sen düşün. Ayrıca elektrik demek ticaret demek, ticaret para demek kısacası. Kesildiğini düşünürsek dünya devleri sayamayacağımız büyüklükte zarara uğrar. Bunlar zarar etmesin diye elektrik parasını kendileri verir. Yani böyle bir şey olması söz konusu olamaz bence.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
elektrik dünyanın tek bir santralinden üretilmiyor ki. Sadece Türkiye'de bile 7.668 adet elektrik santrali var. Dünyada kaç tane olduğunu sen düşün. Ayrıca elektrik demek ticaret demek, ticaret para demek kısacası. Kesildiğini düşünürsek dünya devleri sayamayacağımız büyüklükte zarara uğrar. Bunlar zarar etmesin diye elektrik parasını kendileri verir. Yani böyle bir şey olması söz konusu olamaz bence.

Ben cevap vermek yerine konu sahibine bir soru sormak isterim konuya doğru bir bakış açısı yakalamak için.

+Bir gün...)
Bu 1 günden kastın nedir
1 gün elektrik kesilecek ve elektrik uzun bir süre gelmiyecek/gelmese (mi ?)
1 gün derken 24 saat yada 24 saat içinde belli araliklar (mı ?)

:)

26 Haz 2016
2,819
598
1 gün değil sadece 1-2 saat bile tüm dünyada elektrik kesilse çok büyük bir kaos çıkabilir. Tabi habersiz aniden böyle bir hareket olursa ki böyle bir birlik sağlanacağını da sanmıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.