TC kimlik numarası

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
Selamün aleyküm öncelikle konu yeri yanlış ise affedin, oyun oynarken kötü oynadığım için söven adam mesaj kısmından adımı soyadımı söyledi sonra benim karanlık işlerim var gibi şeyler söyledi yani kusura bakmayın biraz bilgisizim ama oyunda gerçek ismim ve şehir plakam yazıyordu içime şüphe düştü bu oyun oynarken birinin bilgilerini almak TC kimlik numarası gibi yada kişisel bilgilerini bulmak bu kadar kolay mı ? Bu adam benim TC me kadar bulabilirmi ? Bı adam nerden bulacak aski ye kaydolmuyor demişti bana da biraz mantıksız geldi oyun oynarak bilgilerimi bulması ama kuşku işte rahat bırakmıyor bilgili insanlardan yardım alayım dedim konuyu toparlarsak;; bu adam sadece oyun oynayarak kişisel bilgilerimi, TC mi bulabilirmi şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Merhaba değerli üye,

Birkaç yıl önce maalesef tc kimlik numarası ile banka hesabı açmak,üzerine kredi çekmek gibi %tehlikeli işler yapılmaktaydı.Fakat günümüzde bir ürünü satın almak için 3D security yöntemleri,bankaların birebir seninle görüşmek istemeleri gibi yollar oluştu.Bu sebepten ötürü tc kimlik numarasının pek bir önemi kalmadı.Kendi kendinize sıkıntı yapmayın. İstediği kadar bulsun.Seni korkutmaya çalışmaktan başka eline birşey geçmez.

Mrtzl

Üye
6 Ara 2020
52
27
Öncelikle bağlantı olan her yerde hack söz konusudur. İnternet denizin altından kablolarla aktarılır herkese ayrı bir kablo çekmek yerine 1 kabloya milyonlarca kişi aynı anda data aktarıyor ve bunu yapmak için kendinize ait bir ip adresi olması gerekir böylece sadece basit bir oyun yada zoom gibi doğrudan bağlantı olduğu yerde alınan udp yada TCP paketlerini çözümleyerek ip adresi gibi kritik ve hayatı bilgiler bulunabilir ip adresine essentials net tools gibi programlar aracılığıyla bütün bilgilere erişilebilir bunu engellemenin 2 yolu vardır ya sürekli ipinizi değiştireceksiniz yada cihazınıza uzun ve zor bir şifre koyacaksınız.

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
Öncelikle bağlantı olan her yerde hack söz konusudur. İnternet denizin altından kablolarla aktarılır herkese ayrı bir kablo çekmek yerine 1 kabloya milyonlarca kişi aynı anda data aktarıyor ve bunu yapmak için kendinize ait bir ip adresi olması gerekir böylece sadece basit bir oyun yada zoom gibi doğrudan bağlantı olduğu yerde alınan udp yada TCP paketlerini çözümleyerek ip adresi gibi kritik ve hayatı bilgiler bulunabilir ip adresine essentials net tools gibi programlar aracılığıyla bütün bilgilere erişilebilir bunu engellemenin 2 yolu vardır ya sürekli ipinizi değiştireceksiniz yada cihazınıza uzun ve zor bir şifre koyacaksınız.
Modem aç kapa ile değiştirilebiliyormu yoksa direk baştan mi kurmamız gerekiyor ip değişmek için

28 Şub 2019
79
2
Kalu Bela
Selamün aleyküm öncelikle konu yeri yanlış ise affedin, oyun oynarken kötü oynadığım için söven adam mesaj kısmından adımı soyadımı söyledi sonra benim karanlık işlerim var gibi şeyler söyledi yani kusura bakmayın biraz bilgisizim ama oyunda gerçek ismim ve şehir plakam yazıyordu içime şüphe düştü bu oyun oynarken birinin bilgilerini almak TC kimlik numarası gibi yada kişisel bilgilerini bulmak bu kadar kolay mı ? Bu adam benim TC me kadar bulabilirmi ? Bı adam nerden bulacak aski ye kaydolmuyor demişti bana da biraz mantıksız geldi oyun oynarak bilgilerimi bulması ama kuşku işte rahat bırakmıyor bilgili insanlardan yardım alayım dedim konuyu toparlarsak;; bu adam sadece oyun oynayarak kişisel bilgilerimi, TC mi bulabilirmi şimdiden teşekkürler.
rahat ol, afedersin ama bi b*k yapamaz.. sen sadece phishing'e(oltalama) karşı dikkatli ol yeter. sana link falan gönderirse tıklama yeterli.

Mrtzl

Üye
6 Ara 2020
52
27
Modem aç kapa ile değiştirilebiliyormu yoksa direk baştan mi kurmamız gerekiyor ip değişmek için
modemi baştan kurmak yada resetlemek senin iç ağ ip adresini değiştiri önemli olan dış ağ ip adresidir 1-2 saniyede ip değiştiren programlar var ama PC nin ve internetinin gerçekten çok güçlü olması gerekir yada doğrudan tor ağının proxy sini kurup anonim olabilirsin özele geçersen sevinirim

rahat ol, afedersin ama bi b*k yapamaz.. sen sadece phishing'e(oltalama) karşı dikkatli ol yeter. sana link falan gönderirse tıklama yeterli.
Yanılıyorsun link olmadan ip adresi bulunabilir

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
modemi baştan kurmak yada resetlemek senin iç ağ ip adresini değiştiri önemli olan dış ağ ip adresidir 1-2 saniyede ip değiştiren programlar var ama PC nin ve internetinin gerçekten çok güçlü olması gerekir yada doğrudan tor ağının proxy sini kurup anonim olabilirsin özele geçersen sevinirim
Yanılıyorsun link olmadan ip adresi bulunabilir
Aslında sorun ip adresi değilde sadece bir oyun ile benim TC me kadar öğrenebilir mi olmasıydı TC sorgulama gibi yerlerden bulunduğunu biliyordum farklı bir yol varmı diye merak etmiştim şuanlık sorun yok hocam

Mrtzl

Üye
6 Ara 2020
52
27
Aslında sorun ip adresi değilde sadece bir oyun ile benim TC me kadar öğrenebilir mi olmasıydı TC sorgulama gibi yerlerden bulunduğunu biliyordum farklı bir yol varmı diye merak etmiştim şuanlık sorun yok hocam
İp ile her bilgiye erişilebilir TC no banka kartı ev adresi gibi yani evet

MERNİS EGM data var ve turkey.zZ ile bulunabilir

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
Herşeyi anladım hocam peki bu adam benim cilt no seri no ma kadar ulaşabilirmi yoksa TC no mu alır sadece ip ile olan değil hani şu SGK SSK yerlerinde TC no sorgulama siteleri gibi yerlerde mantıken böyle birşey olsa ülkede dolandırılmayan adam borca batmayan adam kalmaz gibi geliyor

Bu arada hocam düşündüm de nasıl bulabilir ip adresi ile internet sağlayıcısı ile falan mı polisler bile internet sağlayıcısını arayarak buluyorlar mantıken den saçma internet arası alış veriş sadece :(

Mrtzl

Üye
6 Ara 2020
52
27
Herşeyi anladım hocam peki bu adam benim cilt no seri no ma kadar ulaşabilirmi yoksa TC no mu alır sadece ip ile olan değil hani şu SGK SSK yerlerinde TC no sorgulama siteleri gibi yerlerde mantıken böyle birşey olsa ülkede dolandırılmayan adam borca batmayan adam kalmaz gibi geliyor
Bu arada hocam düşündüm de nasıl bulabilir ip adresi ile internet sağlayıcısı ile falan mı polisler bile internet sağlayıcısını arayarak buluyorlar mantıken den saçma internet arası alış veriş sadece :(

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
61
İp ile banka kartı bulmak mı? ironi yapmışsındır umarım:ROFLMAO:

Mernis bilgileri sızdıralı uzun zaman oldu. Mernis datasında isim,TcNo,Adres bilgileri mevcut zaten yaşından dolayı bilgilerin orda yoktur bulamaz ki bulsa bile en fazla fotoğrafını çeker sana atar :) hiçbirşey yapamaz.

Mrtzl

Üye
6 Ara 2020
52
27
İp ile banka kartı bulmak mı? ironi yapmışsındır umarım:ROFLMAO:

Mernis bilgileri sızdıralı uzun zaman oldu. Mernis datasında isim,TcNo,Adres bilgileri mevcut zaten yaşından dolayı bilgilerin orda yoktur bulamaz ki bulsa bile en fazla fotoğrafını çeker sana atar :) hiçbirşey yapamaz.
İp ile sızmak imkansız mı :roflmao umarım sen ironi yapmışsındır byzehirx in hocamın bile yotubeda bu konuda videsou var ya backdoor açarsın ya port la dalarsan yada essential net tools ile bütün dosyala erişirsin eğer TC kimlik nosu ile ilgili bir işlem yaptıysa bulur
Konuş madan önce düşünmekde fayda var :ROFLMAO:

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
61
İp ile sızmak imkansız mı :roflmao umarım sen ironi yapmışsındır byzehirx in hocamın bile yotubeda bu konuda videsou var ya backdoor açarsın ya port la dalarsan yada essential net tools ile bütün dosyala erişirsin eğer TC kimlik nosu ile ilgili bir işlem yaptıysa bulur
Konuş madan önce düşünmekde fayda var :ROFLMAO:
Backdoor,port.. dediklerinin ne olduğunu bile bilmiyorsun. Söylediklerinin hepsi yanlış.
İp adresim : 31.145.94.26 , byzehirx hocanın videosunu izledikten sonra bekliyorum backdoor açıp portla dalmanı.

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
61
Anladığım kadarı ile bu bilgilere erişmek için bu bilgisayarın içinde bu bilgilerin olması gerekir doğru mu anlamışım hocam onu ifade ettiniz sanırım
Dostum İP ADRESİ İLE ERİŞEMEZ. Bilgisayarına virüs indirirsen ve indirdikten sonra gidip kredi kartı bilgilerini bi alışveriş sitesine girersen o zaman bilgilerin virüsü atan kişiye gider fakat 3D secure gibi önlemler olduğundan kolay kolay harcama yapamaz.Başka yolu yok. İP ADRESİ İLE ARKADAŞIN ANLATTIĞI HİÇBİRŞEYİ YAPAMAZSIN.

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,218
894
22
egm data kullanmış olabilir 2021 den sonra herşey cıkıyor numaradan bile eğer gercek adını ve memlketini vs demişsen orda öğrenmiş olabilr yoksa korkma bişeycik yapmaz sana cakma hamcüklar onlar anca zarar verirler ve bilgierini hackledik diye store de atarlar ama merak ettme cezası 5 ile 3 yıla kadar

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
Merhabalar değerli üye mernis harici daha bir çok data var isim soy isim şehir yeterli olacaktır sizi bulması için oyunları oynayan insanlar 30 40 yaşında olmadıgı için dirrek tahmin etmiştir sizi bulması çok zor olmayacaktır datalardan birine sahipse fakat pek bişey yapabilirmi dersek eğer yapamaz neden evinize kargo gelirse ben almadım diyip gönderirsiniz polislik bişey olursa gidip ifade verirsiniz en fazla 3 gün sonra adamı ensesinden tutup alacaklardır dövmeye gelmek istese kimse kimsenin şehirine birini sırf oyun için dövmeye gelirmi diye düşünürsek bu çok yanlış bi düşünce olur :) yani pek birşey olmaz hatta hiçbişey olmaz iyi forumlar dilerim içiniz ferah olsun.
merhaba mernis data diye bir şey yoktur veya egm data gibi en yeni data ysk seçim datasıdır ve en fazla 1997 dogumlular bulunabilir öbür türlü acente üyelikleri gibi sigorta panellerinden sorgu yapılmaktadır ordada 80 milyonun hepsi çıkmamaktadır tek tek bütün sigorta panellerindende çıkmaya bilir sigorta ile alakaları olması vs gerekmektedir internetten duyulan birçok yanlış bilgi vardır en büyük isim soyisim verileri ysk seçim datalarıdır fakat en yenisi 2015 de sızdırılandır. ve devlet bunun için ekstra çok büyük önlemler almıştır sadece polnet gibi eşinde dostunda erişim olan böyle devlete bağlı, devlet personeli uygulamalarına erişimi olanlar bulabilir diğer türlü egm data mernis data halk arasında söylentidir böyle bir data yoktur.

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
Dostum İP ADRESİ İLE ERİŞEMEZ. Bilgisayarına virüs indirirsen ve indirdikten sonra gidip kredi kartı bilgilerini bi alışveriş sitesine girersen o zaman bilgilerin virüsü atan kişiye gider fakat 3D secure gibi önlemler olduğundan kolay kolay harcama yapamaz.Başka yolu yok. İP ADRESİ İLE ARKADAŞIN ANLATTIĞI HİÇBİRŞEYİ YAPAMAZSIN.
nmap ile taranırsa remote excute açıgı vs varsa sızılabilir ip adresinden fakat modem ip gibi mac adres gibi temel bilgileri öğrenmek gibi vs şeyler gerekir. zyxel modemlerde bulunan açık gibi bkz: Cybercriminals Ramp Up Exploits Against Serious Zyxel Flaw ip ile sızmak mümkündür fakat mümkünlüğü eskimiş modemler eskimiş sistemlerde geçerlidir öbür türlü zeroday exploitler ile ftp den saldırmak gibi bir sunucuya bağlı olan bir bilgisayara erişmek gibi türlü türlü yöntemleri vardır fakat. millete ip atıp hadi hackle demek sadece gülünç bir durumdur çünkü herkes ts3 de makina ile ddos atan lamerlar değiller internete erişimi olan her şey hacklenebilir düz mantık kurmayın

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
11
24
nmap ile taranırsa remote excute açıgı vs varsa sızılabilir ip adresinden fakat modem ip gibi mac adres gibi temel bilgileri öğrenmek gibi vs şeyler gerekir. zyxel modemlerde bulunan açık gibi bkz: Cybercriminals Ramp Up Exploits Against Serious Zyxel Flaw ip ile sızmak mümkündür fakat mümkünlüğü eskimiş modemler eskimiş sistemlerde geçerlidir öbür türlü zeroday exploitler ile ftp den saldırmak gibi bir sunucuya bağlı olan bir bilgisayara erişmek gibi türlü türlü yöntemleri vardır fakat. millete ip atıp hadi hackle demek sadece gülünç bir durumdur çünkü herkes ts3 de makina ile ddos atan lamerlar değiller internete erişimi olan her şey hacklenebilir düz mantık kurmayın
Hocam biz bu konuyu nasıl kitleyeceğiz yav 40 mesaj atıldı atılmaya da devam eder böyle giderse teşekkür ediyorum cevaplar için.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.