tehlike seviyesi (öneri)

WhisPer*

Uzman üye
20 Nis 2013
1,881
1
Balıkesir
herkese merhaba. yabancı bir hack forumunda görmüştüm. mesela bir kişi trojanlı paylaşım yaptı ve yöneticiler bunu trojan olduğunu ispatladı. profil bilgilerinde tehlike seviyesi %5 gibi yazıcak.
çok ceza puan alırsa da uzaklaştırma cezası.
benim kast etmek istediğim bir kişinin ceza puanına bakarak o dosyayı indirmem. yani diyelim ki adamın ceza puanı %55. eğer bir kişi bu üyenin paylaştı dosyayı indirip virüs çıkarsa o indirenin sorumluluğu olacak. hatta o üyenin linklerine bile tıklasak bir javascript uyarısı felan gelecek : bu kişinin ceza puanı : %60. devam etmek istiyormusunuz? ederseniz sorumluluk size ait tir felan diyecek. böylece daha güvenli dosya indiririz. :)

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
Güzel bir fikir ama bir konun serverli olduğunu düşünüyorsanız doğan abiye yani ( uzmaniz ) abiye iletmeniz sonucunda size geri dönüş yapılacaktır.

Bütün konuları inceleme fırsatıda olmayacaktır. :)

Buyrun buda konusu : http://www.turkhackteam.net/tht-yardim-merkezi/810758-tht-uyelerinin-dikkatine.html

%5 sistemi felan adam yediremez zaten yükselemiyeceğim der ve yeni hesap açar.
Üyelik sistemi kapalı olduğu için olmaz.

Infernal ' abi bu konuyu okuyordu hemen cevaplayacaktır :)

Son düzenleme:

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
o bir eklenti varmı öncelikle onu araştırmak lazım.ayrıca sürekli takip gerekiyor.her üyenin paylaştığı linkleri.

zaten alcatraz ında dediği gibi uzmanız isimli yönetici ilgileniyor bu tarz konuyla

F[L]~3x

Uzman üye
9 Nis 2011
1,350
7
Bu tür şeyler çözüm getirmez denildiği gibi davetiye olayı olmadığı için her yapan yeni üyelik açacaktır.Buna gerek olmadığını düşünüyorum.Hack vs işlerle uğraşan insan zaten bilir linki taratmadan indirilmeyeceğini.Trojan yiyen insanlar zaten amatör.Yiye yiye öğrencekler herşeyi :)

Not: Ancak fikir gayet güzel gerçekten teşekkür ederiz.Değerlendirilirse süper olur.

Son düzenleme:

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
50
-
serverli paylaşım olduğunda gerekli cezayı alıp uzaklaştırılıyor zaten bu dediğin olursa uzaklaştırma olmayacak ama sürekli aktif olacak...

KATAR

Uzman üye
22 Nis 2012
1,306
0
THT
o bir eklenti varmı öncelikle onu araştırmak lazım.ayrıca sürekli takip gerekiyor.her üyenin paylaştığı linkleri.

zaten alcatraz ında dediği gibi uzmanız isimli yönetici ilgileniyor bu tarz konuyla

vbulletin içinde var hocam isterseniz araştırırım kendi forumumda kullanıyordum zamanında ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.