Tek bir link ile android cihaz nasıl ele geçirilir ?

ikigai21

Üye
1 Ocak 2020
64
9
Arkadaşlar tek bir link ile android cihazları ele geçirmek mümkün mü? mesela bir kişiye link attığımı düşünün o linke tıkladığı anda android telefonun her şeyine erişmek istiyorum ( bir şey indirmeden sadece linke tıklatarak bunu yapabilir miyim ? )

ikigai21

Üye
1 Ocak 2020
64
9
Kardeşim imkansız diyorum linke tıklayınca nasıl cihaza erisilsin mantık
İsrail de bunun yazılımını yapan bir şirket var hatta farklı ülkelere para ile satıyorlar. Benim merak ettiğim internette erişebildiğimiz kaynakları kullanarak bunu yapmamız mümkün mü değil mi. Şayet yapabiliyorsak sosyal mühendislik büyük ölçüde problem olmaktan çıkar

Java Ghost Downloader daha önce duydunuz mu acaba?
bu daha çok bilgisayarlar için geçerli galiba arka planda exe uzantılı dosyayı otomatik olarak indirip açması gibi ama android cihazlara sızmak apk uzantılı ratlardan geçiyor onun gerekli izinlerinin verilmesi gerekiyor vs. Telefon alanında bunu tek tıklama ile mümkün kılan sistem var mıdır

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
925
11
358
Zerodium gibi büyük firmalara öyle exploti ve yazılımları bulup satıyorlar android linkten apk iner otomatik açılır niye imkansız olsun eskiden samsung galaxy s3 modelindeki taracılarda açık vardı örnek verelim taraycıda açık bu açık söyledir tarayıcı üzerinden telefona erisme olabilir niye olmasın yani imkansız demek olmaz simdi

Hiç mantığa uyuyormu? Yok exe uzantılı dosya inecek fln tamam dosya indirilebilir fakat chrome gibi tarayıcılar nasıl başlatsın
url exploit var knk bastığında linkteki dosya inip açılıyor sence linke basılınca sadece ip alınır komik bi durum ip dende saldırı yapılır sızma yapılır exploit ile cihaza girilir ona göre bir script yazarsın cihaza attığın istek kabul olursa girersin insanlar bu ip çok hafife alıyor

GitHub - FazalMahmood/ghost: Ghost Framework is an Android post-exploitation framework that exploits the Android Debug Bridge to remotely access an Android device. mesela buna bakabilirsiniz ip üzerinden android sızma islemlerini test ediyorlardı eskiden ama araç hala çalısıyormu bilmem shodan üstünden bu dünyada hiç bir sey imkansız olmayabilir çünkü artık yapılıyor yani ileride daha iyileri çıkcak

ikigai21

Üye
1 Ocak 2020
64
9
Hiç mantığa uyuyormu? Yok exe uzantılı dosya inecek fln tamam dosya indirilebilir fakat chrome gibi tarayıcılar nasıl başlatsın
Eskiden bilgisayar özelinde mümkündü sorgusuz java diye geçerdi ama mobil için şu an nasıl işliyor onu merak ediyorum imkansız olduğunu sanmıyorum pek

Bir kaç milyon doların varsa mümkün
Daha ucuza kapatma şansımız yok mu pahalıymış 😁

Merhabalar

ele geçirmek zor ama link üzerinden tıklatarak ve biraz sosyal mühendislik ile kameradan anlık foto alabilirsiniz.

İyi Forumlar
Bu konuda tool yazmak mümkün mü gerekli yazılım dilleri ile?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.