Telefon Alıcaklara Tavsiye.

KodAbi

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,846
0
Konya

Telefon

Arkadaşlar telefon alırken sakın bunun fiyatı daha pahalı bu daha iyidir şeyine kapılmayın.

Adım 1 : İşletim sisteminizi belirleyin (Android , Windows , İOS)

Benim tavsiyem (normal kullanımlar için) Android arkadaşlar açık kaynak kodlu olduğu için her alanda kolay kullanım sağlıyor geniş çaplı çalışıyor , İOS'ta çok kaliteli ancak güvenlik standartları yüksek olduğu için örneğin pcye bağalyıp müzik atayım vs işlemleri gerçekten zor , windows ise benim gözümde telefon piyasasında istenmeyen elemandır.

Adım 2 : Bütçe belirleyin.

Adım 3 : Şimdi bütçenize uygun olan fiyat aralıklarındaki telefonları bir kefeye koyun ve önce dış görünümünü beğenin ağırlığı , inceliği , ekran boyutu vs.

Elleriniz küçükse kesinlikle 5.5 inç tarzı telefonlardan uzak durun düşürüp kırmanız an meselesidir ben normal kullanayım devasa olmasada olur diyorsanız 4.5 inç ve civarı telefonlar size uygundur lakin büyük ekran her zaman daha avantajlıdır.

Adım 4 : İşlemcilere bakın , bilgisayarda olduğu gibi telefondada işlemci ve işlemci hızı gayet önemlidir.

Adım 5 : RAM , telefonda ram de çok önemlidir yaptığınız işlemlerin hızı vesaire işlemci ve RAM'e bağlıdır.

Adım 6 : Ekran özelliklerine bakın , ekran parlaklığı maks ne kadar oluyor , kaç milyon renk desteği var , ekran HD mi ? bunlara iyi dikkat edin.

Adım 7 : Kameralar , kameralarınızı iyi seçin günümüzde "selfie" çılgınlığına ayak uydurmak istiyorsanız kesinlikle arka kamera kadar ön kamerada iyi olmalı 13 MP Arka / 5 MP ön değerler idealdir.

Adım 8 : Bellek , yeni nesil telefonlar zaten artık 16 , 32 , 64 GB olarak gidiyor 8 GB olanlar bile tarihe karıştı hemen hemen artık.​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.