Telefon içindekiler silinmeden şifresini kırmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
27
8
Öncelikle iyi forumlar bir yakınımı kaybettim ve telefonuna erişmek istiyorum. Çünkü bütün hatıralar onun içinde. İçindeki dosyalara hiç zarar gelmeden bu işi en rahat nasıl halledebilirim? Telefonculara gittim fakat kendilerine güvenmedikleri için dokunmak istemediler. Telefon android bir telefon (Samsung J7) bilgisayara bağlamaya çalıştım fakat onda da başarısız oldum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çözüm
- Öncelikle bir PC'ye, Windows'a veya Linux'a ihtiyacınız olacak, ADB kurulu olduğu sürece farketmez. Bilgisayarda yolunuzu bilmek de yardımcı olacaktır….
- Windows 8 veya 10'unuz varsa, neredeyse kesinlikle powershell kullanıyordur, Windows'un önceki sürümleri kabuk olarak CMD'yi kullanır
- Bilgisayarınızda Terminal'i (linux) veya CMD/Powershell'i (windows) açın, telefonun USB'sinin bir ucunu yalnızca bilgisayara bağlayın, telefonun ucunu takarken (kapalıyken) ardından ses açma düğmesini basılı tutun. bunu telefonu fastboot moduna geçirmek için yaparsınız (telefondaki led ışık genellikle sabit mavi renkte yanar) (çalışmadıysa cihazınızın fastboot/bootloader başlatılmasını çevrimiçi olarak iki kez kontrol edin)
- Şimdi...

Rapx13

Anka Team Junior
1 Kas 2023
119
48
Atamın İzinde
Öncelikle iyi forumlar bir yakınımı kaybettim ve telefonuna erişmek istiyorum. Çünkü bütün hatıralar onun içinde. İçindeki dosyalara hiç zarar gelmeden bu işi en rahat nasıl halledebilirim? Telefonculara gittim fakat kendilerine güvenmedikleri için dokunmak istemediler. Telefon android bir telefon (Samsung J7) bilgisayara bağlamaya çalıştım fakat onda da başarısız oldum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Öncelikle durumun için üzüldüm başın sağolsun. Telefon şifresini içindeki veriler silinmeden kırmak imkansız bişey eğer çok önemlilerse şifre kırıcı usplerden alman iyi olur fakat telefon kendini kitliyebilir. Benden daha bilgili arkadaşlar biliyorsa yardımcı olucaklardır.

Eratronos

Ar-Ge Ekibi
8 Kas 2021
191
129
(LPSTR)"dxeiz.exe";
Eğer telefonda USB Debugging modu açıksa kolayca halledilebilir. Tabii ki, bunun daha önce geliştirici seçeneklerinden açılması gerekiyor. Eğer bu açıksa değilse bile ADB'yi araştıra bilirsiniz. Fakat ben kendim denediğimde USB Debugging açık olmadığı için device tanımlayamadı.

Diğer türle bunun için satılan özel USB kabloları var, bunları alındığı zaman bypass veya Brute Force yöntemi ile kırıla bilir.
Diğer türlü ihtimali imkansızdır, bu yüzden telefonu kurmak için Hard Format atılır.

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
401
183
Moderasyon
Merhaba ilk önce başın sağolsun allah sabır versin.
Konuya dönecek olursak yanlış hatırlamıyorsam ADB olması lazım o girişin adı ilk önce telefonu kapattıyorsun ardından tekrar açacağın zaman ses açma tuşu+ses kapatma+orta tuş basılı tutuyorsun o menüde hiçbir şeyi elleme direk ordan usb ile bilgisayarına bağla.

Ardından aşağıda vereceğim videoları deneyebilirsin.Eğer olmazsa bana telegram veya özelden ulaşabilir

Videolar;

Ekstra bunuda dene.

İyi forumlar.

Rapx13

Anka Team Junior
1 Kas 2023
119
48
Atamın İzinde
Merhaba ilk önce başın sağolsun allah sabır versin.
Konuya dönecek olursak yanlış hatırlamıyorsam ADB olması lazım o girişin adı ilk önce telefonu kapattıyorsun ardından tekrar açacağın zaman ses açma tuşu+ses kapatma+orta tuş basılı tutuyorsun o menüde hiçbir şeyi elleme direk ordan usb ile bilgisayarına bağla.

Ardından aşağıda vereceğim videoları deneyebilirsin.Eğer olmazsa bana telegram veya özelden ulaşabilir

Videolar;

Ekstra bunuda dene.

İyi forumlar.
Bilgisayara bağlıyamamış telefonu.

Maroaa

Üye
13 Mar 2023
194
94
- Öncelikle bir PC'ye, Windows'a veya Linux'a ihtiyacınız olacak, ADB kurulu olduğu sürece farketmez. Bilgisayarda yolunuzu bilmek de yardımcı olacaktır….
- Windows 8 veya 10'unuz varsa, neredeyse kesinlikle powershell kullanıyordur, Windows'un önceki sürümleri kabuk olarak CMD'yi kullanır
- Bilgisayarınızda Terminal'i (linux) veya CMD/Powershell'i (windows) açın, telefonun USB'sinin bir ucunu yalnızca bilgisayara bağlayın, telefonun ucunu takarken (kapalıyken) ardından ses açma düğmesini basılı tutun. bunu telefonu fastboot moduna geçirmek için yaparsınız (telefondaki led ışık genellikle sabit mavi renkte yanar) (çalışmadıysa cihazınızın fastboot/bootloader başlatılmasını çevrimiçi olarak iki kez kontrol edin)
- Şimdi terminalinize veya CMD kabuğunuza gidin ve aşağıdakini yazın
adb kabuk rm /data/system/gesture.key
bu kendini tamamladığında, terminal/kabukta size işlemin tamamlandığını söyleyecektir, birkaç saniye ila bir dakika sürer, sonraki adımda adb yeniden başlatma yazın,
- LED söner sönmez usb'nin telefon ucunu çıkarın ve izin verin telefon yeniden başlat.
- Telefon başlatıldığında hala bir kilit ekranı olacak, ancak yaptığınız herhangi bir desen kilidi açacak, bunu hatırladığınızdan emin olun çünkü ayarlarda değiştirmediğiniz veya devre dışı bırakmadığınız sürece bu, bundan sonra yeni desen veya kod olacaktır.

- Telefonu yalnızca kullanılabilir hale getirmek istiyorsanız veya bir bilgisayarınız yoksa, kurtarma işlemine başlayın, genellikle sesi kısın ve açın, ardından kurtarma işlemine geçmek için açılırken gücü bırakın (bu işe yaramazsa cihazınızı çevrimiçi kontrol edin), oradan fabrika ayarlarına geçebilirsiniz. cihazı sıfırladığınızda ekran kilidi dahil cihazdaki her şey silinir.

Çözüm

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
27
8
Yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. En yakın zamanda dediklerinizi deneyeceğim ve bir sorun çıkarsa buraya yazacağım. Başsağlığı dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim. İyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.