Çözüldü Telefon Kulaklığını PC'de kullanmak

Gritty

Üye
14 Eki 2014
139
0
Başlıkta belirttiğim gibi Telefon kulaklığını pc'ye takınca çalışmıyor. Bunu nasıl çözebilirim ??Mikrofonlu kulaklık bashettiğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

[N]eqra

Katılımcı Üye
14 Eyl 2008
714
0
33
Alaska
Normal koşullarda her türlü çalışması gerekıyor fakat bazen şöyle bi sorunlar karşılasıyorum belki seninde sorunun budur.

Bazı kulaklıkları denedıgımde ses cok ıcerden gelıyormus gıbı gelıyordu fakat mikrofon kısmında aramaları cevaplamak ve kapatmak için basılan tusa bastıgımda sesin tamamen net bi şekilde düzeldiğini farkediyordum bant yapıştırdığımda olmuştu :)
Bazı kulaklıklardada o düğmeye basılı tutmadan ses gelmiyordu belkide senın sorunun bu olabilir

Son düzenleme:

Gritty

Üye
14 Eki 2014
139
0
Normal koşullarda her türlü çalışması gerekıyor fakat bazen şöyle bi sorunlar karşılasıyorum belki seninde sorunun budur.

Bazı kulaklıkları denedıgımde ses cok ıcerden gelıyormus gıbı gelıyordu fakat mikrofon kısmında aramaları cevaplamak ve kapatmak için basılan tusa bastıgımda sesin tamamen net bi şekilde düzeldiğini farkediyordum bant yapıştırdığımda olmuştu :)
Bazı kulaklıklardada o düğmeye basılı tutmadan ses gelmiyordu belkide senın sorunun bu olabilir

İnternette biraz araştırma yaptım. Ön jakların aktif olmamasındna kaynaklanıyormuş. Nasıl aktif edeceğimi falan buldum. Realtek HD audio Manager diye bir program gerek ama bende bu program yok. Soruun nasıl halledebilirim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.