Telefon numarasına bilgilerimi verdim :(

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
Merhaba,
Az önce beni bir telefon numarası aradı. Telefon +90 312 551 13 28. Bu numara Yurtiçi kargo ile aynı menüye sahipti. Telefonumu söyledi. 1'e basıp doğru olduğunu belirttim. TC kimlik numaramı istedi. Ben de tuşladım. Hata oluştuğunu söyleyip kapattı. Ben de bu işte bir iş olduğunu düşündüm. Pişman oldum. Ne yapılacağını bilmiyorum. Lütfen bana yardım edin.
Teşekkürler.

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Sadece TC kimlik numarasından bir şey yapamazlar, başka bilgileriniz ellerinde varsa sıkıntı çıkabilir.

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Numara telefon numaramı söyledi. Bu numara ile devam etmek için 1'i tuşlayınız dedi. Yani TC ve Telefon Numarası ile sıkıntı çıkabilir mi?

Hayır, bir şey olmaz. Telefon sonuçta sizde bir işlem yapabilecek olsa bile size mesaj, kod vs. gelecek. Mesela kart bilgilerinizi vs. alsa bir şey olurdu yalnız TC ve numaradan bir şey olmaz korkmayın. Bundan sonrası için tecrübe oldu. :)

real Pars

Katılımcı Üye
28 Nis 2020
661
211
Anadolu
Merhaba,
TC kimlik numaranız ile işlem yapabilmesi için diğer kimlik bilgilerinize ihtiyaç vardır eğer diğer kimlik bilgilerinizi vermediyseniz sıkıntı olucağını düşünüyorum.

whiteless

Yeni üye
9 Tem 2020
13
0
TC kimlik numarası ve telefon numarasıyla (başka bir şey yoksa elinde ) bir şey yapabilceğini sanmıyorum.

[Şahsen ben kimlik numaram ve telefon numaram dahil diğer tüm bilgilerimi bilmeme rağmen(gayet doğal olarak :gülenyüz) hiçbir şey yapamıyorum yıllardır..]

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba,
Az önce beni bir telefon numarası aradı. Telefon +90 312 551 13 28. Bu numara Yurtiçi kargo ile aynı menüye sahipti. Telefonumu söyledi. 1'e basıp doğru olduğunu belirttim. TC kimlik numaramı istedi. Ben de tuşladım. Hata oluştuğunu söyleyip kapattı. Ben de bu işte bir iş olduğunu düşündüm. Pişman oldum. Ne yapılacağını bilmiyorum. Lütfen bana yardım edin.
Teşekkürler.

Merhaba HAKStudio, ben sadece bu kadar bilgi ile sorun çıkacağını sanmıyorum. Ama daha önce ad isteyen birçok kargo firması gördüm ama tc kimlik numarası isteyeni ilk defa duyuyorum. Bence kargo firmasına bu konu hakkında danışmalı bu sizin çalışanlarınızdan biri olabilir mi diye sorabilirsin. İyi forumlar.. :mahcup:

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Bence sıkıntı çıkar.
İnsanın aklına binbir türlü fikir gelir.
Bana verseniz tc ile telefon numarasını hapse bile attırırım adamı.

XCodeExpertX

Katılımcı Üye
8 May 2020
274
52
Malatya
Sıkıntı çıkacağını zannetmem, eğer başka kimlik bilgilerinizi vermediyseniz (Anne kızlık soyadı, doğum tarihi, seri no gibi)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.