Telefon numarasindan neler yapabilirim

Çözüm
Merhaba değerli üye,

Maltego aracı ile bilgi toplayabilirsiniz.

DOdN46.jpg

Evet arkadaşlar, resimde gördüğünüz gibi + ya tıklıyoruz ve önümüze bir pencere açılıyor, bu pencere bizim araştırma penceremiz olacaktır. Geçelim nasıl araştırma yapacağımıza. Aşağıya bir resim daha bırakacağım.

giphy.gif

mXkY11.jpg

Evet arama yerine phone yazıyoruz ve phone number'i araştırma penceremize taşıyoruz. Bize rastgele bir numara verdi. Bu numarayı nasıl değiştiririz?

giphy.gif

EORa58.jpg

Evet yuvarlağımızın...

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Maltego aracı ile bilgi toplayabilirsiniz.

DOdN46.jpg

Evet arkadaşlar, resimde gördüğünüz gibi + ya tıklıyoruz ve önümüze bir pencere açılıyor, bu pencere bizim araştırma penceremiz olacaktır. Geçelim nasıl araştırma yapacağımıza. Aşağıya bir resim daha bırakacağım.

giphy.gif

mXkY11.jpg

Evet arama yerine phone yazıyoruz ve phone number'i araştırma penceremize taşıyoruz. Bize rastgele bir numara verdi. Bu numarayı nasıl değiştiririz?

giphy.gif

EORa58.jpg

Evet yuvarlağımızın üstüne 2 kere basıyoruz ve önümüze bu pencere açılıyor. Bun pencerede "Country Code" telefonun ülke kodudur. Yani başında olan "+90" vesayre. Bizim kodumuz +90'dır. buraya 90 yazıyoruz. Evet 2. kısımda "City Code" yazan yere ben bu anlatımı TÜRK numarası üzerinden devam ettireceğim için böyle anlatıyorum. Oraya TÜRK Numaralarında olduğu gibi "+90 xxx xxx xxxx" ilk baştaki 3 sayıyı yazıyoruz. "Area Code" ye de ikinci 3 sayıyı yazıyoruz. Son kısıma da numaramızın sonunda olan "xx xx" kısmını yazıyoruz. Ok tuşuna basıyoruz ve kapatıyoruz.

giphy.gif

jqWkVn.jpg

Numaramıza sağ tıklayarak numaraya soruşturma yapabiliriz. Gördüğünüz gibi e-mail adresini sorguyalabiliriz, bağlantılı siteleri hatta numaraya bağlı numaraları bile bulabiliriz. Uygulamamız eğer kişisel telefon numarasıysa %0 Kurumlara ait telefon numarasıysa %100 sonuç verir.

MALTEGO KAYIT : https://www.paterva.com/community/community.php

giphy.gif

PHONEINFOGA ile BİLGİ TOPLAMA

PhoneInfoga Nedir?

PhoneInfoga, telefon numarası üzerinden bilgi toplama aracıdır. Yazdığınız numara ile kişinin hattını, adresini v.s. tespit edebilirsiniz. Geçelim Konumuza

giphy.gif

1- Öncelikle PhoneInfogayı kuruyoruz. Linux üzerinden anlatım yapacağım o yüzden adımlarımı takip edin.

Kod:
git clone GitHub - sundowndev/phoneinfoga: Information gathering & OSINT framework for phone numbers
Kod:
cd PhoneInfoga
Kod:
pip install -r requirements.txt
Kod:
python3 -m pip install config
Kod:
python3 phoneinfoga.py -h
Kod:
python3 phoneinfoga.py -h

OroyR3.jpg

giphy.gif

2- Help komutuzu yazdık ve önümüze komutlar çıktı. Buradan telefon numarası taratması yapacağız, ben kendi numaramı tarattığım için numaramın olduğu kısmı kapattım. Kodumuz:

Kod:
python3 phoneinfoga.py -n +90 xxxx xxx xxxx

Detaylı incelemek için; İstihbaratçılığa Giriş | Telefon Numarasından Bilgi Toplama

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.