Telefoncular nasıl imei atıyor ?

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba,

farklı programlar kullanılabiliyor örnek vermek gerekir ise pc ile TGT MKT SN 2.0 veya Write Code İmei Tool programını kullanıyorlar. Telefondan MTK Engineering Mode yazılımını kullanıyorlar

JowarNey

Uzman üye
1 Nis 2013
1,117
10
Her masada Var
hocam şimdi iki türlü var birisi win10 üzerine sanal makine ile atıyorlar bunuda redmi gibi huwai gibi telefonlara atıyorlar sınırsız bir şekilde kendi yazılımları var ben bir kaç kez şahit oldum adam bana diyor ki işletim sistemin win10 olması lazım sanal makine ile atıyoruz diyolar

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World
onlar sadece replika ve mtk işlemcili telefonlara atılıyormuş heralde olmuyor ?

Başka bilen varmı tek yönetm bunlar mı ?

Tekrar Selam,

Öncelikle şunu bilmeni isterim ki bir cihazın IMEI kodu o cihazın yazılımında gömülü değildir. O cihazın anakartında bulunan "Kernel" dosyalarının şifrelendiği çip içindedir. Bu dosyaların veri bağlantılarının bozulması cihazda farklı hasarlara yol açabilir. Bu nedenle yetkisiz servislerin müdahalesi cihazınızın tahrip olmasına neden olur. Örneğin; cihazın kernel dosyalarıyla oynandığı için durup dururken kendi kendine kapanıp açılmalar, sistem çökmesi, cihazın fazla ısınması vb. sorunlar çıkarabilir.

Özetle;

İşi gerçekten iyi bilen birisi tarafından bu işlemin yapılması çok önemli.

Uyarı: Yasal Değil...

Saygılar,

zzJOKERzz

Uzman üye
27 Mar 2016
1,411
0
İstanbul
Tekrar Selam,

Öncelikle şunu bilmeni isterim ki bir cihazın IMEI kodu o cihazın yazılımında gömülü değildir. O cihazın anakartında bulunan "Kernel" dosyalarının şifrelendiği çip içindedir. Bu dosyaların veri bağlantılarının bozulması cihazda farklı hasarlara yol açabilir. Bu nedenle yetkisiz servislerin müdahalesi cihazınızın tahrip olmasına neden olur. Örneğin; cihazın kernel dosyalarıyla oynandığı için durup dururken kendi kendine kapanıp açılmalar, sistem çökmesi, cihazın fazla ısınması vb. sorunlar çıkarabilir.

Özetle;

İşi gerçekten iyi bilen birisi tarafından bu işlemin yapılması çok önemli.

Uyarı: Yasal Değil...

Saygılar,

bozulması çok önemli degil ya 2.el almıştım 1 sene sonra bu sorun oluştu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.