Telefonda anonimlik

Lemix

Yeni üye
6 Ara 2020
13
0
Arkadaşlar merhabalar bu aralar anonimlik hakkında biraz bilgi edinmek istiyorum bi kaç sorularım var sizlere cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşşekkür ederim konuyu doğru yere açtığımı umuyorum

•Öncelikle telefonda anonimlik için internette tek denilen log tutmayan bir vpn bu ne kadar anonimlik
sağlar ve daha çok anonim olmak için neler gereklidir?

•Vpnler indirilen bir uygulamada anonimlik sağlarmı?
•Son olarak bir uygulamaya sadece vpn ile girersek uygulamayı kapattığımızda ip adresimiz
uygulamaya düşermi bu soru aklıma takıldı çünki vpn kapatıldıktan sonra uygulamanın bildirimleri nasıl bir yol ile
telefonumuza geldiğini merak ediyorum ip adresimizi vs kullanarakmı yollanıyor yoksa farklı yöntemlermi var.

Arkadaşlar sorularım bunlar internette cevaplarını bulamadığım için konu açtım tekrar teşekkür ederek konumu noktalıyorum.

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
838
161
Liverpool UK
Log tutmayan VPN olduğunu sanmıyorum. Eğer vermediğini iddia eden VPN şirketleri iddialarında haklılarsa gizlilik sağladıklarına inanabiliriz. İnanmak zorundayız.

VPN'ler uygulamada anonimlik sağlar mı sorusu çelişkili. Hangi uygulamadan bahsettiğimize, hangi bilgilerimizin hangi kişilere ulaşmasını istemediğimize göre değişkenlik gösterir. Örneğin VPN kullanmak Facebook/Instagram/Twitter gibi platformlarda anonim olmayı sağlamazken web sitesi entegrasyonu yapılmış bir haber uygulaması bu işi %100 IP üzerinden yürüteceği için anonim kalırsınız.

Eğer uygulama IP üzerinden iletişim kuruyorsa uygulamayı kurarken verdiğiniz yetkiler sayesinde IP'niz karşıya gider. Ancak bildirim sisteminin IP ile çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Bunun için ağ trafiğini izleyebilirsiniz.

hackerx61

Yeni üye
21 Eki 2020
41
0
ev
100 de yüz anonimlik kimse size veremez vercekleri anonimlik 100de 30 olu 40 olur en fazla eğer anonimlik 100 de yüz olsaydı devletler hackerları bulmazdı vpn diye indirdiğin uygulama seni yerel ağdan başka bir ağla iletişimini sağlar ne kadar vpn kullansanda vpn le senin ağının kesiştiği bir yer vardır ki ordan bulunman fazla sürmez vpn le girdiğin site seni vpn bağladığı ağdan kabul ettiği için başkası adına girersin ama dns sabit kaldığı için bildirimler sana gelir

Ghost Killer

Yaşayan Forum Efsanesi
13 Ocak 2019
11,239
7,715
Sadece vpn ile anonimlik sağlanamaz. tor browser da ek olarak kullanılabilir.

Vpn indirilen uygulama da anonimlik sağlar fakat log tutmayan vpn tavsiye ederim.

VPN ile girdiğin uygulama da kapatırsan uygulama otomatik kendini yenileyebilir ve bu sayede orijinal ip adresinizi alabilir.

lurag

Üye
14 Ocak 2021
57
0
Vpn maalesef ne yaptığına dair kayıtları tutuyor. Her ne kadar çoğu vpn sağlayıcıları tutmadıklarını söylese de ne kadar güvenilir söylediklerini bilemeyiz. Tutmayan vpnler var illaki ama bulunması ve güvenilmesi zor.

İndirdiğin uygulamalarda vpn açtığında, evet adresini değiştirir. Yüzde yüz olmasada. Ama dediğim gibi yaptığın işlemler izlenir. Bu yüzden de sağlam bir vpn gerekiyor.

Son olarak, uygulamayı kapattığın da değil ama vpnyi kapattığın da uygulamaya orjinal adresin düşer. Mesela uygulamada işin bitti bu yüzden vpnyi de kapattın. Uygulama sende yüklü olduğu için yani arka planda olduğu için kendi adresinde gözüküceksin.

Umarım işini görmüştür cevaplarım.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Lemix

Yeni üye
6 Ara 2020
13
0
Arkadaşlar verdiğini cevaplar için teşekkür ederim sanırım bazı şeyler kafama oturdu log tutmayan bir vpn'in olduğunu sanmıyorum bende doğruluğu tartışılır.

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,010
1,332
Merhaba, videomuzu izlemenizi öneririm size yardımcı olacaktır.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=jnkhzKOzz9I[/ame]

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.