Telefonda hafıza kartını dahili depolama yapma

siracalan212

Yeni üye
26 Mar 2019
29
0
Merhabalar, 32GB (256GB'a kadar hafıza kartı destekliyor) olan telefonumun hafızası artık yetersiz geldiğinden hafızayı arttırmak istiyorum. Biraz araştırma sonucunda telefona hafıza kartı takıp o hafıza kartını dahili depolamaya çevirebileceğimizi öğrendim. Ancak bunun sonuçlarını ne kadar araştırsam da tam anlamıyla bulabilmiş değilim. Aklıma da buraya konu açmak geldi eminim ki yardımcı olabilecek kişiler vardır. Şimdi ben 128GB hafıza kartı aldım diyelim ve onu dahili depolama olarak ayarladım. Almayı düşündüğüm hafıza kartı sandisk'in 128GB 100mb/s olan bir modeli. Bir de samsung'un 64GB 100mb/s olan bir modeli var ikisi arasında kararsızım çünkü tüm uygulamaların da hafıza kartı desteği olmadığı hakkında bir duyum aldım. Bir diğer sorunum ise bu durum telefonu nasıl etkiler yavaşlatır mı mesela cevap aradığım noktalar tam olarak bunlar. Şİmdiden yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,281
1
3,494
Merhaba, hafıza kartını cihazınıza taktıktan sonra size iki tane seçenek sunulur birisi kartınızı taşınabilir bir birim olarak kullanmak,
bir diğeri ise sistem birimi olarak kullanmak. Tercih size kalmış, hıza gelicek olursak sıkıntı yaşamamak için okuma ve yazma hızı
yüksek olan bir kart alın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.