Telefondan root nasıl kaldırılır?

Blueice42

Yeni üye
6 Tem 2020
17
0
Konya
Öncelikle Selamın Aleyküm Arkadaşlar,
Telefonum Vestel Venus Z10 Ve İnternetten Bir Sayfadan Root İndirdim Ve TWRP Yaptım
Telefonumun Garantisi Bitti Ve Bittiği İçin de Root Attım Rahat 1 Yıla Yakın Rootlu Kullandım
Sonra Snapchat Uygulamasını İndirdim Ve Rootlu Cihazlar Giremez Diyordu
Şunu da Söyleyim Eski Telefonlarımada Çok Kez Root Attım Ama Hiç Biri Çökmemişti
Neyse İşte Dedim ki Root'u Kaldırayım Ve Telefon'da SuperSU Programı Olmadığını Fark Ettim
Bu Sefer Telefonu Kapattım Ve TWRP'ye Girdim Orda Root Dosyasına Erişip İçin de SuperSU.apk Vardı
Seçtim Ve Taşı Diyip Download Dosyasına Attım Açınca Direk İndirenlerden Kuruyum Diye Açtım,
Ama Baktım ki Program Yine Yok Bu Sefer Tekrardan TWRP'ye Girip Root Dosyasını Felan Sildim
Ve O Silme İle Telefon Vestel Yazısı Gösterip Start, Reboot,Recovery mode Gibi Bölüme Girdi
Bunu Nasıl Düzeltebilirim Bilen Acil Yardım:uzgun1:mutsuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Cevap: Telefonumdan Root Kaldırmaya Çalışırken Çöktü

Öncelikle Selamın Aleyküm Arkadaşlar,
Telefonum Vestel Venus Z10 Ve İnternetten Bir Sayfadan Root İndirdim Ve TWRP Yaptım
Telefonumun Garantisi Bitti Ve Bittiği İçin de Root Attım Rahat 1 Yıla Yakın Rootlu Kullandım
Sonra Snapchat Uygulamasını İndirdim Ve Rootlu Cihazlar Giremez Diyordu
Şunu da Söyleyim Eski Telefonlarımada Çok Kez Root Attım Ama Hiç Biri Çökmemişti
Neyse İşte Dedim ki Root'u Kaldırayım Ve Telefon'da SuperSU Programı Olmadığını Fark Ettim
Bu Sefer Telefonu Kapattım Ve TWRP'ye Girdim Orda Root Dosyasına Erişip İçin de SuperSU.apk Vardı
Seçtim Ve Taşı Diyip Download Dosyasına Attım Açınca Direk İndirenlerden Kuruyum Diye Açtım,
Ama Baktım ki Program Yine Yok Bu Sefer Tekrardan TWRP'ye Girip Root Dosyasını Felan Sildim
Ve O Silme İle Telefon Vestel Yazısı Gösterip Start, Reboot,Recovery mode Gibi Bölüme Girdi
Bunu Nasıl Düzeltebilirim Bilen Acil Yardım:uzgun1:mutsuz

Merhaba [COLOR="Red"]Blueice42[/COLOR], cihazına yeniden stock rom (fabrika çıkışında atılmış rom) atabilirsin. Nereden bulacağım bunu dersen buraya tıklayarak Vestel Venüs Z10 adlı cihazın stock romunu bilgisayara yükleyebilirsin. Daha sonra "Odin" programını indirmen gerek bunun içinde buraya tıkla Yükledikten sonra program içinden "ap" kısmında bu yüklediğimiz stock romu seç ve programın yansımasını bekle. o sırada telefonda ses yükseltme power tuşuna basılı tut logo gördüğün zaman power tuşunu bırak ama ses açma tuşunu bırakma. o ekran geldikten sonra telefonu sıfırla ki daha stabil kurulum yapılsın. sonra yeniden kapat bu seferde ses kısma ve power tuşuna basılı tut ve download moduna al. Uyarı ekranı gelirse ses yükseltmeye bas cihaz download moduna alındığı zaman usb ile bağlantı yap eğer bağlantı gelmezse bir sürücü kurmamız gerekebilir. Bunları yaptıktan sonra bağlantı gelmezse yanıtla etiketle beni. O zaman gerekli sürücüyü buluruz.

Son düzenleme:

Blueice42

Yeni üye
6 Tem 2020
17
0
Konya
Cevap: Telefonumdan Root Kaldırmaya Çalışırken Çöktü

Merhaba [COLOR="Red"]Blueice42[/COLOR], cihazına yeniden stock rom (fabrika çıkışında atılmış rom) atabilirsin. Nereden bulacağım bunu dersen buraya tıklayarak Vestel Venüs Z10 adlı cihazın stock romunu bilgisayara yükleyebilirsin. Daha sonra "Odin" programını indirmen gerek bunun içinde buraya tıkla Yükledikten sonra program içinden "ap" kısmında bu yüklediğimiz stock romu seç ve programın yansımasını bekle. o sırada telefonda ses yükseltme power tuşuna basılı tut logo gördüğün zaman power tuşunu bırak ama ses açma tuşunu bırakma. o ekran geldikten sonra telefonu sıfırla ki daha stabil kurulum yapılsın. sonra yeniden kapat bu seferde ses kısma ve power tuşuna basılı tut ve download moduna al. Uyarı ekranı gelirse ses yükseltmeye bas cihaz download moduna alındığı zaman usb ile bağlantı yap eğer bağlantı gelmezse bir sürücü kurmamız gerekebilir. Bunları yaptıktan sonra bağlantı gelmezse yanıtla etiketle beni. O zaman gerekli sürücüyü buluruz.

Tamam Hocam Çok Teşekkür Ederim Bugün Biraz İşlerim Var Yarın Yaparım Ve Size Geri Dönüş Yaparım Tekrardan Teşekkürler

real Pars

Katılımcı Üye
28 Nis 2020
661
1
211
Anadolu
Eğer cihaz recovery modda kaldıysa içindeki yazılım silinmiş olmalı.Yeni yazılım yüklemen gerekicek.Stock ya da custom rom.Senin tercihine kalmış.Eger rootu kaldirmak istiyorsan cihaz kurulduktan sonra unroot dosyası ile yada root uygulamasindan kaldirman gerekecek.Benim onerim unroot u twrp den flashlaman olur. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.