Telefonu Wifi Adaptörü Yapın // Zekice :) // TheQuesz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheQuesz

Uzman üye
12 Mar 2016
1,769
2
God Mount
Öncelikle Merhabalar, bu yazımda sizlere telefon ile yapılacak en harika şeylerden bahsedeğim ve sonunda sizde hak vericeksiniz eminim.

Malzemeler :

1 Adet Android işletim sistemli Telefon
1 Adet Usb bağlantı kablosu ( Telefon ile Bilgisayar Bağlantı Kablosu)
ve en önemli malzememiz tabiki bir Bilgisayar

Fazla uzatmadan anlatımıma geçeyim arada küçük çaplı dalgalarla sıkılmamanızı sağlayacağım umarım başarırım :)

Bu Malzemelerle Ne Yapılır ?

İlk önce bu sorunu yanıtlayayım. Telefonumuzu bir wifi adaptörü gibi kullanabiliriz. Telefondan heyklediğimiz wifiye bağlanıyoruz. Bilgisayar ve telefon arasında bağlantıyı kablo aracılığıyla oluşturuyoruz.

Ayarlar >Kablosuz ve Ağlar > Tethering ve Taşınabilir Ağ Seçeneğinden USB tethering seçeğine tek dokunuşla bu işi hallederiz hocam :)

Tethering ve Taşınabilir Ağ Sekmesi her telefonda farklılık gösterebilir sizde yok diye korkmayın sakın, bilin istedim :secret

Eee bunu anlattın başka ne anlatıcaksın bize dediğinizi azda olsa duyar gibiyim :)

Hemen geçeyim konuma forumda gördüğüm kadarıyla bazı modemlerde port açılmıyor sıkıntıları oluyor. bendede olduğu gibi :RpS_sleep: neyse hemen SM azda olsa kafamı kullanarak bu yaptığımız bağlantı ile bilgisayarımızdan heyklediğimiz modeme port açabilir ve ratımızı keyifle kullanabiliriz. :D

Diğer fikrim ise mac adresleri modemin panelinde mevcut bu mac adreslerine bağlanarak veya telefonumuzun mac adresini karşısındaki mac adresi yaparak whatsapp sistemine girebiliyorduk bunu okuduğumu ve böyle birşeyin olduğunu biliyorum.

Karşı komşunun interneti yavaşsa hepsine mac filtresi koyun gitsin :diablo tabiki şakaydı böyle birşey sakın yapmayın :D

Özetlersek Konumun anafikri şudur:

- Telefonu Wifi Adaptörü Yapmak
- Port Açmak
- Azda olsa bi fikir vermek :)

TEZGA

Yeni üye
12 Şub 2012
25
0
antalya
[sıze="3"]öncelikle merhabalar, bu yazımda sizlere telefon ile yapılacak en harika şeylerden bahsedeğim ve sonunda sizde hak vericeksiniz eminim.

malzemeler :

1 adet android işletim sistemli telefon
1 adet usb bağlantı kablosu ( telefon ile bilgisayar bağlantı kablosu)
ve en önemli malzememiz tabiki bir bilgisayar

fazla uzatmadan anlatımıma geçeyim arada küçük çaplı dalgalarla sıkılmamanızı sağlayacağım umarım başarırım :)

bu malzemelerle ne yapılır ?

ilk önce bu sorunu yanıtlayayım. Telefonumuzu bir wifi adaptörü gibi kullanabiliriz. Telefondan heyklediğimiz wifiye bağlanıyoruz. Bilgisayar ve telefon arasında bağlantıyı kablo aracılığıyla oluşturuyoruz.

Ayarlar >kablosuz ve ağlar > tethering ve taşınabilir ağ seçeneğinden usb tethering seçeğine tek dokunuşla bu işi hallederiz hocam :)

tethering ve taşınabilir ağ sekmesi her telefonda farklılık gösterebilir sizde yok diye korkmayın sakın, bilin istedim :secret

eee bunu anlattın başka ne anlatıcaksın bize dediğinizi azda olsa duyar gibiyim :)

hemen geçeyim konuma forumda gördüğüm kadarıyla bazı modemlerde port açılmıyor sıkıntıları oluyor. Bendede olduğu gibi :rps_sleep: Neyse hemen sm azda olsa kafamı kullanarak bu yaptığımız bağlantı ile bilgisayarımızdan heyklediğimiz modeme port açabilir ve ratımızı keyifle kullanabiliriz. :d

diğer fikrim ise mac adresleri modemin panelinde mevcut bu mac adreslerine bağlanarak veya telefonumuzun mac adresini karşısındaki mac adresi yaparak whatsapp sistemine girebiliyorduk bunu okuduğumu ve böyle birşeyin olduğunu biliyorum.

Karşı komşunun interneti yavaşsa hepsine mac filtresi koyun gitsin :diablo tabiki şakaydı böyle birşey sakın yapmayın :d

özetlersek konumun anafikri şudur:

- telefonu wifi adaptörü yapmak
- port açmak
- azda olsa bi fikir vermek :)[/sıze]​

hostpot ac aynı işi yapar

srgalize35

Üye
15 Kas 2009
201
0
hostpot ac aynı işi yapar

yapmıyor bahsettiği x kişisinin internetini kendi telefonuyla paylaştıracak mesala hotspotu açtın karşı taraf kullanıyor ama paylaşamıyor burdaki konuda arkadaşımız bunu paylaşabilir port açabilir hale getiriyor daha önce çok aradım çünkü modemimin wifisi bozuldu kullanamadım ama bu taktikle kullanılabilir

Hll qnq

Uzman üye
17 May 2016
1,399
2
Wifi ile bağlandığın neti pcde kullananazsın. Hotspotu veya kabloyls pc ye bağlandığında tetheringi açtığında wifiyi kapatır.
Konu açmadan önce kendin bi dene.
Veya mobil veriyi otomatik açar

TheQuesz

Uzman üye
12 Mar 2016
1,769
2
God Mount
Wifi ile bağlandığın neti pcde kullananazsın. Hotspotu veya kabloyls pc ye bağlandığında tetheringi açtığında wifiyi kapatır.
Konu açmadan önce kendin bi dene.
Veya mobil veriyi otomatik açar

Yanlış hatırlıyorsun GM5 Plus telefonumda wifi yi usb tethering ile pcme bağlayıp wifideki ağın arayüzüne bile giriş yaptım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.