Telefonum Bozuldu

Hackmannn

Katılımcı Üye
10 Eki 2013
267
0
Burdur
Geçen haftalarda General Mobile 4G telefonuma root attım. Twrp ve super su ile rom kullanmadım sanırım. (Pek fazla bilgim yok o yüzden sanırım yazdım.) Dünde telefona yazılım güncellemesi gelmiş bende bilmeyerek kurmaya çalıştım ve telefon tekrar açıldığında twrp ye girmeye başladı kendiliğinden. İnternetten rom falan baktım kurmak için bazı yöntemler denedim ama olmadı. Bu sırada mı yoksa yanlış başka bi şey mi yaptım ya da güncelleme sırasında mı bilmiyorum ama Android in kendisi silindi. Twrp üzerinden telefonu kapat dediğimde İS yok uyarısı vermesinden anladım. Bu günde [TWRP] [7.1.1] [NMF26F] General Mobile 4G Single - Dual Aralık Ayı Stock Rom burdaki yöntemler ile romu kurdum ve yeniden başlattım. Yeniden başlattığımda logoda kalıyordu ve hiçbirşey olmuyordu. Bataryayı çıkarıp taktım ve recovery moda girdim ama twrp nin kaybolduğunu gördüm. (Telefonun kendi recovery ekranı vardı ya da bootloader ismini tam bilmiyorum.) Factory reset ile belki düzelir deyip resetledim ama olmadı. (Ekranın üstünde Android Recovery google/seed_1850/seed vs yazıyordu.) Şu anda normal bir şekilde açtığımda bir süre logoda kalıp kendini resetliyor. Nasıl düzeltebilirim bu durumu? Çözümü olmayabilir diye telpa nın sitesindeki fiyatlara baktım ama emin olamadım muhtemelen yazılım güncellemeye giriyor eğer öyleyse ve kendim yapabileceğim çözümü yoksa para biriktirip servise göndereceğim. ( Kendi beceriksiliğim olduğu için ailemden para almak istemiyorum.) Telpa | General Mobile – Akıllı Telefon – Google ile Her Zaman En Yenisi - Android One bu da telpanın ücretleri hangisine girdiğini de söylerseniz iyi olur.

Dark magic

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,136
0
AGIRÎ
Merhabalar
Benimde general mobile etab5 tabletime aynısı olmuştu ve bunu düzeltmenin tek yolu telefonun orjinal stock romunu bulup bilgisayar yardımıyla yüklemeniz olacaktır

Nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız yotube'dan videoları izleyerek yapabilirsiniz

İYİ FORUMLAR

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Kardeşim yazıda yazıyor orjinal rom kurduğum zaten.
bende geçen gün aynısını yaptım orjinal rom u atınca sadece logoda kalıyodu BEN YÜKLENMEDİ ZANNEDERKEN BEKLEMEM GEREKTİĞİNİ 3 KEZ ROM ATTIKTAN SONRA FARKETTİM 5 DK BEKLEDİKTEN SONRA TELEFON SİSTEMİ KENDİNDEN YÜKLENİP SIFIRDAN KURULUM EKRANINA GELDİ.ROM ATTIKTAN SONRA BİRAZ BEKLE

Hackmannn

Katılımcı Üye
10 Eki 2013
267
0
Burdur
bende geçen gün aynısını yaptım orjinal rom u atınca sadece logoda kalıyodu BEN YÜKLENMEDİ ZANNEDERKEN BEKLEMEM GEREKTİĞİNİ 3 KEZ ROM ATTIKTAN SONRA FARKETTİM 5 DK BEKLEDİKTEN SONRA TELEFON SİSTEMİ KENDİNDEN YÜKLENİP SIFIRDAN KURULUM EKRANINA GELDİ.ROM ATTIKTAN SONRA BİRAZ BEKLE
Hocam 30 dk yı geçti hala kendine reset atıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.