Telefonum gizlice dinlenmiş olabilir,ne yapmalıyım?

Ahrem

Uzman üye
27 Şub 2016
1,030
0
ArchyLegends
instagram üzerinden kız arkadaşıma tanımadığımız bir şahıs mesaj attı ve benim telefonumu dinlediğini dile getirdi. Kullandığı programları telefonumda ve bilgisayarımda tespit edip benimle olan iletişimini kestim. Kullandığı ip adresini ve sunucu adresini buldum fakat tamamen sahte adresler olduğu için herhangi bir sonuç çıkaramadım. Bize ulaştığı numaralar bir uygulama yardımıyla alınan sahte numaralar hesabından bizi tehdit ederek ilişkimizi ailelerimize söyleyeceğini dile getirerek bizim beraber olan fotoğraflarımızı paylaşmamızı istedi. Yapmadığımız taktirde ailelerimize haber vereceğini söyledi. Gerekli kanıtlar ek belgeler üzerindedir. Özel hayatın gizliliğinden ve tehdit edilkmetkten dolayı şikayetciyiz.
Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.
bu şekilde siber suçlara başvurdum sizce sonuç ne olur gerekli belgeleride gönderdim

Moderatör tarafında düzenlendi:

OptimumTr

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
747
1
Teşkilat
Cevap: Rahatsız Ediliyoruz

Merhaba,

Özel hayatın gizliliğinin ihlali ciddi bir suçtur.
SS'ye ihbar ederek iyi yapmışsın. Gerekirse kız arkadaşınla birlikte savcılığa suç duyurusu yapmanı da öneririm.

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,621
440
TBMM
Cevap: Rahatsız Ediliyoruz

instagram üzerinden kız arkadaşıma tanımadığımız bir şahıs mesaj attı ve benim telefonumu dinlediğini dile getirdi. Kullandığı programları telefonumda ve bilgisayarımda tespit edip benimle olan iletişimini kestim. Kullandığı ip adresini ve sunucu adresini buldum fakat tamamen sahte adresler olduğu için herhangi bir sonuç çıkaramadım. Bize ulaştığı numaralar bir uygulama yardımıyla alınan sahte numaralar hesabından bizi tehdit ederek ilişkimizi ailelerimize söyleyeceğini dile getirerek bizim beraber olan fotoğraflarımızı paylaşmamızı istedi. Yapmadığımız taktirde ailelerimize haber vereceğini söyledi. Gerekli kanıtlar ek belgeler üzerindedir. Özel hayatın gizliliğinden ve tehdit edilkmetkten dolayı şikayetciyiz.
İnstagram kullanıcı adı:nurcanasalet
Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.
bu şekilde siber suçlara başvurdum sizce sonuç ne olur gerekli belgeleride gönderdim

dostum umarım güzel sonuçlar alırsın benim önerim gidip dövmen olacaktı :D ama velin herzaman yasal yol ile halletmek en önceliktir polise vermekle güzel bir seçim yapmışsın biraz uzun sürer 2 3 ay sonra kesin bir sonuç alacagınıza eminim geçmiş olsun dostum bu arada iyi forumlar dilerim

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
Adamların tehdit etme biçimi çok değişik geldi bana ilişkinizi ailenize söylese ne olacak söylemezse ne olucak yani ne biliyim özel dosyaların bende falan de niye ilişkinizi ailenize söylüyiyeceğiz diye tehdit mi olur ya bence bunu yapan kişiler sizin kız arkadaşının veya senin arkadaşların olabilir bi arkadaşlarınızı gözden geçirin sonra suç duyurusunda bulun ya da düz suç duyurusunda bulun

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5
Telefonunu dinlediğini söylemesi telefonunu dinledigi anlamına gelmez ayrıca senden beraber çekilen fotograflarınızı istiyorsa elinde kanıt olmasını istedigindendir çünkü zaten senin telefonuna erişebilen biri bunu hayli hayli yapabilir hiç olmazsa konuşmaları kaydeder yani blöf yapıyor ve bu kişi ya senin ya da kız arkadaşının bir tanıdıgı

Son düzenleme:

Soulfly12

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
366
1
Şikayet de bulunmanın haricinde yapılacak bişey yok. Gelen tehtidlere de aldırış etme telefonuna erişimi olan biri zaten her türlü bilgine ulaşabilir.

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
248
İstanbul
Siber suçlar geri dönüşü çok yavaş yapar bu bildiğin kişisel hak ihlali ciddi suçları var bunun elinde ne var ne yok bütün kanıtları toplayıp tehdit edildiğine dair polise bildir ve kanıtları da rapor şeklinde bildir daha seri sonuç alırsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.