Telefonum Karıştırılmış Mı Nasıl Anlarım?

Gulsah05

Yeni üye
6 Şub 2019
4
2
26
Merhaba geçtiğimiz günlerde telefonum ben karıştırılmış mı nasıl öğrenebilirim. Bazı fotoğraflarım hesabımda paylaşılmış bana ait cihazdanmi yapılmış yoksa hesaplarım mi hacklenmis nasıl öğrenebilirim. paylaşılan fotoğraflar benim cihazımdan ise.silinen fotoğrafları ve etkinlikleri nasıl geri getirebilirim ve görebilirim yardımcı olursanız sevinirim

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,465
647
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba geçtiğimiz günlerde telefonum ben karıştırılmış mı nasıl öğrenebilirim. Bazı fotoğraflarım hesabımda paylaşılmış bana ait cihazdanmi yapılmış yoksa hesaplarım mi hacklenmis nasıl öğrenebilirim. paylaşılan fotoğraflar benim cihazımdan ise.silinen fotoğrafları ve etkinlikleri nasıl geri getirebilirim ve görebilirim yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba Gulsah05

Eğer cihaza fiziksel şekilde müdahale edildiyse bunu tespit etmek zordur, fotoğrafların paylaşıldığı mecralarda ise "güvenlik kontrolleri" bölümünden
"giriş yaptığın yerler" "hareketlerin" "hesap verileri" gibi seçenekler altından çeşitli bilgilere ulaşman mümkün olabilir.

Onun dışında eğer cihaza dışardan bir müdahale (virüs, rat vb.) söz konusuysa öncelikle "Ayarlar" "Uygulamalar" üzerinden şüpheli bir uygulama olup olmadığını "Cihaz yöneticileri" kısmında herhangi bir şüpheli kimlik olmadığını kontrol ettikten sonra, önde gelen virüs programlarıyla cihazınızı tarayıp şifrelerinizi değiştirmenizi öneririm.

İyi Forumlar...

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,408
969
Merhabalar

eğer telefonunuza yazılım olarak müdahale edilmişse anlamanın yolu telefon hareketlerini incelemektir zararlı yazılım bulaşmış telefonlarda pil süresi normalin 2 katı daha hızlı biter ve daha önceden görülmeyen donmalar meydana gelir eğer yazılım olarak yapılmadıysa V3YS0Z'ünde dediği gibi yapabilirsiniz.

İyi Forumlar

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,202
676
hesabinizin sifresini degisin ikili dogrulamalari acin ve diger oturumlari kapatin. baska biri oturum acmadiysa yakin cevrenizden biri yapmistir disarda sagda solda birakmayin dikkatsizliginize gelmis olabilir.

ScopeX

Üye
14 Ağu 2021
146
129
Onun Gözleri..
Merhabalar, Rat yani bizim dilimizde virüs yemiş olabilirsiniz. Şifre değişimi ve iki faktörlü doğrulama sonucu hesabını çalındıysa bi' umut kurtarabilirsiniz. Diğer ilgili sorunuz için sizinle aşağıda bıraktığım videoyu paylaşabilirim.

İlgili Video

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.