Telefonuma istemediğim firmalardan cinsel ürün satış mesajı geliyor.[YARDIM]

seregual

Katılımcı Üye
18 Ağu 2008
303
0
Merhaba arkadaşlar;
Benim telefonuma istemediğim firmalardan istemediğim bir şekilde mesajlar geliyor. Konuyu açayım;
Deva Grup, Global Sağlık gibi şirket/firmalardan bana cinsel ürün içerikli mesajlar geliyor. Ben böyle şeylere hiç ihtiyaç duymadım ve bunların sistemine hiç kayıt olmadım. Benim hattım vodafone şirketine ait. Vodafone merkez bayiisine gittiğimde oradaki yetkililer bana: Bu mesaj atan şirket/firmaların mesajın en altında telefon numaraları olması gerekir. Bunları arayarak "sisteminizden benim telefon numaramı siliniz, sizden bir daha mesaj almak istemiyorum, sizin mesajlarınızdan rahatsız oluyorum, bu mesajların bu andan itibaren tekrarı halinde rahatsızlık kapsamında yasal işlem uygulamalarını başlatacağım" şeklinde konuşmamı istedi. Bizim bu konuda yapacağımız bir şey yok. Onların kayıtlı üyelerine mesaj atmaları yasal hakkıdır dedi. Vodafone'daki yetkiliye ben yinede hattımı her türlü reklam mesajına kapattırdım. Ama bu mesajlar gelmeye devam ediyor. Bende yetkilinin bana söylediği, o şirket/firmaları arayarak söylemem gerekenleri eksiksiz bir şekilde söyledim. Oradan da onay aldım. Sisteminizden telefon numaranızı sileceğiz diye.Ama hâlâ cinsel ürün satış mesajları almaktayım.

Ben telefon numaramı bir e-posta(hotmail), bir de facebook'a kayıt ettim. Herhangi bir başka yere de kayıt etmedim. Bunlar benim telefon numaramı nasıl bulmuş olabilirler arkadaşlar?

Benim bunlardan şikayet dışında kurtulmamın bir yolu var mıdır?

Mâğlum üniversitede öğrenciyim. Savcılıktır, adliyedir bu tür işlemlerle pek uğraşmak istemiyorum. Ama gerekirse sonuna kadar uğraşırım...

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar... Teşekkür ederim...

mikelanj84

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,184
0
erzurum
bunlar bildiğim kadarıyla operator ile anlaşıyor mesala benim hattım avea bana da geliyor çok insan bundan şikayetçi müşteri temsilcilerini arıyorlar kapattım diyorlar ama bilemiyoruz kapanıp kapanmadığını en güzeli açıp söz sayıcaksın sonra da eğer böyle devam ederse mahkemeye kadar giderim diyiceksin

osmansertbasar

Katılımcı Üye
12 Tem 2009
991
1
Hocam hiç aramakla uğraşma şirketlerin isimleri geçiyorsa sikayetvar.com adlı bir site var oraya kayıt ol ve sikayet olarak seni rahatsız eden kaç firma varsa oraya yaz baktın olmadı hala ısrarla gönderiyorlar.Sende kesin çözüm olarak git savcılığa dilekçe ver artık biliyorsun şirketler eskisi gibi tanıtım msjları v.s gönderme hakları yok.Uyarını çekersin baktın olmadı hala gönderiyorlar 55.000 tl lik cezaları var.

osmansertbasar

Katılımcı Üye
12 Tem 2009
991
1
Hocam biliyorsun ki numaraları ve kişisel bilgileri facebook belli aralıklarla satıyor milyonlarca dolara firmalara. Benim şahsi fikrim bugüne kadar sonuç alamamışsın bundan sonrada uğraşma savcılık kısmını kullan. Hatta tazminat v.s tarzı davalar açabiliyorsan bir avukattan bilgi almak lazım bunu öğren maddi olarak sana yardımı olabilir. Ama ben bu tarz olaylarda her zaman sikayetvar.com üzerinden ihtarı çekiyorum hergün arıyorlar şikayetimden vazgeçene kadar....

seregual

Katılımcı Üye
18 Ağu 2008
303
0
bunlar bildiğim kadarıyla operator ile anlaşıyor mesala benim hattım avea bana da geliyor çok insan bundan şikayetçi müşteri temsilcilerini arıyorlar kapattım diyorlar ama bilemiyoruz kapanıp kapanmadığını en güzeli açıp söz sayıcaksın sonra da eğer böyle devam ederse mahkemeye kadar giderim diyiceksin
Haklısınız... Yasal işlemlere başlamayı düşünüyorum. Bugün farklı bir firmadan daha mesaj geldi. Yorumunuz için teşekkür ederim...

Hocam hiç aramakla uğraşma şirketlerin isimleri geçiyorsa sikayetvar.com adlı bir site var oraya kayıt ol ve sikayet olarak seni rahatsız eden kaç firma varsa oraya yaz baktın olmadı hala ısrarla gönderiyorlar.Sende kesin çözüm olarak git savcılığa dilekçe ver artık biliyorsun şirketler eskisi gibi tanıtım msjları v.s gönderme hakları yok.Uyarını çekersin baktın olmadı hala gönderiyorlar 55.000 tl lik cezaları var.
sikayetvar.com u deniyeyim ben. Olmadı yasal işlemlere başlamayı düşünüyorum.

Hocam biliyorsun ki numaraları ve kişisel bilgileri facebook belli aralıklarla satıyor milyonlarca dolara firmalara. Benim şahsi fikrim bugüne kadar sonuç alamamışsın bundan sonrada uğraşma savcılık kısmını kullan. Hatta tazminat v.s tarzı davalar açabiliyorsan bir avukattan bilgi almak lazım bunu öğren maddi olarak sana yardımı olabilir. Ama ben bu tarz olaylarda her zaman sikayetvar.com üzerinden ihtarı çekiyorum hergün arıyorlar şikayetimden vazgeçene kadar....
Avukat tanıdıklarım var. Onlarla iletişime geçeyim, yasal işlemleri başlatayım bari. Yorumunuz için teşekkür ederim...

sendmessage freesms gibi ücretsiz sitelerden sms attıysan yada sms aldıysan ondan kaynaklıdır bendede oldu aynısı
Tabi bir aralar bedava mesaj gönderme programları patladı, çok meşhur oldular. Bende onlar için ufak programlar yapmıştım. Haliyle denemiştim kendimde. Oradan olabilir dediğiniz gibi. Yorumunuz için teşekkür ederim...

Son düzenleme:

djfast38

Yeni üye
23 Kas 2009
34
0
kardeşim banada böyle mesajar geliyodu malesef,ben de senin gibi facebook ve email dışında bi siteye tel. nomu vermedim ancak şöyle birşey farkettim çalıştığım zamanlar bana bu tur mesajlar geliyordu ancak işi bıraktım ve evdeyim yaklaşık 2-3 aydır mesaj almıyorum burda baz istasyonlarıylada bi alakası olabileceğini düşünüyorum,mekanlara dikkat et bunu şuna dayandırıyım teknik lise mezunuyum elektronik bi devre araştırırken belli kapsama alanındaki cep telefonlarına reklam mesajı gönderme hakkında bi makale okumuştum ancak detaylarını hatırlamıyorum

BlackWhitexx

Kıdemli Üye
3 Tem 2013
2,789
0
müşteri hizmetlerini ara bendede oluyordu aradım tüm üyelikleri iptal ettirdim. sonra gelmedi bu aralar tekrar gelmeye başladı sonra arayacağım

arka arkaya 2 mesaj post kasımına girer değiştir butonuna tıklayarak düzeltiniz..

MadloveReyiz

Katılımcı Üye
14 Tem 2013
738
0
1 sene öncesine kadar aynı şey banada olmuştu günde 2 kez sürekli mesaj geliyordu
bu mesajların devamı gelmesi dahilinde sizi şikayet edicem diyerek bir mesaj attım 2 gün sonra bundan bana mesaj geldi yok tanıtım yapıyoruz yok reklam amaçlı felan dedim ki 1 kere daha gelirse bu mesaj soluğu karakolda alırım ne gerekiyorsa yaptırırım rahatsız etmeye hakkın yok dedim birdaha tık mesajlar kesildi :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.