Telegram Botu Nasıl Kurulur

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,741
404
Kainat
Merhaba, herkesin merak ettiği "Yazılım bilmeden telegram botu nasıl kurulur" konusunu sizler anlatacağım.

1) Telegramdan "BotFather"ı açıyoruz ve altta verdiğim işlemleri yapıyoruz.

Video İle İzleyerek Yapmak İçin Tıkla

2) xenioo.com sitesine üye oluyoruz(ücretsiz). Alttaki "Try it today" kısmına basın. Ardından kayıt olup giriş yapın!

3) Siteye giriş yaptıktan sonra "Create New Bot" butonuna basıyoruz.

4) Karşımıza default ayarlı bir build sekmesi gelecek. Buradan istediğiniz komutları seçerek botunuza komut verebilirsiniz.

Videolu haliniz izleyerek daha kolay yapabilirsiniz!

Örnek bir komutlu video için tıklayın

5) Botunuza komutları ekledikten sonra bu komutları botunuza göndermek için "
Publish" butonuna basın.

6) Karşınıza çıkan sekmeden kırmızı işaretlediğim "
Setting" butonuna basın.

7) BotFather'ın verdiği tokeni bu kutunun içine yapıştırıyoruz ve "Save" butonuna basıyoruz.

8) İşlemimiz tamamdır artık botunuzu istediğin komutlarla çalıştırabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,741
404
Kainat
Eline sağlık..............
Teşekkür ederim

Ben bunu direkt telegramdaki bot father botundan yaptım
Dostum botları oluşturmak için herkesin BotFather'la iletişime geçiş yapması lazım. Eğer siz token alamazsanız bir bot yapamazsınız. Ben de token aldığımız botu nasıl daha gelişmiş hale getirebiliriz onu gösterdim

İzmirde 7.0 büyüklüğünde deprem oldu. Allah ölenlere rahmet eylesin yakınlarına sabır versin

Son düzenleme:

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Dostum botları oluşturmak için herkesin BotFather'la iletişime geçiş yapması lazım. Eğer sizin token alamazsanız bir bot yapamazsınız. Ben de token aldığımız botu nasıl daha gelişmiş hale getirebiliriz onu gösterdim

Yanlış anlamışım ben konuyu. Tokeni falan siteden aldın sandım :D

Ben botu kendim kodladım desem daha doğru olur o zaman : D

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Böyle bir konu görmek hoşuma gitti. Ben de daha önce bir bot oluşturmuştum, eğlenceli oluyor yapması. Elinize sağlık.. ^-^

Son düzenleme:

beranberan

Yeni üye
4 Ara 2021
1
0
paylaşımınız için çok teşekkür ederim yararlı bir bilgilendirme olmuş.
benim bir sorum olacaktı sadece belirlemiş olduğum ve üyesi olduğum bir telegram kanalında veya grubunda atılan mesajları kendime ait bir kanala otomatik olarak gelen her mesajı atacak bir bot yazılabilir mi ?

ilginize teşekkürler iyi çalışmalar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.