Telegram kanalımda ki görüntülenme sayısını nasıl öğrenirim?

Sebultura i

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
435
2
Merhaba telegramda kendime ait haber grubum var ama kanalarda oldugu attıgım mesajı kaç kişinin gördügünü ögrenmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim bir kac yerde gördüm kanalı gruba baglayın falan gibisinden bir kac yazı ama nasıl yapılacagını bilmiyom video veya herhangi bir yazı varmı

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,323
120
4,793
Merhaba telegramda kendime ait haber grubum var ama kanalarda oldugu attıgım mesajı kaç kişinin gördügünü ögrenmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim bir kac yerde gördüm kanalı gruba baglayın falan gibisinden bir kac yazı ama nasıl yapılacagını bilmiyom video veya herhangi bir yazı varmı
Bununla ilgili telegram botlarına bakabilirsin.

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,332
9
920
Eğer grup ise mesajın görüntülenme sayısı çıkmaz. Kanallarda mesajların hemen sağ altında görüntüleyen kitle sayısı yazıyor. Bunun için bir botun etkili olacağını sanmıyorum. Haberleri kanaldan paylaş ve mesaj altına yorum yapabilmek için bir sohbet grubu oluşturup kanal ile bağla, yoksa bununla ilgili bot bulmak zor veya imkansız... Yani gruptan kurtlup haberlerini kanalında yap..

Daha önce Telegram botu yazdım ve birçok şey apiye bağlı. Bu API'lerde grubunu görüntüleyen kitle sayısı yazmıyor. Yani böyle bir bot oluşturmak bence imkansız...

Öncelikle gruplar kişiler arası iletişim kaynağı olduğu için telegram tarafından herhangi bir mesaj görüntüleme gibi bir sistemi koyulmamış. Kanallar topluluğa hitap ettiği için mesaj görüntüleme kitlesi sadece kanallarda aktif olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında mesajın görüntülenme sayısını gösteren bir bot bulman imkansız. Çünkü Telegram veya Discord gibi platformlarda çalışan botlar işlevlerini ve aldığı verileri platformun APİ'sini kullanarak yaparlar. Bu APİ'lerde ise kesinlikle mesajın görüntülenme sayısı yazmaz. Bundan sonra mesajları grupta paylaşmak yerine bir kanalda paylaş. Daha sonra kanalında mesajlara yorum yapılabilmesi adına grubunu bağla. Eğer bunu yaparsan kanalında paylaştığın haberler grubunada eklenecek. Bu sayede görüntüleme sayısını kanaldan, mesaj hakkında gelen yorum falan varsa bunları grubunda otomatik olarak paylaşabilirsin.

Diyorsan ki hiç kimse gruba mesaj yazmasın diye işte o zaman grup yetkilerinden diğer üyelerin mesaj yazmalarını kapatabilirsin. Bu sayede sen kanala attığın her mesaj otomatik olarak bağattığın grubuna gideceği için görüntüleme sayısı öğrenmende mümkün olacak, kişileri yeni kanalına yönlendirmeden aynı şekilde grubunda da haberleri paylaşman mümkün olacak.

Nasıl yapacağım diye merak ediyorsan kısaca şunları uygulaman yeterli.

1) Yeni bir kanal aç.
2) Kanal ayarlarından "Tartışma Ekle" kısımından haberleri paylaştığın grubunu seç.
3) Artık kanalını grubuna bağlamış olacaksın.
4) Kanalıma mesaj at ve grubuna mesaj iletilmiş mi kontrol et.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.